Reklama

Reklama

Svědkové Putinovi

  • Lotyšsko Svideteli Putina (více)
Trailer

VOD (1)

Obsahy(1)

Píše se rok 1999. Dosavadní ruský prezident Boris Jelcin půl roku před vypršením svého funkčního období zcela nečekaně abdikuje a řízením státu pověřuje premiéra Vladimíra Putina. Tímto osudovým okamžikem začíná nový dokument renomovaného režiséra Vitalije Manského, který se jako dvorní prezidentský kameraman dostal do nitra kremelské politiky a přináší tak nečekané svědectví o začátku putinovské éry. A o tom, kdo všechno jsou vlastně “Svědkové Putinovi". (Aerofilms)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (60)

Roman Albach 

všechny recenze uživatele

Čekal jsem šokující dokument odhalující krutou pravdu o Putinovi, ale dostalo se mi jen několik spekulací, konspirací a i ty samy o sobě nějak dechberoucí nebyly. Možná snad v západní demokraci, ale v Rusku s tím tak nějak počítáme, zde nikdy demokracie západního typu nebyla a ještě dlouho nebude. Dokument mě navíc docela nudil, byl příliš dlouhý, prospěl by mu důslednější střih. Zajimavá byla snad poslední věta, kde autor hodnotí Putinovo počínání. Vede zemi k světlým zítřkům, aniž by si ostatní všimli, že se vrací do temné minulosti. ()

LiVentura 

všechny recenze uživatele

Zrůdná cesta moci v rukou jednotlivce nad velikým národem, chápu, že v Rusku to asi jinak ani nejde vzhledem k povaze tohoto obyvatelstva, ale.. Každý by se měl podívat, jak Putin na začátku smýšlel o demokracii a jeho bystré úsudky postupně utlumila chuť po větší a větší moci, která zcela pohltila jeho povahu a jeho Já.! Už to není chytrý mladý úředník státu, ale je státem samým, to je přesně to, co v tomto dokumentu odsuzoval a nač Jelcin narážel, když jej určil jako svého nástupce. Fuj, toto citoslovce plně vystihuje tohoto "člověka". ()

Reklama

Rimsy 

všechny recenze uživatele

Vtírají se otázky, proč Manskij čekal skoro dvacet let s uveřejněním takového materiálu? Podle svých slov předpokládal, že nemoc se časem vyléčí sama, ovšem když se tak nestalo, rozhodl se jednat. Pro nás se každopádně jedná o vhodné načasování, neboť některé paralely s praktikami našeho současného prezidenta jsou do očí bijící. Našince, který se detailně neorientuje v politice Matičky Rusi potěší i Manského komentář, který leccos objasňuje. Na druhou stranu se jedná o dokument, který od začátku své protiputinovské ladění neskrývá, a tak se o nikterak šokující příspěvek k tématu nejedná - přesvědčení na obou stranách spektra se nezmění. Za vidění to však rozhodně stojí. ()

vyfuk 

všechny recenze uživatele

Další rest z Varů a vlastně i z kina. Film, který zaujme mnoho lidí už svým tématem. Ale dokáže v celku rychle taky zklamat. Je to těžké hodnotit už jenom kvůli tomu, že film je zvláštní kombinace všeho a ničeho. Chvíle se díváte na záběry z roku 2000, pak je tam něco jako pohled do dneška, ale vlastně není. Pak jste u Jelcinů a sledujete volby a vy prostě nevíte. Je asi důležité zmínit, že mě už jenom bavilo to, že se člověk občas dozvěděl něco o Putinovi. A někdy z těch věcí vlastně i zamrazí. Ale problém je v tom, že ono to spíše vypadalo jako dokument o Putinovi, který někdy řekne něco hrozného, než nějaké velké odhalování tajemství a podobně. Ono dokáže oslovit, ale nenechává se nějak zamyslet a nebo ještě lépe vám odhalit nějaká tajemství. To je věčná škoda. Na člověka, který měl k Putinovi v celku blízko, tak jsme se toho zase moc nedozvěděli. Skoro nic než něco. ()

liborek_ 

všechny recenze uživatele

Vlastně nic pozoruhodného. Ano, je zde řada dříve nepublikovaných záběrů na politické zákulisí a Jelcinovu rodinu v čase Putinovy kremlingurace, avšak žádné "nečekané svědectví", žádné překvapivé odhalení či nový úhel pohledu. Manskij rekapituluje dávno známá fakta a souvislosti, přičemž stopáž poloamatérských záběrů bez přidané hodnoty často natahuje nad únosnou mez. Ve výsledku nejzajímavějším momentem celého filmu tak může být pouhé uvědomění si, že to je už bezmála 19 let... 19! ()

Galerie (7)

Zajímavosti (1)

  • Celosvětová premiéra proběhla 30. června 2018 na Karlovarském IFF. (Varan)

Související novinky

Východní fronta vstupuje do kin

Východní fronta vstupuje do kin

13.04.2023

24. února 2022 Jevhen odešel na frontu. Od první minuty rozsáhlé ruské agrese proti Ukrajině natáčel všechno kolem sebe. Desetitisíce uprchlíků opouštějící ve spěchu své domovy a vytvářející… (více)

53. ročník festivalu MFF Karlovy Vary je za námi

53. ročník festivalu MFF Karlovy Vary je za námi

08.07.2018

53. ročník největšího filmového festivalu v Česku je u konce. Festival, který byl zahájen vzpomínkovým filmem na Miloše Formana Lásky jedné plavovlásky (1965), se letos nesl ve znamení velkých… (více)

Reklama

Reklama