Byl jsem Youtuber

Jiří Král

Adam Špalek

Wich

Petr Král

Jirku Krále nesleduji a nikdy jsem neviděl žádné jeho video. I přesto ho jako YT personu znám a povědomí o něm mám. Hodně lidí si říká, že to chce mít fakt velký koule skončit něco, co mu vydělává celkem slušnej balík. Na druhou stranu o jeho budoucnost se nebojím a rozhodně není člověk, který by skončil na ulici - je zajištěný, má "Zetko", atd. Což mu v tomhle rozhodnutí taky určitě pomohlo. Vlastně se mu ani nedivím, že nechce trávit večery natáčením videí pro 10-letý kiddos, když je ve věku, kdy může cestovat, poznávat svět a poznávat sebe a začít novou kapitolu. Práce by vždycky v první řadě měla bavit a to že Vás bude bavit není podmíněný tím, kolik za ní dostáváte. I práce s platem 250tis. Kč měsíčně Vás může srát a můžete s ní chtít skončit, na druhou stranu práce za 10tis. Kč Vás může naplňovat. Takže GL Jirko a jak říkáš "Na kluka z Mekáče dobrý, ne?"...(8.9.2018)

Špeciál špeciálov. Za milión subscriberov natočiť posledné video a opustiť YT scénu, v podstate v tom najlepšom, chce riadne gule. Som tvoj rovesník a úplne rozumiem tvojmu kroku. Si talentovaný a šikovný chalan, ktorý to v hlave usporiadané má a vie, čo chce. A YT to už nie je. K dokumentu : perfektne zostrihané, výborné rozhovory, jasne a zrozumiteľne vysvetlené, chronológia udalostí funguje ako hodinky. Sám som už sledovanie youtuberov opustil, komunita je zahltená inými vekovými priemermi divákov, ktorí si tým krásne nahradili TV. Nemám pochýb o tom, že by si sa v živote stratil, alebo vrátil pracovať do Mekáča. :)(8.9.2018)

• Amper01

Dokument sice zajímavý, ale jen do chvíle, než se kamery stočí na jedinou osobu, kterážto se tímto vlastně loučí s vlastní tvorbou. Jeho jméno jsem slyšel, ale nikdy jsem od něj nic neviděl a vůbec mi to nechybí. A pochopení nemám ani pro PC hráče, natož pro lidi, kteří sledují, jak jiní hrají. No co - Jirka zmoudřel a život jde dál...(21.9.2018)

Dobřeeee, opět dávám průměr! Jako asi opravdu smekám před Jirkou že skončil... Abych to upřesnil ještě, tak žádný jedno postnutý video jsem neviděl až na tohle byl jsem youtuber, viděl jsem ho jen kdysi ve Farmě, protože u nás doma tyhle reality show frčí (než jsem usedl k počítači a radši začal koukat na seriály, filmy a nebo utíkal ven do reality za zážitky). Takže abych to shrnul Jirko gratuluji! Já youtubery asi nikdy nepochopím i když si taky točím videa, fotím různé fotky a chci se pochlubit světu (viz instagram, úplně jsem opustil facebook), přesto mam asi jinou vidinu toho všeho a ano asi někteří youtbeři jsou hodní, dobří a milí, ale bohužel tak rapidně se to celé rozrostlo, že opravdu není nálada a hlavně HLAVNĚ čas na to sedět u počítače a koukat na videa, streamy na youtubu (nic ve zlém), to si jdu radši ven zaběhat, vezmu přítelkyni na nějaký krásný výlet, dovolenou (sdílet s ní a kamarády zážitky), posedět si u kafe a poklábosit, nebo si prostě jen tak v klidu pustit nějaký film před spaním! Takže Jirko znova gratulace a já jdu třeba koukat na film :-)(6.9.2018)

• verbal

Co je ještě více degenerující, než 24/7 smažit degenerativní hry? Čumět 24/7 na zdegenerovaného dementa, jak smaží on, a plácá u toho dementní pičoviny! Co je ještě horší, než být na plný úvazek trapný neinventivní užvaněný pičus? Na plný úvazek čumět na trapné neinventivní užvaněné pičusy, ještě jim ty trapné neinventivní užvaněné sračky lajkovat a dělat z nich celerity školou povinných mentálů! No co taky čekat od země, kde rekordy sledovanosti lámou Príma Hnooj a TV Loppatov a kde na základě posledních volebních výsledků žije přes 30 procent nesvéprávných vyrachtaných solvin, které dle mrazivě hrůzného poselství tohoto sebelaskajícího škváru zplodily nejméně milión náctiletých retardů, co veškerý svůj volný čas po družině věnují smažení degenerativních her a sledování trapných neinventivních užvaněných pičusů. Masová virtuální audiovizuální socializace je to nejhorší, co mohlo pomalu chcípající Sapiense postihnout, a snad větší zlo než celosvětová epidemie příjice, přičemž Tytrubko je nejvýkonnější bakteriální inkubátor. Syfilis sice taky končí demencí, ovšem bez toho, aniž by během jeho progrese kulturní etalon společnosti klesal pod úroveň žumpové hladiny a plošný intelekt hromadně konvergoval směrem k prdeli. A tak nám tu vykultivovalo úžasné videopotratiště, místo, kde se rozliční hloupí potrati zcela bez talentu, kteří by jinak u pásu utahovali šrouby nebo jezdili s hovnocucem, dočkají svých patnácti minut slávy a nadstandardní výplaty jen za to, že veřejně ukazují, jací jsou to hloupí potrati (a to zejména kopírováním jiných potratů), blahoslaveně adorováni armádou ještě hloupějších potratů, vesměs slaboduchých čtvrťáků až osmáků, kterým bezděčně předávají svůj kokotismus a přesvědčují je, že takto se běžně projevují normální kulturní duševně zdraví lidé a budoucí pilíře společnosti. Ano, pilíře z hoven, a já opět bliju na poplach a varovně zvedám prostředníček! Držte své potraty co nejdál od těchto kanálů (v pravém slova smyslu), protože nám tu tímto Endymu roste další, mediálně dokonale vypláchlá a náležizě agrointeligentní degenerace voličů! Jediné, co bych povolil sledovat, by byly čelyndže v pití vitriolu, pojídání skla nebo mlácení hlavou do zdi s rozběhem. Ale abych nebyl zase až tolik příkrý, musím konstatovat, že ač ultratrapný a nenápaditý, je konkrétně tenhle slizký samolibý kokůtek oproti všem těm Stejkům, Grznárům, Rotům, Zelenkům a hlavně oproti naprostému králi, v šestém měsíci z lůna hajzlbáby vypadnuvších, rozštěpených šestiprstých stvůr – Míšovi, ještě relativně kultivovaný, vyložíme-li pro tento účel termín kultivovanost jako hovno, plovoucí na hladině septiku. Nicméně i tak je to samomasturbační rakovinotvorný videoodpad, který rozhodně nemá na Homobázi co dělat. Nebo tu snad od nynějška budeme v rámci nové a lepší filmové publicistiky hodnotit i všechny pětiminutové patozvratky pro náctileté nekulturní debily?(27.9.2018)

• - Rozpočet na natočení dokumentu byl 300 000 Kč. Všichni účinkující vystoupili bez nároku na honorář. (don corleone)

• - Dokument se vysílal živě na Youtube kanále Jirky Krále 2. 9. od 18 hod., aby ho nešlo přetáčet dopředu a sledující přímého přenosu tak měli podobný zážitek jako v kině. Živý přenos sledovalo ve špičce téměř 50 tisíc diváků. Jedná se o rekord sledovanosti na českém a slovenském Youtube. (don corleone)

• - Poslední záběr se natáčel 12. 8. s Jirkou Králem na místě, kde natočil své první video na Youtube. Celý závěrečný monolog, který je použitý v dokumentu se natočil na první záběr bez střihu. (don corleone)