Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Maraš (Miloš Biković) je na první pohled sympatický mladík. Nedávno se odstěhoval od rodičů a se svou dívkou Sofijí (Jovana Stojilković) si pořídil byt v centru Bělehradu. Srší energií a umí vydělat peníze. Bohužel, pouze nelegálně. Pracuje pro gang zlodějů aut, kterému šéfuje ostřílený mafián Car (Dragan Bjelogrlić). Ten se v branži udržel mnoho let díky své opatrnosti a díky tomu, že vždy ctil nepsaná pravidla mafie. Ve chvíli, kdy se stal dědečkem a začíná pomýšlet na "důchod", se ale díky Marašově neuváženému činu dostává do konfliktu s bělehradským narkobaronem Golubem (Nebojša Glogovac) i s policií, kterou Golub ovládá. Lehkovážný Maraš využil nečekané příležitosti a ukradl černý mercedes s bulharskou poznávací značkou. Tím dostal do problémů jak sebe, tak Cara a celý jeho gang. Na mercedes napěchovaný heroinem totiž netrpělivě čekal Golub... (Balkanfilm)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (39)

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Solidní gangsterka z Balkánu, která si s Irishmanem utírá zadek. Příběh se zaměřuje na mladíka, který pracuje pro gang zlodějů aut, ale svůj gang i život ohrozí jakmile ukradne černý mercedes na který čekal Bělehradský narkobaron Golub a ten pro nalezení auta jde přes mrtvoly. Drsné a nepříjemné Balkánské prostředí, skvělé tempo, solidní herci, slušná porce násilí, skvělý záporák, korupce a parádní hudba. Velmi dobré. 8/10. ()

zette 

všechny recenze uživatele

Pokud pominu mou myslenku, ze by Marase s kradenym luxusnim mercedesem nebyl pro mafii a policii problem chytit drive, tak jsem videl naprosto uzasny thriller z balkanskeho podsveti. Neskutecne dynamicka podivana s hudbou, ktera do filmu sedi jako poklice na hrnec. Kdyby mi nekdo tvrdil, ze to natocil Danny Boyle, tak nereknu ani popel. Akce, napeti, atmosfera, kousek vtipu, zajimave postavy a vytecne herecke vykony. Jeden z nejlepsich filmu roku. Videno v ostravskem Minikine, 31 divaku. ()

Reklama

Zagros 

všechny recenze uživatele

Malá rybka se pustí mezi žraloky a najednou jí a všem okolo jde o život. Už nejde jen o kradení luxusních aut, ale o drogy a hlavní kápo Golub jde jednoduše přes mrtvoly. Tolik děj ve zkratce. Má to spád, parádní obsazení, stupňující napětí a povedenou atmosféru. Všechny postavy mi navíc sedly náramně. Buď to byli sympaťáci, byli správně trefení, nebo pořádně slizcí podvraťáci. Obecně mám filmy z celé bývalé Jugoslávie rád, jsou mi svoji mentalitou velmi blízké. Postavám často rozumím a to jak z hlediska vnitřních motivací, tak i jednoduše jejich řeči. Proto jsem se na Jižní vítr velmi těšil a rozhodně jsem nebyl zklamán, velmi jsem si jej užil a rád mu dám čtyři hvězdy. ()

solisoli 

všechny recenze uživatele

Gangsterský, akčný, kriminálny príbeh poriadne hustý, nie len udalosťami, ale aj celým priebehom, že sa to ledva stíhalo vnímať. Hádam až v polovici sa dalo identifikovať o kom a čom všetkom tam išlo. Potom už Srbskému Jamesovi Bondovi Marašovi padala karta, ako v pokri, až do momentu kedy, Golubov plešatý zabijak s namierenou zbraňou na Maraša čakal, kým ho on zastrelí. Skvelá hudba, prirodzené postavy, divoká jazda a stupňované napätie až do poetického konca. K tomu potešila pôsobnosť skorumpovanej Polícii, baby a tým pádom, do akčnej kompletky nechybovalo temer nič. ()

Soweek 

všechny recenze uživatele

Dle nadšených recenzí na csfd ( v době pořizování filmu měl přes 90% ) jsem čekal drsnou srbskou kriminálku z neokoukaného balkánského prostředí, ale dostal jsem bohužel naprosto průměrný thriller s jednoduchou zápletkou bez dějových zvratů. Neoukoukané prostředí se ale osvědčilo, takže na průměr si film sáhne. ()

Galerie (27)

Zajímavosti (2)

  • Celosvětová premiéra proběhla 25. srpna 2018 na Filmski susreti Nis v srbském městě Niš. (Varan)
  • Nebojša Glogovac se bohužel nedožil premiéry. Zemřel na rakovinu několik měsíců po skončení natáčení. (ČSFD)

Reklama

Reklama