Maniak

• USA Maniac
Trailer 2

New York zaplaví strach. Krvilačný maniak po nociach zabíja ženy a odnáša si so sebou ich skalpy. Napriek tak nebezpečnej situácií nie sú niektoré miestne ženy dostatočne inteligentné na to, aby chodili ozbrojené, prípadne nechodili v noci von vôbec. A niektoré na to krvavo doplatia. Zdanlivo nepolapiteľný vrah je však tiež len človek so svedomím a s jednou traumou z detstva ukrytou hlboko vo vnútri jeho komplikovanej (rozum. psychotickej) osobnosti. A práve ona trauma môže byť preňho osudnou... (oli.G)

Trailer 2

eraserhead666

Frank Zito zcela určitě patří mezi ty nejlépe vymyšlené a zahrané filmové psychopaty a ujeté magory, co jsem kdy viděl. Ač má evidentně klasické trauma z dětství a je až schizofrenně fixován na dlouho mrtvou matku, je dost nejednoznačný, v podstatě se ani nedozvíme, proč přesně dělá to, co dělá (vraždí a skalpuje). Jeho normální chování plynule přechází ve stavy bláznovství doprovázené až mrazivě děsivým bručením a mručením, paranoickými představami, výtečně zahranými schizofrenními rozhovory s matkou a vrcholící docela brutálními vraždami. Místy jsem z filmu trošku cítil jakoby odkaz Zodiaca (minimálně vražda milenců v autě). A to všechno zakončuje vynikající závěrečná scéna.... Maniac je skvělým příkladem nástupu zlaté éry hororu a slasheru zvláště osmdesátých let. ()

pan Hnědý

Čistokrevná hororová žánrovka se vším, co jeho milovník potřebuje vidět. Tajemné ozvěny, démonické melodie, vyšinutý psychopat Joe Spinnell, zobrazující stáhnutí čela s mozkem, průstřel hlavy s výstřikem krve na ženskou tvář, záchodová scéna při které se maximálně dvakrát nadechnete (tak rozvinuté napětí jsem dlouho neviděl) a působivý závěr! Lustigovo dobře odvedené řemeslo, které nikdy nezůstane zaprášené a moc jsem zvědavý na Khalfounův remake. ()

dr.horrible

Nudne natočené, zle zahrané, zmätené, blbé, počas okamihov vnútornej akože rozorvanosti hlavného hrdinu, skoro až smiešne. A to 80.te roky milujem. Remake nielen že je o tri triedy lepší, ešte dáva zmysel tomu legendárnemu plagátu, ktorý je mimochodom tým naj na celom filme. Mimo posledných 10 minút, ani nestojí za zmienku ()

corpsy

Rozhodoval som sa medzi 3* a 4*. Nakoniec však zvíťazila vizuálna stránka nad obsahovou. Skvelo spravené a zobrazené gore scény ( hlavne head shot v aute - Tom Savini rules ). Obsahovo takmer nulový, ale na nič sa nehrajúci slasher. Drsný, priamočiary a nekompromisný. A ten maniak je fakt švihnutý slizký parchant. ()

Vančura

Něco do sebe to má a fanda žánru si zde snad přijde na své (byť na těch speciálních efektech se zub času více než podepsal), ale osobně jsem se u toho docela nudil (kvůli zoufale neoriginálnímu námětu), a člověka z ospalosti vytrhne jen pár lepších momentů a herecký výskyt Caroline Munro, na niž se kouká více než dobře. Joe Spinell v titulní roli vraha mi přišel extrémně nechutný, proto jsem uvítal, jak to s ním v závěru dopadne. Btw. teprve po zhlédnutí jsem překvapeně zjistil, že jsem už před 7 lety viděl mladší verzi z r. 2012, která se mi kupodivu líbila víc, i když starší verze zde má lepší hodnocení (67 % vs. 62 %). ()

• Úvodní scéna byla inspirována filmem Jaws (1975). (Chatterer)
  • Ve filmu můžete vidět v rolích ženských obětí několik několik pornohereček (Gail Lawrence), a to kvůli snížení nákladů na natáčení. (Chatterer)
  • Mimo to, že se Tom Savini ve snímku objeví v malé roli, podílel se i na speciálních efektech filmu. (pornogrind)

Související novinky

Elijah Wood vraždící a skalpující?

Elijah Wood vraždící a skalpující?

08.11.2011

Nedávno se objevil v kostýmu Froda na placu Hobita (můžete ho vidět i ve čtvrtém videoblogu z natáčení), ale výlet na Nový Zéland trval jen několik dní a nezabrání mu plně se věnovat jiným rolím.… (více)