Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Maraš (Miloš Biković) je na první pohled sympatický mladík. Nedávno se odstěhoval od rodičů a se svou dívkou Sofijí (Jovana Stojilković) si pořídil byt v centru Bělehradu. Srší energií a umí vydělat peníze. Bohužel, pouze nelegálně. Pracuje pro gang zlodějů aut, kterému šéfuje ostřílený mafián Car (Dragan Bjelogrlić). Ten se v branži udržel mnoho let díky své opatrnosti a díky tomu, že vždy ctil nepsaná pravidla mafie. Ve chvíli, kdy se stal dědečkem a začíná pomýšlet na "důchod", se ale díky Marašově neuváženému činu dostává do konfliktu s bělehradským narkobaronem Golubem (Nebojša Glogovac) i s policií, kterou Golub ovládá. Lehkovážný Maraš využil nečekané příležitosti a ukradl černý mercedes s bulharskou poznávací značkou. Tím dostal do problémů jak sebe, tak Cara a celý jeho gang. Na mercedes napěchovaný heroinem totiž netrpělivě čekal Golub... (Balkanfilm)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (38)

Necrotongue 

všechny recenze uživatele

Dnes jsem měl opět štěstí na pořádný akční film, a protože ho natočili Srbové, byl jsem o to spokojenější. V Evropě (i v její slovanské části) se stále častěji objevují akční snímky, které hravě strčí do kapsy leckterý transatlantický počin. Musím se ale přidat ke C0r0nerovi- kolem nás se daří a tady se točí odpadní komedie plné product placementu. Film měl strhující tempo, kvalitní příběh a ani jsem nemusel nikomu fandit, ať by člověk plivnul, kam chtěl, vždycky by trefil zmetka. Jasně byly tady nějaké mouchy, ale bavil jsem se výborně. 4*+ ()

zette 

všechny recenze uživatele

Pokud pominu mou myslenku, ze by Marase s kradenym luxusnim mercedesem nebyl pro mafii a policii problem chytit drive, tak jsem videl naprosto uzasny thriller z balkanskeho podsveti. Neskutecne dynamicka podivana s hudbou, ktera do filmu sedi jako poklice na hrnec. Kdyby mi nekdo tvrdil, ze to natocil Danny Boyle, tak nereknu ani popel. Akce, napeti, atmosfera, kousek vtipu, zajimave postavy a vytecne herecke vykony. Jeden z nejlepsich filmu roku. Videno v ostravskem Minikine, 31 divaku. ()

Reklama

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Solidní gangsterka z Balkánu, která si s Irishmanem utírá zadek. Příběh se zaměřuje na mladíka, který pracuje pro gang zlodějů aut, ale svůj gang i život ohrozí jakmile ukradne černý mercedes na který čekal Bělehradský narkobaron Golub a ten pro nalezení auta jde přes mrtvoly. Drsné a nepříjemné Balkánské prostředí, skvělé tempo, solidní herci, slušná porce násilí, skvělý záporák, korupce a parádní hudba. Velmi dobré. 8/10. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

„ZABÍJEJ, MLAŤ, COKOLIV…K NALEZENÍ TOHO AUTA...“ /// Půl hoďky seznamka s postavama – zloději aut, pak frajeři, co jedou v něčem větším... no a přichází onen okamžik, kdy Marash dostane ten debilní nápad... Většinou jsou to nesympatičtí ksindlové a zrovna on je týpek, kterýho bych si oblíbil. (Vo tom to asi je, že?) Pak se do toho přimíchaj ještě policajti – samo že ne ti poctivý. Chvíli vede ten, chvíli zase onen, někdo vobčas umře a nakonec vlastně není komu fandit, což je na tom to nejlepší, páč všechno je to jeden ksindl. Takhle to asi (možná i víc) mezi nima (všema) funguje. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Nevěřil bych, že i ve zlodějským gangu může bejt na hovno práce s lidma. 2.) Chcu převzít kšeft s drogama. 3.) Thx za titule „olasek“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ * ()

Sarkastic 

všechny recenze uživatele

„Marashi...přichází těžký časy. Nebojuj se mnou. Nejsme jen přátelé. Jsme rodina. A rodina je nejdůležitější věc v životě.“ Jenže někomu to trvá pochopit déle. A protistrana na nic čekat nehodlá…aneb nenažranost se nevyplácí! Režiséra snímku neznám, takže jsem vůbec nevěděl, co čekat. Výsledek je řekněme ucházející. Jižní vítr patří mezi typické zástupce tzv. testosteronových filmů, tedy snímků, které jsou plné rychlých, „nabušených“ aut, „macho frajerů“ a jejich drsných řečí, nekompromisních, slizkých mafiánů, krvavých „nakládaček“/přestřelek a samozřejmě krásných (jak jinak než tupých) žen. To vše v evropském (srbském) hávu se solidním tempem a veskrze přímočarým dějem, který alespoň nenudí. Po celou dobu sledování jsem se však nedokázal zbavit dojmu, že se dívám na poměrně tuctovou kriminálku, jakkoliv efektně natočenou. Podobné je pak i vyznění konce, i když ta cigareta asi chutnala dobře…celkově hodnotím lepším průměrem. „Ty chceš krást auta a bojíš se rychlý jízdy?“ - „Tý se nebojím. Bojím se tebe!“ ()

Galerie (27)

Zajímavosti (2)

  • Nebojša Glogovac se bohužel nedožil premiéry. Zemřel na rakovinu několik měsíců po skončení natáčení. (ČSFD)
  • Celosvětová premiéra proběhla 25. srpna 2018 na Filmski susreti Nis v srbském městě Niš. (Varan)

Reklama

Reklama