Televízna inscenácia o nešťastnej láske Dona Perlimplina a vášnivej Belisy. Inscenácia odráža sugestívny svet Španielov v Andalúzií, svet vášne a smútku, svet radosti zo života a úzkosti zo smrti. Televízna inscenácia bola spracovaná na motívy erotickej feérie Frederica Garciu Lorcu "Láska Dona Perlimplina s Belisou v jej záhrade." (RTVS)

Aky

Samozřejmě zajímavý příběh a skvělí herci. Režisér se však pustil do dělání umění, až se na zo občas těžko dívá, takže jsem měl nutkání podívat se rychle na konec a nenechat se tím obtěžovat. Dvízou je, že je to krátké. ()

retroslovak

Vynikajúce!!!! Rozhodne najerotickejší slovenský televízny film, aký som kedy mal možnosť zhliadnuť. Samozrejme, Lorcova genialita sa nezaprie. Michaela Čobejová, zvodná, vyzývavá a pôvabná zároveň. Tá jej erptičnosť s akou sa pohrávala so Štefanom Kvietikom, bola proste úžasná. Pevne verím a dúfam, že sa toto ešte niekedy dostane na obrazovky. Vzhľadom k niekoľkým nahým scénam je to možné zaradiť len v nočných hodinách, ale snáď sa aj to niekedy podarí!! Rozhodne odporúčam zhliadnuť a pozrieť, kto má rád erotičnosť a romantiku!!!!! ()

majo25

Ďalšia inscenácia, ktorá je zaujímavá tým, že nevznikla v bratislavskom, ale košickom štúdiu. Tvorcovia si vybrali fakt odvážnu tému - španielsku erotickú poviedku. Aj preto sa divím, že ponuku hrať prijali takí postarší herci ako Kvietik a Turzonovová. Bolo tesne po revolúcii, tak skúšali. Mladá Čobejová párkrát odhalila aj svoje prsia - povedané stručne, mala hore čo ukazovať. Bohužiaľ, inscenácia je síce na naše pomery originálna, ale jej kvalita je iba priemerná, vrátane hereckých výkonov. Komorný príbeh tvoria de facto iba pochybné individuá - úchylný senilný starec, ktorý chce na záver života zažiť vášeň, drzá mladá a neverná radodajka, jej mama bažiaca po peniazoch neváhajúc predať dcéru a tiež špehujúca stará slúžka zaľúbená do svojho pána - riadna znôška nie príliš sympatických postáv. Príbeh je naťahovaný ako špongia a nebyť pár nahých scén, tešil by som sa viac na záver. ()

Johnny.ARN

Dopozeral som to len kvôli mladej Čobejke, lebo ten príbeh je des. Deduške chce mladú a peknú, ayb sa mu ešte raz postavil, tá ho ma na háku a trtká kade chodí, do toho jej manka, ktorá ju doslova predala a len čaká na peňáze a nejaká obskúrna slúžka, ktorú som pracovne nazval vegeta - mieša sa do všetkého. Nebyť ceckov a jej mladíckej prehrávanosti, asi by som nemal síl to dopozerať. Slabé 2 z 5 ()