Až na vrchol

Mark Neale

Kamera:

Grant Gee

Valentino Rossi, Brad Pitt (vypravěč), Dani Pedrosa

Až na vrchol představuje příběh šesti bojovníků – šesti nejrychlejších motocyklových závodníků všech dob – a jejich osudů. Příběh o tom, co je v sázce, co lze vyhrát a ztratit, když se ženou za slávou rychlostí přesahující tři sta kilometrů v hodině.
Brad Pitt v roli vypravěče popisuje intenzivní soupeření mezi jezdci, ale i další vazby, jako je přátelství a vzájemný respekt jako důkaz nejvyšší profesionality všech pilotů, kteří mají co do činění s kategorií MotoGP, královnou jednostopých závodů. Ponoříte se do fascinujícího konkurenčního boje, v němž se představí ikona motorsportu Valentino Rossi, Casey Stoner, Dani Pedrosa, Marco Simoncelli, jenž obětoval závodům to nejcennější – svůj vlastní život, a samozřejmě stoupající hvězda, španělský mladík Marc Marquez. (sterovsky)

Desmi

Tenhle dokument mi dost připomínal úspěšný film/dokument "Senna". Také jde o dokument ze závodního prostředí, také je zde mnoho rozhovorů s nejlepšími jezdci, a je tu i vzpomínka na tragédii z roku 2011, akorát je to moc dlouhý. Zasloužilo by to trochu prostříhat. ()

kaukola78

Pro fanoušky rychlých motocyklů je tento dokument jako stvořený.Rychle uteče a hlavně máte možnost prohlédnout do zákulisí a rivalitu mezi jezdci. ()

kolly13

Umný střih a režie nám z fragmentů skládá dokumentární film, u kterého fanoušci MotoGP učurávají blahem a my ostatní se zájmem sledujeme vývoj soubojů v neuvěřitelné rychlosti a hlavně postřehy samotných špičkových jezdců. K tomu nám Pitt dokresluje atmosféru v roli vypravěče a hrome, jako celek je to zajímavý a poučný snímek. ()

Facik.

Před 15 lety sem řádil u prarodičů za barákem v sedle pionýra a snil o dni kdy přijedu do Brna na velkou cenu a všem Rossijům natrhnu prdel. Bohužel pivo chutnalo jak rajskej mok a můj talent přišel vniveč. Všechny ty štětky co se vochomejtaj okolo v minisukních kterejm se ta černá látka zařezává do prdele. Kde já mohl dnes bejt. Sleduješ závod, všichni sou zlitý a plácaj kraviny na který do zejtra zapomeneš. Nemusíš vůbec přemejšlet o čem mluvíš, jenom prostě hejbeš pantem a čím víc si sťatej, tím mín se slova který ti lezou z pusy podobaj těm který produkuje tvůj mozek. Když si pořádně namazanej je ti všechno ukradený. Běžíš ven nakopnout babetu toho starýho vochmelky co sedí v rohu hospody a hraje na foukací harmoniku, colou dobu myslíš na to, jak jí zvedáš na zadní a košíkem v kterým má skládací prut a 5 prázdnejch lahváčů drhneš zem. Ten těžkej krám ti ale padá na nohu a ty hážeš babetu vzteky do potoka. Motáš se mezi stolama, tváříš se střízlivě, stojí tě to dost úsilí. Je ti ale jasný že tvoje kariéra v motorsportu končí. Najednou je tu zavíračka která příde vždycky zasraně brzo a tvůj sen je definitivně pryč. ()

Mmariner

Tohle je top! ještě o chlup líp udělané jak TT3D. Zavede to lidi co nemají o MotoGP ani páru od historie do současnosti a proto že se pohybuje tento dokument spíš v letech 2000+... tak jste zahrnuti, překrásnými HD záběry... ()

MotMotkovich

Nehorázný nářez a to jsem se o motoGP ani nikdy nezajímal. Nejde hodnotit jinak, než 5*. Profesionalita nejen jezdců, ale i lidí ve střižně když zvládli tolik hodin záběru poskládat tak, aby film měl hlavu, patu a ještě se dobře sledoval. ()

Nemezzis

Až na vrchol má výbornej střih, svižný tempo, posloupnost, dobrýho vypravěče a v neposlední řadě umí vtáhnout i naprostý lajky do světa motoGP, včetně mě.Na tomhle sportu se mi líbí ta dravost, vášeň a touha být lepší každý závod a na druhou stranu ta nejistota, co vše se může stát v dalším závodě. A kdo se mi nejvíc libil? kdo mi přirostl k srdci? Vsichni, protože všech šest jezdců mělo svůj specifickej styl a jak řekl Valentino Rossi: "Každý má svůj způsob závodění, někteří se chtějí pomstít světu, někteří do toho chtějí dát maximum , pro další je to zábava, jiným jde o adrenalin, ale každý způsob, je správný". ()

Kivis

Nelze se vyhnout srovnání s předchozími díly. Až na vrchol je podstatně lepší než díl předchozí, o trochu slabší než díl první. Těží především ze dvou věcí. Za prvé Casey Stoner už není aktivním jezdcem, takže mluví upřímně a nemusí na rozdíl od dalších valit nacvičené PR řeči o tom, jak všechny respektuje a jaká je to v paddocku rodinná idylka. Škoda, že nedostal ještě víc prostoru. Za druhé smrt SuperSice byla skutečně jednou z nejzásadnějších událostí za poslední desítky let, takže toto téma je pro zkušeného dokumentaristu jak dělané k pořádnému vyždímání. Budiž Nealovi ke cti, že tragickou událost ždímá tak akorát a neupadá do nadměrného unylého patosu. Přesto je to nakonec právě stopáž, která filmu trochu ubírá na celkové atraktivitě a dělá z něj kousek pro opravdové nadšence, jako jsem já. Myslím, že podrobné mapování několika sezón závod po závodu se motorkami nepolíbeným divákům postupně zají a začnou se trochu nudit. Já jsem si rád připomněl všechny závody za posledních pár let, ale vzhledem ke stopáži chyběl takový ten efekt "Sakra, to bylo dobrý. Škoda, že už to skončilo." Film zkrátka postupem času ztrácí dech. Každopádně doufám, že Neal už pracuje na dalším pokračování, protože sezóna 2016 byla jednou z nejatraktivnějších v celé historii. Snad k ní z protagonistů vytáhne upřímné komentáře a ne pouze další naučené PR řečičky jako tomu bylo ve dvojce. ()

Rhea

Asi to bude trošku nekritické, protože miluji MotoGP a Valentina Rossiho, ale podle mě to je opravdu vynikající dokument. Sice ne lepší než Senna, ale stále velmi povedený. ()

Lucy1905

Tenhle dokument je pro fanoušky motocyklového sportu povinnost a troufám si říct, že je to pouze pro lidi, kteří aspoň znají nejznámnější jezdce MotoGP. Myslím si, že lidi neposkvrnění MotoGP se v tom nedokážou zorientovat. ()

dave006

Super dokument v podstatě pro každého. Neznalé to uvede do děje v posledních pár letech, znalí se podívají na pěkné záběry plus věci ze zákulisí, které jste určitě nevěděli....MotoGP miluju, takže pro mě opravdu skvělý dokument, který nemůžu ohodnotit jinak než pěti hvězdami. ()