Kouzelná Beruška a Černý kocour (TV seriál)

• Francie

Thomas Astruc

Jeremy Zag

Gilbert Lévy

Aton Soumache, Jeremy Zag

Hele je mi úplně putna, co kdo říká a jak moc tohle dílko pomlouvá. Mě na tom sere jen malý počet dílů. Jinak povedený séroš, rozhodně lepší než ta nesmyslná spousta Pokemonů, Digimonů a dalších jiných stupidních monů, kde nejen že to celý nemá žádný příběh, ale taky to postrádá logiku a člověk si při tom říká, proč to vůbec někdo vytvořil, když je to totální nesmyslná pí*ovina. Tohle má příběh, zápletky sice laciné....ale vždyť je to kurňa pro děti!!! A co je lepšího, než ne-příliš násilnická pohádka, kde dobro vždy zvítězí nad zlem? Když už jsou z módy pohádky, na které jsem se jako malá dívala já, tak tohle je prostě dokonalá moderní náhrada. Takže pindejte si co chcete, moje děti to žerou a já ostatně taky :)(27.11.2016)

Pro decka super a popravde ja se bavim taky, kdyz s nima na to koukam. Doufam, ze bude dalsi serie. Jinak jak tu nekomu vadi, ze je trapny, ze se nepoznaj v civilu ... to je jako plivnuti na Supermana... Dabing je taky ok, zapletky sice skoro stejny, ale hlasky a scenky ne. Btw na imdb hodnoceni 8,7 taky o necem vypovida.(19.1.2017)

Zábavnej dobrodružnej seriál ve kterym mi skoro nic nechybí. Nápad tvoření záporáků je supr a všichni mají něco do sebe. Akce je tu docela dost a bejvá, nejen nápaditá, ale taky příjemně koukatelná (delší nestřižený záběry boje, scény z pohledu první osoby...), navíc i přes moje očekávání dojde i na ruční souboje a ty jsou velmi fajn, pěkná kadence úderů a solidně animovaná choreografie, jen bych asi viděl radši malinko jinej styl boje, ale to je jen detail. Teď největší div tohoto seriálu, mě se tu líbí ta romantická část příběhu, když je tak příjemně, s citem a hlavně humorně prezentována. Seriál celkově umí vyvolat řadu emocí a mě se to fakt moc líbí. Zpočátku jsem kritizoval CZ název, ano ten se mi vůbec nelíbí, naproti tomu CZ dabing je více než solidní, Adrien i Marinette mluví naprosto skvěle, Chloe taky ujde (seděla by mi na ni spíš Jolana Smyčková) a Lišaj taky mluví výborně, jenom někteří záporáci mluví otřesně (pan Holub), ale zase jen detail. Postavy mi příjemně sedí, Marinette je fajn, dá se s ní ztotožnit, je milá a celkově je to příjemná hlavní hrdinka. Adrien je potom super, všechny jeho problémy a neduhy toho být hvězdou působí maximálně uvěřitelně a člověk tu jeho depresi cítí spolu s ním, ovšem když se odváže a vše hodí za hlavu, je to správnej sympaťák s dostatkem solidních hlášek, fajn bojovými schopnostmi a neustálým nadhledem nad situací. Jeho flirtování s Beruškou je pak už jen třešničkou na dortu. S klidem tvrdím, že jsem si takhle hlavní postavy nezamiloval od 24 hodin. Ale abych taky něco vytkl, jsem asi v půlce seriálu a už myslím že vím kdo je Lišaj ve skutečnosti a taky jsou tu scény, které se zbytečně opakují. Přesto ale 5* a místo v mojí topce.(7.2.2016)

Veľmi podarený a prekvapivo inteligentný mix anime a superhrdinských komiksov s typicky francúzskym éspritom. Moje dieťa to žerie a na rozdiel od stupidít typu My little pony má toto aj nejaký dej, vývoj postáv a záporáka čo nie je sprosté generické zlo, ako tomu obvykle v západných komiksoch býva. 7/10(1.4.2019)

Je vidět že se tu snaží autoři o originalitu, ale bohužel zároveň asi nevidí že je to dost repetitivní. Animace pěkná, taková jak autoři říkají: "Japonská+Anglická", ale někdy se ta kombinace k té CGI prostě nehodí. Příběh, v 1. sérii zatím není nikterak zajímavý kromě posledního (a zároveň prvního) dílu. Milůstná zápletka mezi Adrienem a Marinnete (Kouzelnou Beruškou A Černým Kocourem) je taky hodně zajímavá, pár záporáků je tam celkem originálních např: Lady Wifi, nebo Pan Holub. A taky ti "Akumové" Jsou dost originální stvoření ačkoliv o nich zatím víme prd, konec konců podle informací jich má být celkem 6. A k té repetitivnosti, jak už tady někdo psal konec a zápletky jsou téměř stejné, některé jsou nápadité více, některé méně. Objevuje se zde i klišé například typu: "Ach, nemám o tebe zájem Kocoure, miluji Adriena, člověka, který vypadá stejně jako ty, ale nemůže být ty", i přes to se těším na 2. sérii která má podle všech informací jít více "do hloubky" Tak uvidíme. Rozhodoval jsem se mezi 3-4 hvězdičkami ale nakonec tomu dám doopravdy 4, je to jeden z nejlepších animáků (dětských pořadů) co jsem za poslední léta viděl.(16.5.2017)