Reklama

Reklama

Kouzelná Beruška a Černý kocour

(seriál)
  • Francie Miraculous, les aventures de Ladybug et Chat Noir (více)

Série(5) / Epizody(129)

Obsahy(1)

Žáci základní školy Marinette a Adrien byli vybráni, aby zachránili Paříž! Jejich misí je lov zlých stvoření - akumů - která umí každého změnit na zloducha. Zachrání Paříž a stanou se superhrdiny. Z Marinette je Beruška a z Adriena Černý kocour. (Disney Channel)

Recenze (27)

Daniel2003 

všechny recenze uživatele

To je tak svěží vítr do animované tvorby pro děti. New York vystřídala nádherná Paříž, což je obrovské plus tohoto seriálu, hlavní hrdinové jsou neskutečně sympatičtí a jejich vztah, chemie a dialogy jsou propracovány do detailu. Záporád velice zajímavý a originálně pojatý, přičemž jeho motivace je vlastně nádherná. Celkově je to prostě strašně jiné od americké produkce, míň násilné, naopak hodně romantické, ale v dokonalém balancu. Chválím fakt velice dobrou úroveň animace, masivní vývoj postav a jejich uvěřitelné chování, adaptaci na dnešní dobu a gradování každé série. No a samozřejmě chválím i to, že mě to v 17 letech chytlo taky ;-) ()

Víteček 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jako jo, není to špatné, ale je to pořád na jedno brdo a někdy je to až příliš pozitivní a ne vždy shledávám ponaučení dílu jako trefné. Ale je tam asi nejzajímavější milostný "čtyřúhelník" ze všech seriálů. Graficky je to fajn, ne úžasné, ne ošklivé a docela dobře se to pohybuje. Na anglickém dabingu z většiny neshledávám chyby. 60 %. ()

Reklama

pida123 

všechny recenze uživatele

Hele je mi úplně putna, co kdo říká a jak moc tohle dílko pomlouvá. Mě na tom sere jen malý počet dílů. Jinak povedený séroš, rozhodně lepší než ta nesmyslná spousta Pokemonů, Digimonů a dalších jiných stupidních monů, kde nejen že to celý nemá žádný příběh, ale taky to postrádá logiku a člověk si při tom říká, proč to vůbec někdo vytvořil, když je to totální nesmyslná pí*ovina. Tohle má příběh, zápletky sice laciné....ale vždyť je to kurňa pro děti!!! A co je lepšího, než ne-příliš násilnická pohádka, kde dobro vždy zvítězí nad zlem? Když už jsou z módy pohádky, na které jsem se jako malá dívala já, tak tohle je prostě dokonalá moderní náhrada. Takže pindejte si co chcete, moje děti to žerou a já ostatně taky :) ()

Renie42 

všechny recenze uživatele

Náhodně jsem přišla na tento seriál. Ale zdá se mi v pohodě a vyhovuje mi, že má dvacet minut a tak naráz si můžu dát několik dílů za sebou. Hrdinové bojují proti padouchům v takovém dětském až pubertálním vydání. Jen mi nejde na rozum, jak může ona mít ráda jeho a v jeho přítomnosti se chovat jako naprostá pipka, když pak oba v převleku dokážou spolu bojovat, komunikovat a že se nepoznají, když ty převleky moc neschovávají jejich identitu. ()

Marius 

všechny recenze uživatele

Veľmi podarený a prekvapivo inteligentný mix anime a superhrdinských komiksov s typicky francúzskym éspritom. Moje dieťa to žerie a na rozdiel od stupidít typu My little pony má toto aj nejaký dej, vývoj postáv a záporáka čo nie je sprosté generické zlo, ako tomu obvykle v západných komiksoch býva.8/10 ()

Galerie (202)

Zajímavosti (7)

  • V roce 2023 se podle dostupných dat jednalo o vůbec nejčastěji umísťovaný pořad do programu českého Disney Channel, ačkoliv pořad není ryze od Disneyho. Byl odvysílán více než 12 000x. (Vitox)
  • Dne 18. května 2020 bylo ve Francii odvysíláno 2minutové speciální video vytvořené společnostmi ZAG a ON Kids & Family za účasti Paříže a UNICEF France jako součást prevence pandemické infekce covid-19. (mnaucz)
  • Seriál měl mít původně 5 sérií, jenže kvůli pandemii covid-19 se práce na seriálu prodloužili. Poněvadž by původní plán pro scenáristy byl náročný, seriál byl nakonec rozšířen na 7 plánovaných sérií. (mnaucz)

Reklama

Reklama