Kouzelná Beruška a Černý kocour (TV seriál)

• Francie

Thomas Astruc

Jeremy Zag

Gilbert Lévy

Aton Soumache, Jeremy Zag

To je tak když se z nudy a zvědavosti podíváte na jeden díl a naráz máte za sebou všechny a netrpělivě čekáte na další. Bohužel nejen český název, ale především český dabing je strašný. Naštěstí na youtube jsou už skoro všechny epizody v originální francouzštině s anglickými titulky a to je fakt úplně jiné kafe. Jinak animace je pěkná a plynulá, děj překvapivě nerepetitivní, postavy sympatické, i mezi Ladybug/Marinette a Chat Noir/Adrienem to pěkně jiskří, takže o zábavu je postaráno. A myslím, že momentálně je věkový průměr diváků tak 20. :D 7,5/10(8.3.2016)

Veľmi podarený a prekvapivo inteligentný mix anime a superhrdinských komiksov s typicky francúzskym éspritom. Moje dieťa to žerie a na rozdiel od stupidít typu My little pony má toto aj nejaký dej, vývoj postáv a záporáka čo nie je sprosté generické zlo, ako tomu obvykle v západných komiksoch býva. 7/10(1.4.2019)

Pro decka super a popravde ja se bavim taky, kdyz s nima na to koukam. Doufam, ze bude dalsi serie. Jinak jak tu nekomu vadi, ze je trapny, ze se nepoznaj v civilu ... to je jako plivnuti na Supermana... Dabing je taky ok, zapletky sice skoro stejny, ale hlasky a scenky ne. Btw na imdb hodnoceni 8,7 taky o necem vypovida.(19.1.2017)

Překvapivě skvělý seriál, víte když slyšíte tenhle český název tak čekáte nějakou pohádku, ale výsledkem je zábavný seriál s dobrou akcí a dobrým dějem. Hned jak si pustíte jeden díl, tak si pustíte všechny co vyšli a netrpělivě čekáte na další. Jedinou nevýhodou je opakovatelnost, víte když pořád říkají ty samé věci tak to trochu vadí.(14.3.2016)

Zábavnej dobrodružnej seriál ve kterym mi skoro nic nechybí. Nápad tvoření záporáků je supr a všichni mají něco do sebe. Akce je tu docela dost a bejvá, nejen nápaditá, ale taky příjemně koukatelná (delší nestřižený záběry boje, scény z pohledu první osoby...), navíc i přes moje očekávání dojde i na ruční souboje a ty jsou velmi fajn, pěkná kadence úderů a solidně animovaná choreografie, jen bych asi viděl radši malinko jinej styl boje, ale to je jen detail. Teď největší div tohoto seriálu, mě se tu líbí ta romantická část příběhu, když je tak příjemně, s citem a hlavně humorně prezentována. Seriál celkově umí vyvolat řadu emocí a mě se to fakt moc líbí. Zpočátku jsem kritizoval CZ název, ano ten se mi vůbec nelíbí, naproti tomu CZ dabing je více než solidní, Adrien i Marinette mluví naprosto skvěle, Chloe taky ujde (seděla by mi na ni spíš Jolana Smyčková) a Lišaj taky mluví výborně, jenom někteří záporáci mluví otřesně (pan Holub), ale zase jen detail. Postavy mi příjemně sedí, Marinette je fajn, dá se s ní ztotožnit, je milá a celkově je to příjemná hlavní hrdinka. Adrien je potom super, všechny jeho problémy a neduhy toho být hvězdou působí maximálně uvěřitelně a člověk tu jeho depresi cítí spolu s ním, ovšem když se odváže a vše hodí za hlavu, je to správnej sympaťák s dostatkem solidních hlášek, fajn bojovými schopnostmi a neustálým nadhledem nad situací. Jeho flirtování s Beruškou je pak už jen třešničkou na dortu. S klidem tvrdím, že jsem si takhle hlavní postavy nezamiloval od 24 hodin. Ale abych taky něco vytkl, jsem asi v půlce seriálu a už myslím že vím kdo je Lišaj ve skutečnosti a taky jsou tu scény, které se zbytečně opakují. Přesto ale 5* a místo v mojí topce.(7.2.2016)