The Great Flamarion

Drama / Film-Noir

USA, 1945, 78 min

Majestátní von Stroheim je hlavní atrakcí víc než solidního noiru. Vizuálně ještě ne tak propracované jako pozdější Mannovy kousky, ale ani to moc nevadí.(10.4.2010)

3,5 Nechápu, proč tvůrci využili retrospektivního vyprávění. Myslím si, že to bylo jenom na škodu, protože sice nás to prvních několik minut drží v napětí, o co půjde, ale pak když se příběh rozjede, tak si to každý velice snadno domyslí, protože se nejedná o výjimečného, co by se nedalo předvídat dlouho dopředu. Tím pro mě tenhle film trochu ztrácel. Jinak to ale mělo solidní atmosféru, no a Stronheim byl vynikající, stejně tak jako ta děvka, která si vyloženě říkala o to, aby jí někdo sejmul :-)(16.8.2010)

Nicim vynimocny noir film, ktory ma len slabe tempo - ako jo, zo zacuiatku je tempo dobre a divaka drzi v napati toho, co msa budediat. Ale potom nastupila priserna nuda, najma v strede filmu sa fakt nedialo nic, Erich Von Stroheim to sam nedokazal utiahnut, negativom je hodne predvidatelny dej. Nicim vynimocny film, len dalsia nudna noir zivacka . 55 %(11.10.2017)

Na celé čtyři hvězdičky tomu přece jen něco chybělo... a hlavně mě překvapilo, že ze čtyř výstřelů publikum a lidi v zákulisí slyšelí a reagovali jen na poslední dva... a i přesto ji postřelený Stroheim ještě stihne dorazit. :) 3.5 *.(24.12.2011)