Vraždy podle Agathy Christie - Série 1 (2009) (série)

Čas přílivu (S01E08)

(epizoda)
  • Francie Les petits meurtres d'Agatha Christie: Le flux et le reflux (více)
Krimi / Drama / Mysteriózní
Francie, 2011, 1 h 34 min

Ona byla příliš mladá a on zemřel příliš brzy po svatbě. Komisař Larosiere potkává po letech svého bývalého kapitána, pod nímž za války sloužil. Setkání je to nadmíru srdečné a kapitán se mu svěří, že se právě oženil. Je krásná a mladá, snad až příliš. Krátce na to kapitán zemře při požáru jeho domu. Zděšená rodina se dozví, že mladá vdova dědí vše. Ale kdo to ve skutečnosti je? Naivní chudá dívka nebo obratná manipulátorka bez skrupulí? Rodina žádá, aby Larosiere objasnil tuto nečekanou smrt a zároveň odhalil, kdo se skrývá pod maskou toho neviňátka. (Česká televize)

elizabeth_ba

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

A mně se tenhle díl docela líbil, už jen proto, že jsem zjistila, že si Alice Avrilová (Blandine Bellavior) přišla v čase obhlédnout předchozí díly, než se rozhodla připojit se ke Swanu Laurencovi v dalších sériích, což bylo seriálu rozhodně ku prospěchu. ()

Sebi236

Čas přílivu je jedna z mých oblíbených od Agathy Christie a tato adaptace mi přišla jedna z nejzdařilejších ze série. Velkým mínusem jsou nesympatičtí herci. Ale velmi slušná zápletka to alespoň mně vynahrazuje. 60% ()

chlievik

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Poirotova epizóda "Unesené prúdom" ako vždy neúspešne rekonštruovaná francúzskymi filmármi, kde dvaja debili, ktorí patria k treťotriednym policajtom, sa neustále hádajú, vzájomne si nactiutŕhajú, a nakoniec neviem ani odkiaľ prídu na riešenie prípadu, a vec patrične vysvetlia spoločne a pred všetkými tak, že sa to nechce rozumieť nikomu, len pár blbcom, ktorí nemajú večer čo robiť, a tak sa dívajú na túto hlúpu adaptáciu románu Agathy Christie. Nudné, díval som sa na to, odbiehal od telky, prepínal na porno, v podstate som uzrel asi 15% filmu, a aj s tým málom viem zhodnotiť film taký aký bol - SLABÝ! ()