Reklama

Reklama

Vraždy podle Agathy Christie - Série 1 (2009) (série)


Čas přílivu (S01E08)

(epizoda)
  • Francie Les Petits Meurtres d'Agatha Christie : Le flux et le reflux (více)

Obsahy(1)

Ona byla příliš mladá a on zemřel příliš brzy po svatbě. Komisař Larosiere potkává po letech svého bývalého kapitána, pod nímž za války sloužil. Setkání je to nadmíru srdečné a kapitán se mu svěří, že se právě oženil. Je krásná a mladá, snad až příliš. Krátce na to kapitán zemře při požáru jeho domu. Zděšená rodina se dozví, že mladá vdova dědí vše. Ale kdo to ve skutečnosti je? Naivní chudá dívka nebo obratná manipulátorka bez skrupulí? Rodina žádá, aby Larosiere objasnil tuto nečekanou smrt a zároveň odhalil, kdo se skrývá pod maskou toho neviňátka. (Česká televize)

(více)

Recenze (5)

elizabeth_ba 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

A mně se tenhle díl docela líbil, už jen proto, že jsem zjistila, že si Alice Avrilová (Blandine Bellavior) přišla v čase obhlédnout předchozí díly, než se rozhodla připojit se ke Swanu Laurencovi v dalších sériích, což bylo seriálu rozhodně ku prospěchu. ()

maoc 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Larosiere je zkrušen smrtí svého přítele, který mu byl jako otec. Nedá se odradit, aby jeho smrt, která vypadá jako nehoda, nevyšetřoval coby vraždu. Do toho jej zasahuje deprese a ztráta smyslu života. Jeho šarm se vytrácí a Lampion má plné ruce a ústa práce, aby jakž takž udržel otěže celého případu. Jako v mnoha dalších dílech je počínání obou detektivů spíš směšné než že bych měl pocit, že jsou sto se dobrat dopadení vraha. Tvůrci to podle mne přehání s "humorem" na jejich účet. Nemají kredit, nevěříte jim, celou dobu působí jako Pat a Mat, ale nakonec to vždy jako zázrakem rozlousknou. V tomto vidím hlavní nedostatek celé první série. Z druhé, která je o dost lepší, si do tohoto dílu odskočila novinářka Avril, ovšem tady v roli podezřelé zlatokopky, jejíž bohatý manžel zemřel pár dnů po svatbě. A Laroisere jí má odhalit jako vražedkyni. Jestli to tak dopadne či nikoliv si nechám pro sebe, ale musím říct, že Blandine Bellavoir mi v roli vadila. Hrála ji skoro stejně jako později Avrilovou, takže se bojím, že ani nic jiného neumí. Ani vzhledově se záplavou zrzavých vlasů podivného střihu mi tam neseděla. Ale jinak je celý děj dost podobný britskému zpracování a až na naprostou nedůvěru k detektivům a laciné vtípky mu vlastně nemám co vytknout. ()

Sebi236 

všechny recenze uživatele

Čas přílivu je jedna z mých oblíbených od Agathy Christie a tato adaptace mi přišla jedna z nejzdařilejších ze série. Velkým mínusem jsou nesympatičtí herci. Ale velmi slušná zápletka to alespoň mně vynahrazuje. 60% ()

chlievik 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Poirotova epizóda "Unesené prúdom" ako vždy neúspešne rekonštruovaná francúzskymi filmármi, kde dvaja debili, ktorí patria k treťotriednym policajtom, sa neustále hádajú, vzájomne si nactiutŕhajú, a nakoniec neviem ani odkiaľ prídu na riešenie prípadu, a vec patrične vysvetlia spoločne a pred všetkými tak, že sa to nechce rozumieť nikomu, len pár blbcom, ktorí nemajú večer čo robiť, a tak sa dívajú na túto hlúpu adaptáciu románu Agathy Christie. Nudné, díval som sa na to, odbiehal od telky, prepínal na porno, v podstate som uzrel asi 15% filmu, a aj s tým málom viem zhodnotiť film taký aký bol - SLABÝ! ()

Galerie (14)

Reklama

Reklama