Reklama

Reklama

Neviditelné

Trailer 3

Obsahy(1)

Citlivá a empatická komedie vypráví o čtyřech pracovnicích, které se v denním centru na předměstí francouzského města snaží pomoci ženám ve složité životní situaci. Když má být centrum kvůli úřednímu rozhodnutí uzavřeno, jeho zaměstnankyně se nevzdávají a berou situaci do vlastních rukou. Od teď udělají vše pro to, aby svým návštěvnicím pomohly postavit se znovu na vlastní nohy, i když to bude znamenat porušení spousty pravidel. Někdy je totiž potřeba spojit síly, postavit se problémům čelem a jít štěstí naproti! Vnímavý snímek plný humoru, naděje a autentických hereckých výkonů ukazuje, že za každým „neviditelným" člověkem z okraje společnosti stojí silný příběh a že s pomocí a podporou ostatních lze překonat i ty nejtěžší překážky. (Aerofilms)

(více)

Videa (2)

Trailer 3

Recenze (9)

Handle 

všechny recenze uživatele

Zbytečně nevýrazné. Z námětu se mohlo vyždímat opravdu milionkrát víc. Takhle to bezprostředně po zhlédnutí sice zanechalo docela fajn dojem, ale večer už mi celý film naprosto vyšuměl z hlavy. Minimum emocí, žádné zapamatovatelné scény, prostě hrozně moc se to drželo u země. ()

Pignon 

všechny recenze uživatele

Milý film o lidech, kteří nemají potenciál být úspěšní v dravém světě. Tedy skoro sociální drama, za komedii bych se to neodvážil vydávat. Hlavní metodou je práce s ošklivými neherci. Nepoznáte, kde končí herec a začíná hraný looser. Škoda, že se to nepodařilo natočit veseleji, jako třeba Formanovi. ()

Reklama

Eluin 

všechny recenze uživatele

Neviditelné jsou jedním z těch nenápadných filmů, které se vám dokážou zarýt hluboko pod kůži. Film se zaměřuje na jakýsi denní stacionář pro ženy bez přístřeší. Katalyzátorem děje je pak moment, kdy se blíží zavření stacionáře, ten je totiž pro mnoho klientek klíčovým bodem v jejich jinak velmi chudé sociální síti. Sociální pracovnice tedy vezmou rozum do hrsti a zkusí to jinak. Jak? Tak na to se radši běžte podívat do kina. Film Neviditelné totiž asi není z těch, které by trhaly divácké rekordy, takže o to lepší dojem můžete mít, když se na něj na stříbrném plátně mrknete :-). Velkým plusem filmu je jeho autentičnost, kdy si absolutně na nic nehraje, dialogy tu nepůsobí uměle a ani prvoplánově (možná s jednou výjimkou). Autentičnosti nahrává i obsazení některých skutečných žen bez domova. Ve výsledku se tak jedná o velmi sympatický film, který sice na úvod může působit trochu chaoticky, nicméně věřím, že u každého diváka se to brzy vstřebá. Jen je potřeba neočekávat od toho nějakou velkou komedii (byť film je tak někdy prezentován). Ano, humorné scény tu jsou, nicméně netvoří základ snímku. Vyčítat by snad šlo i trochu "happyendové" zakončení některých scén, neboť skutečnost bývá asi o poznání více depresivnější. Chápu to ale jako záměr tvůrců pracovat s nadějí, ta je totiž pro klienty bez domova někdy opravdu klíčovou. A znáte to, lepší falešná naděje, než falešná beznaděj. ()

COLOR 

všechny recenze uživatele

Dobre natočený, remeselne zvládnutý film, ktorý ma však osobne neoslovil, resp. miestami až vytáčal vzhľadom na to, že máme sociálny prípad v rodine... Tí ľudia často naozaj "nechcú". No, každopádne fajn sonda do tohoto prostredia, veľmi zamerané na ženy, avšak značne patetické. Oceňujem obsadenie autentických bezdomovkýň (afaik), ktoré hrali skvelo. ()

Marze 

všechny recenze uživatele

Příjemný „sluníčkářský“ příběh s nezlomně optimistickým dobrem. Sociální pracovnice pomáhají ženám bez střechy nad hlavou. Je zde mnoho svérázných klientek denního stacionáře, kterému hrozí zrušení. Školí se pro návrat do společnosti v různých řemeslech. Těchto filmů v nichž charitativní alternativa bojuje s byrokratickými předpisy je více. Režisér a scénárista Petit odhaluje postupně soukromé zázemí pracovnic a pohnutou minulost bezdomovkyň, vesměs nehereček z ulice. Sbírce ztracených existencí vévodí dojemně zábavná postava vlekoucí neustále celý majetek v taškách a bojující o vlastní důstojnost. Film je namířen proti ustálenému modelu mladých pěstěných krasavic. Na šedém předměstí, kam mondénní styl bulvárů nedolehne, se plně přiznává každá vráska, každý obnošený hadřík i každé kilo navíc. ()

Galerie (26)

Zajímavosti (2)

  • Celosvětová premiéra proběhla 22. srpna 2018 na filmovém festivalu v Angoulême ve Francii. (Varan)
  • Scenáristka Marion Doussot si vybrala neprofesionální herečky, které ztělesňují ženy bezdomovce, které znaly ulice nebo které žily v pěstounských domovech s výjimkou Sarah Suco a Marie-Christine Orry. (ČSFD)

Reklama

Reklama