Slídil

• Velká Británie Sleuth

I ta nejdokonalejší hra na světě má jedno slabé místo. Úspěšný autor detektivních románů, bonviván a milovník všech her i mechanických hraček, Andrew Wyke, si pozval do svého rozlehlého sídla milence své ženy. Majitel malých kadeřnictví, Milo Tindle pro něho není rovnocenným partnerem. Proto s ním jedná přezíravým a výsměšným způsobem. Zatímco Tindle očekává nějakou dohodu, Wyke chce svého protivníka především pokořit. Také si k tomu připravil dokonalou past... Detektivní příběh, který vznikl podle divadelní hry dramatika Anthonyho Shaffera, nabídl kromě důmyslně napsané zápletky také velké herecké příležitosti hlavním představitelům. Film natočil známý klasik americké kinematografie Joseph L. Mankiewicz (Vše o Evě, Bosá komtesa, Byl jednou jeden lotr). Cynického spisovatele Wykea působivě ztvárnil Sir Laurence Olivier (Hamlet, Moc a sláva, Richard III., Komik, Maratonec). Bezbranně vyhlížejícího Tindlea si s neobyčejnou chutí zahrál Michael Caine (Alfie, Muž, který chtěl být králem, Hanna a její sestry, Krev a víno, Pravidla moštárny). (oficiální text distributora)

Yakuza05

Zlatý glóbus 3 nominace: Film, herec - Michael Caine, Herec - Laurence Olivier ........ Bafta 4 nominace : Herec - Laurence Olivier, Výprava, Kamera, Scénář. ()

.DukE.

Velmi originální. Poprvé jsem zcela naletěl, potom už to ale nebylo takový překvapení. I tak skvělé "two men show"! ()

Queendom

Výtečně napsaná, zahraná a zrežírovaná psycho konverzačka. Jediný mínus bylo v tom, že jsem si krátce po začátku vzpomněla, že už jsem to viděla jako divadelní hru jednoho amatérskýho divadla a tím pádem byla ochuzená o překvapení a luxusní pointu. ()

DaleCoper

Je hodně znát že tenhle inteligentní příběh nebo chcete li hra a "hra" byla původně napsaná pro divadlo. Je to ale výborné a ty víc jak dvě hodiny uběhnou jako nic. Spisovatelé a nejen detektivek bývají dost často ješitní egoisté. ()

blezg

Chápu všechny, kteří odsuzují remake Kennetha Brannagha opět s Michaelem Cainem v protikladné roli. Opakovaný vtip prostě není vtipem, záleží na tom, co spatříte první. Poněvadž když znáte zápletku, nelze si druhé podání natolik užít, zejména, když se vám pod kůži vpije už to první. Ačkoli je vlastně druhé. Přesto výborné. ()

v.indruchova

Velmi originální, tohle bych pustila některým, kteří nechápou, že legrace má své hranice, když jeden vyskočí (jako) z hrobu a ten druhý dostane infarkt, vo co de byla to svanda?Ty to nechápeš, chápu to až moc dobře. Ten člověk co tohle v reálu dělal pravidelně ztrácí vědomí a doktoři nevědí jak to. Nikdy jsme nic podobného neviděla, zajímavé. Sice je to natahované, zabaleno do spousty keciček, nekdy jsou trochu jen balast ale někdy se perfektně hodí. Už nevíte co je hra a co pravda. Na každého jednou dojde. Je to trochu psychologická věc. .Doporučuji. ()

zigy

Dokoukat do konce jsem zvládl jen proto, že jsem si to dal jako seriál.....Ty hovory Caina s Olivierem jsou sice chytré, mají pointu, ale příběh jako celek nudí a nudí. Dva herci a.......jedno velké NIC. Nechápu vysoké hodnocení. Tenhle film neuvěřitelně zestárl. Nebo je určen pro staré lidi, nevím, fakt mi to vůbec nesedlo. ()

gizi

Výborný film a skvělé herecké výkony pouze 2 herců v celém snímku. Přes 2 hodiny se člověk vůbec nenudí, naopak je neustále v očekávání a napětí. Minimálně 85%. ()

Johgas

Brilantní ztvárnění divadelní hry o třech dějstvích a několika mužích (přesný počet neuvádím, to by vám mnohé napovědělo). Je to hra, nebo realita? Do poslední chvíle jsem nevěděla. Předvídat se dalo, ale mně se chtělo nechat unášet se na vlně fantazie autora detektivních románů a jeho soka.....leč fantazie je to ničivá. ()

Bull

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů vůbec.Je to dokonale promyšlené a je to už kultovní klasika.Pár neuvěřitelných zvratů které vstoupili do dějin.V tomhle filmu se mi líbí naprosto všechno.Za prvé:Výborné herecké obsazení a výborný herecký výkon.Za druhé:Velmi dobře vymyšlený příběh.Za třetí:Neuvěřitelně dobrá atmosféra.Shrnutí:Je to bomba která by měla mít 100%. ()

MonitoRewiew

Pro mě velmi zábavný film plný nečekaných obratů. Určitě stál za zhlédnutí a rád si to ještě někdy zopakuji. To Djkoma: Blbost! Není pravda, že filmu chybí překvapení. Znám hodně filmů, u kterých bych takový komentář pochopil, ale právě tento film má překvapení vcelku dost, co tu píšeš prostě není pravda.. To T2: (cituji:) "bravúrna show Laurenca Oliviera a Michaela Caine. /80%/" ..Když je tak bravúrna, proč né 100%, snad malý rozpočet? ()