Reklama

Reklama

Naše doba

(festivalový název)
  • Mexiko Nuestro tiempo (více)
Trailer 2

Obsahy(1)

Nový film Carlose Reygadase pojednává o vztahu mezi Juanem a Ester, kteří spolu žijí v "otevřeném" partnerském svazku. Když se ale Ester zamiluje do jiného muže, Juan se musí vyrovnávat se zjištěním, že nedokáže dostát nárokům, které si na sebe klade. Film nás tentokrát nezavede do prostředí mexické reality jako v předešlých Reygadasových filmech, ale do oblasti státu Tlaxcala, do světě rančů a býčích zápasů, kde opět Reygadas zdůrazní pro něj tak typické pomalé záběry přírody, vlastní tok času nebo dokonalou vizuální optiku. (pan Hnědý)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (14)

angloumene 

všechny recenze uživatele

Naše doba sice nabízí až odporně dlouhou stopáž, ale řeknu vám, dalo se. První polovina se rozjížděla poměrně pomalu a v náznacích připravovala prostor pro pořádně divné a pořádně zvrhlé rodinné drama. Druhá už mě i přes přirozený odpor k téhle mačistické onanii neuvěřitelně vtáhla. Řeknu vám, že možná ani z Ramba nestříká tolik potlačovaného testosteronu. Závěrečná býčí alegorie vše uvádí na pravou míru a dává zřejmou nápovědu k řešení tohodle neotřelého filmového románu. ()

BigbyWolf 

všechny recenze uživatele

Pohlcující zážitek, který vám nikdo jiný než Reygadas v současnosti nedopřeje. Excelentní autentické výkony Reygadasovy rodiny a jeho samotného. Filmová transcendence do vztahové krize, která je plná manipulace a zákeřnosti i citlivých a intimních projevů. Neskutečné jsou symbolické výjevy v podobě býků. Člověk se v těchto chvílích pohybuje zcela mimo veškeré běžné vnímání světa, přenesou se na vás všechny pocity ústředních postav a většina z nich rozhodně není příjemná. Geniální kousek současného umění a potvrzení toho, že Reygadas je ve světě filmu naprostým unikátem, skutečným následovníkem největších mistrů filmového plátna. ()

Reklama

Filmmaniak 

všechny recenze uživatele

Ze široka pojatý, niterný, vrstevnatý a z hlediska nejrůznějších formálních a vypravěčských prostředků nebývale pestrý snímek věnovaný partnerským vztahům, jejich různým podobám a proměnám, exceluje zejména na poli naprosto bravurní a vynalézavé režie, nádherné kamery a skvělých hereckých výkonů ústřední dvojice, kterou ztvárnili přímo Reygadas a jeho žena, kteří jsou přitom oba neherci. Divácky náročnější, leč na Reygadasovy poměry stále velmi přístupný film plný býčích metafor a ohromujících pasáží (koncert pro tympány, napadení koně býkem, sex nasnímaný voyeuristicky přes nedovřené dveře) se inovativně noří do hlubin složité a komplexní psychologie lidí a jejich vztahů a v podstatě jde o naprosto mimořádné dílo, jemuž lze vytýkat jen pár nedostatků, mezi něž se řadí místy přílišná dějová rozvolněnost a přeci jen trochu přehnaná délka některých záběrů a scén. ()

Sawy 

všechny recenze uživatele

Opojné esteticky i tematicky. Začátek jako mexické American Honey se po dvaceti minutách změní v křehkou i bolestivou analýzu toxického manželství, které si v sobě ale stále ukrývá určitou pokoru a láskyplnost. O ústupcích, které děláme, aniž bychom znali jejich skutečnou hodnotu. O pravdách, které často dokáže odhalit jen ten nejnevinnější pozorovatel. O magii, která se skrývá v každodennosti. O době, která může být kohokoliv z nás. 95 % ()

rivah 

všechny recenze uživatele

Kde jsou ty časy, kdy Reygadas natočil zásadní JAPÓN a spirituální TICHÉ SVĚTLO. Teď už jde jen o rozvleklé pojednání tématu manželské nevěry, které bylo pojednáno už mnohokrát a přesvědčivěji. (Zásadní řešení či vyrovnání vztahu se vyhnul otevřeným koncem se soubojem býků.) . Působivé záběry na život na farmě, planiny s býky a zejména pak velkoměsto v nadhledech sklouzávají do formálně efektního sebevykrádání stylu. ()

Galerie (16)

Zajímavosti (2)

  • Reygadasovi fanoušci jistě poznali nejednu spojitost se zmiňovaným režisérovým dřívějším filmem Tiché světlo (2007), jehož hrdinové, Johan a Esther, se také potýkali s problémem patrnerské nevěry. Nový film se nicméně neodehrává na severu Mexika v komunitě Mennonitů, nýbrž ve státě Tlaxcala, světě rančů a býčích zápasů. [Zdroj: cinepur.cz] (pan Hnědý)
  • Filmy Carlose Reygadase byly tak trochu autobiografické vždycky. „Přesně v takovém traktoru jsem jako kluk jezdil,“ svěřoval se mexický režisér v rozhovoru ke snímku Tiché světlo. Pro svůj nový film se ale oceňovaný tvůrce rozhodl tuto autobiografickou rovinu ještě zdůraznit. Vůbec poprvé Reygadas ve svém vlastním snímku vystupuje také jako herec, dokonce v hlavní roli. Partnerku mu přitom dělá jeho skutečná družka, filmová střihačka Natalia Lopez. [Zdroj: cinepur.cz] (pan Hnědý)

Reklama

Reklama