• Německo

• Kanada

Dokumentární

Velká Británie / Německo, 2018, 89 min

Viktor Kossakovsky

Samá voda, občas metal. 55%(17.9.2019)

Je to takové meditační., na pomezí halucinace. Jakýsi surreální očistec.(21.5.2020)

Nezáživný obrazový dokument a vodě, její podobách, náladách a spolupráci s teplotami a větrem. A figurkách neznámých lidí, kteří s ní v různých nehostinných podmínkách “válčí”. Cílem filmu není ukázat úchvatné či krásné záběry, v tom se celou stopáží nevyrovná jedinému nejlepšímu záběru třeba z Our Planet. Ani nic nevysvětluje, nekomentuje, neprognózuje. A ty metalové vsuvky, ladící jakože k divokosti rozbouřeného oceánu, jsou nevkusnou pěstí na oko. Slabé 3*.(8.1.2020)

Svěřit tu hudbu one trick pony Toppinenovi byl prosimvás čí jako nápad? O co hůř se ve filmu objeví asi jen třikrát, takže mi zdárně narušila meditaci u hučení vodních stěn, praskání ker a tříštění vln, což se neodpouští. Ruský úvod s taháním aut zkratkychtivých řidičů ze dna Bajkalu je ale zas a opět life imitates art Scenic Depictions of Slavic Life. Zmrzlý mokrý Mongol s tričkem Titanic, co právě utopil auťák v jezeře, to nevymyslíš.(24.12.2019)

• Capslik

Hodně vody a špatné muziky(10.11.2019)

• - Dokumentaristické záběry byly pořízeny ve Venezuele, Grónsku, Rusku, USA a Portugalsku. (Stoka)

• - Celosvětová premiéra dokumentu proběhla 1. září 2018 na filmovém festivalu v Benátkách. (Stoka)