Reklama

Reklama

Aquarela

Dokumentární
Velká Británie / Německo, 2018, 89 min

Voda, krásná i děsivá, smrtící i životodárná. Fascinující živel se ve výpravném dokumentu Viktora Kossakovského stává protagonistou, zatímco člověku připadá epizodní role v odvěkém koloběhu vzniku a zániku. Kamera v Aquarele cestuje kolem světa, ze zamrzlé hladiny Bajkalu, přes ledové hradby Antarktidy, do útrob hurikánu Irma či mocných venezuelských Andělských vodopádů. Sytými barvami vykresluje portrét tvořivé i ničivé síly ve všech jejích formách a zachycuje důsledky dramatických proměn klimatu. Voda v křehkých lidských bytostech vyvolává úctu, euforii a zoufalství. Dechberoucí záběry doprovází bouřlivý metalový soundtrack zakládajícího člena kapely Apocalyptica, cellisty Eiccy Toppinena. (Artcam Films)

(více)

Videa (2)

Recenze (6)

Othello 

všechny recenze uživatele

Svěřit tu hudbu one trick pony Toppinenovi byl prosimvás čí jako nápad? O co hůř se ve filmu objeví asi jen třikrát, takže mi zdárně narušila meditaci u hučení vodních stěn, praskání ker a tříštění vln, což se neodpouští. Ruský úvod s taháním aut zkratkychtivých řidičů ze dna Bajkalu je ale zas a opět life imitates art Scenic Depictions of Slavic Life. Zmrzlý mokrý Mongol s tričkem Titanic, co právě utopil auťák v jezeře, to nevymyslíš. ()

POMO 

všechny recenze uživatele

Nezáživný obrazový dokument a vodě, její podobách, náladách a spolupráci s teplotami a větrem. A figurkách neznámých lidí, kteří s ní v různých nehostinných podmínkách “válčí”. Cílem filmu není ukázat úchvatné či krásné záběry, v tom se celou stopáží nevyrovná jedinému nejlepšímu záběru třeba z Our Planet. Ani nic nevysvětluje, nekomentuje, neprognózuje. A ty metalové vsuvky, ladící jakože k divokosti rozbouřeného oceánu, jsou nevkusnou pěstí na oko. Slabé 3*. ()

Reklama

Galerie (18)

Zajímavosti (2)

  • Dokumentaristické záběry byly pořízeny ve Venezuele, Grónsku, Rusku, USA a Portugalsku. (Stoka)
  • Celosvětová premiéra dokumentu proběhla 1. září 2018 na filmovém festivalu v Benátkách. (Stoka)

Reklama

Reklama