Reklama

Reklama

Blood Machines

(festivalový název)
  • USA Blood Machines
Trailer

Obsahy(1)

V roce 2016 natočili dva francouzští režiséři vystupující pod alias Seth Ickerman epický čtyřminutový videoklip ke skladbě Turbo Killer od synthwavového mága Carpenter Brut. Úspěch krátké šílenosti protknuté tím správným osmdesátkovým duchem a kampaně na Kickstarteru dal o tři roky později vzniknout padesátiminutovému sequelu s názvem Blood Machines. V hudebním filmovém bizáru se dva kosmičtí desperáti střetnou se zákeřným strojem, který má vlastní duši. Ta na sebe bere podobu krásné ženy a uniká v touze po svobodě. Konsternovaní lovci ale touží pochopit podstatu záhadné entity, a tak se pouští do jejího pronásledování vesmírem. (Future Gate)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (25)

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

#MeToo goes to (synthwave) eighties space. Dokud režijní duo sází čistě na (ne)Carpiho a vizuál, tak to funguje. Mnohdy to má dokonce nebývalé grády. Ostatně jako v jedničce. Jenomže s nabobtnáním stopáže přichází i snaha o zaramování do jakože pojetí sci-fi osmdesátkového echt VHS béčka; tedy včetně (ne)děje, (ne)dialogů, (ne)hrajících (ne)herců apod. A v ukočírování těchto aspektů jsou Ickermani zcela bezradní až nechtěně směšní. ()

JohnCZ 

všechny recenze uživatele

Naprosto DECHBEROUCÍ takřka k dokonalosti vyvedený retro vizuál, který by si zasloužil pořádný seriál nebo alespoň celovečerní film. Blood Machines je někde na půli cesty mezi hudebním klipem a filmem, ale vyprávěn není úplně šťastně a mimo vizuál, na který jsem čuměl s votevřenou hubou, a luxusní synthwave tracky jsem se v pomalejších dialogových momentech trochu nudil a amatérsky působícím hercům to moc nevěřil. ()

Reklama

sheen 

všechny recenze uživatele

Klobouk dolů před Sethem Ickermanem a jeho týmem, za vybrané peníze z Kickstarteru natočili film s úžasným audiem a hlavně vizuálem, který mě neskutečně bavil. Audio vizuál sice předčil příběh na plné čáře, nic jiného jsem ani nečekal. Film vyloženě pro úzkou skupinu lidí. [Kino Lucerna Future Gate Festival 2020] ()

HAL 

všechny recenze uživatele

Audiovizuální orgasmus v ukázkové poctě brakovým sci-fi v originálně vymyšleném světě jak vyhřezlém z mozku H.R.Gigera sjetého na LSD. Jednoduchý alegorický příběh filmu by těžko stačil na celovečerní délku, ale na ploše 45 minut funguje dostatečně - jako rámování jednoho z nejfantastitějších videoklipů jaké jsem kdy potkal. ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Magické Retro Sci-Fi pro fanoušky 80. let od tvůrců kraťasu Turbo Killer. Uměla inteligence uteče ze své lodi a nabere na sebe podobu krásné ženy a s ní se střetnou dva kosmičtí desperáti. Výborný kreativní vizuál, pár odkazů a skvělá synth wave hudba. Škoda, že nedošlo na nějakou akčnější scénu, abych mohl jít s hodnocením výše, ale i tak tenhle 50 minutový krátký film fanoušky starších Sci-Fi potěší. 6-5/10: ()

Galerie (9)

Zajímavosti (1)

  • Hudbu k filmu složil synťákový umělec Carpenter Brut. (Mahriz)

Reklama

Reklama