Byl jsem Youtuber

Adam Špalek

Wich

Petr Král
  • Jara.Cimrman.jr

"Ty znáš Jirku Krále? Tak to je nejvíc." Ahojda. U mě asi nepřekvapí, že jsem Jirku neznal a díky tomuto videu jsem nepoznal ani jeho tvorbu. Tak jsem si ji dohledal, ochutnal a zhodnotil, že to jeho ukončení činnosti asi přežiju. Jen ať udělá místo mladým. Nechám totiž děti vyučit Youtubery, budu je nutit hrát Minecraft a naučím je stěžovat si na to, jak si lidé dovolují obtěžovat celebritu. To mě asi bavilo nejvíc. Taky nejsem škudlil, takže dávám hvězdu za tu charitu a připomínám, že život se nachází i mimo počítač.(29.9.2018)

• dan4815

Jirku rád nemám, ale pokusím se být objektivní. Je to sračka. Ne, vážně, recenze by neměly být o spoilerech, ale o tom, co je na filmu dobré a co špatné. Dobré věci... konec Jirky, špatné věci? Vše. Ale vážně, teď už nebudu vyzrazovat děj. Kamera a celkově dokument působí velmi profesionálně. Když přim... když zavřu obě oči a zacpu si uši, mohl bych říci, že jsem si vybral lepší variantu. Na obranu Jirky musím říci, že celá má negativita není jenom kvůli němu, jednoduše mi nepřijde dobré natáčet o sobě a české YT scéně dokument, když není o čem točit. Na jednu stranu poukázal na fakt, že brzy plno českých streamerů a youtuberů budeme potkávat na ulicích, nejspíše před metrem nebo na Václaváku, v žebrající poloze s nějakou kreativní jednoslovnou prosbou o peníze. YT upadá, Jirka odešel ještě se ctí... ono mu asi nic jiného nezbývá, populační boom zrovna není a jeho fanoušci brzy dosáhnou desátého roka života, což už mentálně stačí na jiné autory. Na jednu stranu, kdybych byl nějaký trosečník, který se dostal po letech do civilizace a neznal nic jiného, než kokosový internet, tak by mi dokument... asi řekl stejné hovno jako člověku, který se o Youtube zajímá. A proč? Protože je naprosto zřejmé, že na tvůrce videí je vyvíjen veliký tlak, postupem času se z koníčku stává nutnost pro peníze i pro udržení diváků. Když začne klesat sledovanost, tak se do popředí dostává také deprese, strach z neúspěchu, syndrom vyhoření. V tomto ho chápu, ale na dokument to opravdu není, naše YT scéna není zase tak zajímavá. Jirka má určitě co nabídnout, ale když jsme u toho, je jeden z mnoha, ale u něj to cítím dost výrazně, že je velmi neosobní a do jisté míry vypočítavý.(10.12.2018)

10/10 Moc příjemné překvapení! Dokument o lidech, které neznám a jejichž tvorbu nesleduji, který přesto dokázal zanechat hlubokou stopu. Ilustruje totiž jak obrovsky důležité je jít v životě vlastní cestou a tvrdě pracovat na tom, aby to bylo možné. Někdo tam uvidí konec, někdo odvahu, někdo přátelství a komunitu a někdo youtubery v novém světle. Všichni ale uvidí fascinující příběh Jirky Krále a dostanou skvělou příležitost zamyslet se nad tím svým. Jirko, díky za inspiraci!(7.9.2018)

Nikdy jsem neviděl žádné video od Jirky Krále, protože mě nikdy jeho tvorba netáhla a už od začátku jsem si k němu vytvořil určitý odpor. Tudíž jeho poslední video se stalo mým prvním a musím říct, že si opravdu speciálně na tomhle dali záležet. Pěkné barvičky, smysluplné vyprávění o životě za kamerou a chlebodárcem zvaný Youtube. Šest let určitě není tak dlouhá doba, ale je jasné, že se chtěl posunout někam dál a nebýt otrokem malých dětí, které jsou v dnešní době Youtubem hodně ovlivněné.(6.9.2018)

• Djoker

Pokud někdo roky blije hovna ve videích, díky sebeklamu celebrity exhibuje na internetu, a když obere dostatečný počet dětí o úspory jejich rodičů, tak se rozhodne skončit, čekal bych, že bude raději držet hubu a do konce života chodit kanály. Blonďatý down to však pojal velkolepě a ještě natočil rádoby dokument, aby se budoucí generace měly nad čím dojímat. Peníze nesmrdí a on jich vydělal opravdu hodně, ale jako další komerční mrdka by si měl uvědomit, že je pouze jedním z řady a ty fanfáry opravdu nejsou na místě.(30.1.2019)

• - Jako poslední účinkujícící se natáčení zúčastnil Pedro. První rozhovory se natočily už v říjnu 2017, konkrétně s Youtubery Vláďou, Gogem, Mentem a Selassiem, aniž by tušili, že se stávají součástí dokumentu. Někteří z nich to zjistili až v kině na premiéře. (don corleone)

• - Dokument překročil hranici jednoho milionu přehrání po 30 hodinách od zveřejnění. (don corleone)

• - Jirka Král nebyl přítomný u žádného z rozhovorů s ostatními účinkujícími. (don corleone)