Reklama

Reklama

Neviditelné

Trailer 1

VOD (1)

Obsahy(1)

Citlivá a empatická komedie vypráví o čtyřech pracovnicích, které se v denním centru na předměstí francouzského města snaží pomoci ženám ve složité životní situaci. Když má být centrum kvůli úřednímu rozhodnutí uzavřeno, jeho zaměstnankyně se nevzdávají a berou situaci do vlastních rukou. Od teď udělají vše pro to, aby svým návštěvnicím pomohly postavit se znovu na vlastní nohy, i když to bude znamenat porušení spousty pravidel. Někdy je totiž potřeba spojit síly, postavit se problémům čelem a jít štěstí naproti! Vnímavý snímek plný humoru, naděje a autentických hereckých výkonů ukazuje, že za každým „neviditelným" člověkem z okraje společnosti stojí silný příběh a že s pomocí a podporou ostatních lze překonat i ty nejtěžší překážky. (Aerofilms)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (16)

Eluin 

všechny recenze uživatele

Neviditelné jsou jedním z těch nenápadných filmů, které se vám dokážou zarýt hluboko pod kůži. Film se zaměřuje na jakýsi denní stacionář pro ženy bez přístřeší. Katalyzátorem děje je pak moment, kdy se blíží zavření stacionáře, ten je totiž pro mnoho klientek klíčovým bodem v jejich jinak velmi chudé sociální síti. Sociální pracovnice tedy vezmou rozum do hrsti a zkusí to jinak. Jak? Tak na to se radši běžte podívat do kina. Film Neviditelné totiž asi není z těch, které by trhaly divácké rekordy, takže o to lepší dojem můžete mít, když se na něj na stříbrném plátně mrknete :-). Velkým plusem filmu je jeho autentičnost, kdy si absolutně na nic nehraje, dialogy tu nepůsobí uměle a ani prvoplánově (možná s jednou výjimkou). Autentičnosti nahrává i obsazení některých skutečných žen bez domova. Ve výsledku se tak jedná o velmi sympatický film, který sice na úvod může působit trochu chaoticky, nicméně věřím, že u každého diváka se to brzy vstřebá. Jen je potřeba neočekávat od toho nějakou velkou komedii (byť film je tak někdy prezentován). Ano, humorné scény tu jsou, nicméně netvoří základ snímku. Vyčítat by snad šlo i trochu "happyendové" zakončení některých scén, neboť skutečnost bývá asi o poznání více depresivnější. Chápu to ale jako záměr tvůrců pracovat s nadějí, ta je totiž pro klienty bez domova někdy opravdu klíčovou. A znáte to, lepší falešná naděje, než falešná beznaděj. ()

Slarque 

všechny recenze uživatele

Označení „komedie“ mi připadá značně zavádějící. Už jen volba nehereček z ulice a realisticky polodokumentární vzhled míří úplně jiným směrem. Profesionální dobračky, které by nejradši pomohly i těm, co o to nestojí, a přitom nemají čas žít svůj vlastní život, bych asi měl obdivovat. Fajn film někde na festivalu, ale bohulibým úmyslům navzdory je hlavně snadno zapomenutelný. ()

Reklama

COLOR 

všechny recenze uživatele

Dobre natočený, remeselne zvládnutý film, ktorý ma však osobne neoslovil, resp. miestami až vytáčal vzhľadom na to, že máme sociálny prípad v rodine... Tí ľudia často naozaj "nechcú". No, každopádne fajn sonda do tohoto prostredia, veľmi zamerané na ženy, avšak značne patetické. Oceňujem obsadenie autentických bezdomovkýň (afaik), ktoré hrali skvelo. ()

Marze 

všechny recenze uživatele

Příjemný „sluníčkářský“ příběh s nezlomně optimistickým dobrem. Sociální pracovnice pomáhají ženám bez střechy nad hlavou. Je zde mnoho svérázných klientek denního stacionáře, kterému hrozí zrušení. Školí se pro návrat do společnosti v různých řemeslech. Těchto filmů v nichž charitativní alternativa bojuje s byrokratickými předpisy je více. Režisér a scénárista Petit odhaluje postupně soukromé zázemí pracovnic a pohnutou minulost bezdomovkyň, vesměs nehereček z ulice. Sbírce ztracených existencí vévodí dojemně zábavná postava vlekoucí neustále celý majetek v taškách a bojující o vlastní důstojnost. Film je namířen proti ustálenému modelu mladých pěstěných krasavic. Na šedém předměstí, kam mondénní styl bulvárů nedolehne, se plně přiznává každá vráska, každý obnošený hadřík i každé kilo navíc. ()

ostravak30 

všechny recenze uživatele

Neviditelné mají jasné poslání, které je vyjádřeno humornou formou. Základní stavebním kamenem mého problému s tímto filmem je fakt, že dobrovolnice vůbec neakceptují ten fakt, že řada žen vlastně ani nemá zájem pracovat. Vidíme výmluvy nebo jejich nemožnost zařazení. Místo mnohých vymyšlených kurzů, které dámy vaří na místě by bylo vhodné raději poslat je na skutečná školení, sebevzdělávání či doplnění vzdělání. Jenže to se neděje. Hledají se možnosti, jak to zařídit, ale nevychytává se příčina, pouze důsledek. Je to sociální drama. Připomíná nám, že na ulici nebo do svízelné situace se člověk může dostat mnohými způsoby. Také sociální pracovnice to mají složité, úřady jim mnohdy házejí klacky pod nohy. Jenže to není nic překvapivého. Kdo nemá klapky na očích a sem tam něco čte nebo kouká na zprávy, tak to ví. Pro mě je tu ale právě i druhá stránka mince, což i jedna z postav sama přiznává, že dámy nelze neustále vodit za ručičku a musí se též snažit samy. ()

Galerie (26)

Zajímavosti (2)

  • Scenáristka Marion Doussot si vybrala neprofesionální herečky, které ztělesňují ženy bezdomovce, které znaly ulice nebo které žily v pěstounských domovech s výjimkou Sarah Suco a Marie-Christine Orry. (ČSFD)
  • Celosvětová premiéra proběhla 22. srpna 2018 na filmovém festivalu v Angoulême ve Francii. (Varan)

Reklama

Reklama