PPPíter v Afrike

Slovensko, 2018, 10x10 min

Peter Popluhár

Dobrodružná cesta objektívom youtubera PPPítra - Petra Popluhára. (RTVS)

Aljak

To vážne? Toto sa ľuďom páči? Mne teda vôbec, a to dokonca patrím ešte medzi tú "mladšiu generáciu". Ale som skôr klasik a mám radšej normálne cestopisné dokumenty s kvalitným vizuálom a štandardným komentárom s objektívnymi informáciami a faktami. Tento Populhárov dynamicko-subjektívny štýl spracovania ma akosi vôbec neupútal. A tie časté infantilno-afektívne výstrelky, to je niečo, čo fakt nemusím. Jediné, čo oceňujem je citeľná autenticita spoznávania, ale to je akurát tak všetko. Hmm, asi som už starý... ()

vyfuk

Moc nechápu ten povyk. Nebo nevím jestli nám Čechům neodtajnil slovenský internet něco důležitého, ale já viděl jeden díl z Beninu o seriálu jak jeden z těch údajně lepších YouTuberů projíždí Afriku. S tím, že ten seriál vlastně neexistuje. Cením pokaždé jakoukoliv snahu ukázat YouTubery tak v dobrém světle a toto je jeden z nich. Jediné, co mi trochu přijde na palici je ten povyk, kvůli deseti minutám ne tolik dobrého ukázání Beninu. Ale tak proti gustu... ()

Melios

Zatiaľ som videl len jeden diel. No už teraz viem ,že to stojí za pozretie. Peter je extrémne sympatický a jeho štýl natáčania síce neazujme všetkých ,ale fanúšikov si nájde. Konečne nejaký projekt ,ktorý robí dobrú vizitku youtuberom. Peťo len pokračuj v tom ,čo robíš , si skvelý! 5* a pozriem si aj zbytok relácie. ()

LuiCJ

PPPíter je jeden z mojich najobľúbenejších YouTuberov (tvorcov). Cestovateľské videá tiež tvoria tiež určitú časť jeho kanálu. Páči sa mi, že cestovanie berie z úplne iného uhla pohľadu - z oveľa dobrodružnejšieho. Spracovanie televízneho seriálu je výborné, na to s akou skromnou technikou ho natáčal. Celé jeho filmárske vybavenie predstavuje v jednom zo svojich videí na YouTube. Strih je tiež výborný a Peťov humor tomu celému dodáva šťavu. Vzhľadom k tomu, že aj ja milujem cestovanie a dokumentárne filmy mám veľmi rád, PPPíter v Afrike ma vskutku potešil. Dúfam, že v budúcnosti sa dočkáme viacerých podobných projektov. ()

hazdrova

Peter ma s týmto svojím počinom veľmi potešil. Predtým som ho vôbec ako youtubera nepoznala a som rada, že to jeho tvorbu nepoznačilo. Nie je to len cestovateľský denník, ale aj výborná komédia. Peter rozpráva pútavo a pozitívne, ale nezavádza, že Afrika je najbezpečnejšie miesto na svete. Diky Peťo, hor sa do Afriky! 5* ()

mkee

Dávno som sa tak dobre nenasmial pri sledovaní inak pútavého dokumentu s trefnou naráciou bez slovnej vaty. PPPíter je talentovaný a charizmatický (nielen) youtuber a aj keď tomuto dokumentu môže niekto vyčítať manko profesionality, vzhľadom na povahu seriálu a inú umeleckú hodnotu, ktorú prináša (humor, humor a ešte raz humor), je to absolútne pochopiteľné a prehliadnuteľné. Skvelé, ešte si prosím! ()

ariari

na to aby ste vedeli Afriku oceniť, treba poznať Pppetrovu osobnost zrejme aspon z 2 -3 projektov. je rovnako charizmatický ako Joe z Priateľov,pozri o čechoch na Youtube :-),trafil to ako vždy, a Česi bratsky a chlapsky priznávajú , že do nich vidí . konečne prerazil aj s knihou kde všade som nezomrel.! vymakaný, výnimočný cestovateľ s mega fantáciou, tvorca dúfam spústy iných projektov. .. myslím, že aj cez reklamku red bull sa dá pozrieť ca 6-10 nových dielov Afriky , škoda, že vysielacie práva neodkúpil niekto ďalší. ()

KuceraJohny

Paráda, ohromně to bavilo a i inspirovalo. Pppíter je borec. Mě osobně baví skoro každý druh cestovatelského dokument, ale pítr byl úplně na jiné vlně a bylo to skvělé. Bavilo mě to a i kvůli tomu sleduji jeho tvorbu na youtube. Určitě doporučuji, je to ten z mála youtuberů který má opravdu zábavná a kvalitní videa. ()

Cybershot

Ľudia si pod pojmom "youtuber" predstavia ekvivalent odpadu spoločnosti ktorý neprispieva svetu ničím a zarába tým že sedí na zadku a rozpráva hlúposti do kamery. S tým súhlasím pretože enormné množstvo ľudí na inetrnete je zrdrojom odpadu preto som rád že sa Peter Popluhár sa považuje za "tvorcu" alebo "autora" pretože pravdupovediac mať v amatérskej zrkadlovke a v úložisku IPhonu kontent úrovne televízie je obrovský pokrok oproti tomu čo robí jeho konkurencia. Táto krátka televízna relácia ma baví viac ako väčšina relácií ktoré sa denne nachádzajú v Slovenskej televízií. Napriek tomu všetkému mi prekáža ako je Peter obmedzený Slovenskou televíziou. Jeho tvorba na Youtube je plná jeho ikonického čiereho humoru ktorý v televízíí byť nemôže pretože poniektorý ľudia tým môžu byť zrejme pohoršený lebo tak niečo. Tiež by som chcel podotknúť že by som nepohrdol dlhšou epizódou v časovom rozmedzí od 10-45min. ()

ToRtiK

Prvý diel za mnou a už ŽIAĽ iba 9 pred nami. Peťov humor je známy každému, kto sleduje jeho YT profil PPPeter (alebo najnovšie PPPíter pre SVK/CZE fandov). Udržal si ho aj v tomto seriály, kde bolo asi ťažké presvedčiť STV aby neboli tak strohí ako vždy. Zjavne sa mu to podarilo. DIel bol zábavný,, informatívny ale hlavne nebol nudný ako kopec iných "cestovateľských seriálov". ()

lilyflower

V telke som zatial nevidela. Ale keďže poznám Peťovu youtubovu tvorbu naspamäť (vrátane Dana Dreva), nemôžem hodnotiť inak. ()

EYO EYO

Musím pochváliť super spracovanie ktoré sa len tak na slovenských seriálov nevidia ,a tiež ppPitra ktorý tomu dodal šmrnc a dávku humoru /80% ()

unYso

Krátke, stručné, inšpirujúce, náučné a vtipné. Čo viac si želať od "dobrodružného dokumentu". Peter to má jednoducho v krvi. Dúfam, že sa dožijem aj ďalších sérii z Afriky, prípadne z iných kontinentov. ()