Byl jsem Youtuber

Adam Špalek

Wich

Petr Král

Petr Němeček

10/10 Moc příjemné překvapení! Dokument o lidech, které neznám a jejichž tvorbu nesleduji, který přesto dokázal zanechat hlubokou stopu. Ilustruje totiž jak obrovsky důležité je jít v životě vlastní cestou a tvrdě pracovat na tom, aby to bylo možné. Někdo tam uvidí konec, někdo odvahu, někdo přátelství a komunitu a někdo youtubery v novém světle. Všichni ale uvidí fascinující příběh Jirky Krále a dostanou skvělou příležitost zamyslet se nad tím svým. Jirko, díky za inspiraci!(7.9.2018)

• Mr.KarlAdler

"Hry hraješ, mluvit umíš a vypadáš relativně normálně, tak to zkus..." Jako sonda do uvažování komunity lidí, kteří tak úplně nevědí, co vlastně dělají a jak a proč se z nich staly hvězdičky, které popularitu s tím spojenou neunášejí, je to dobrý. Potvrzuje to podle mě nejenom naivitu těchhle lidí, z velké části "mimo obraz" reálného světa, ale taky jejich slabou schopnost sociální integrace, kterou vyřešili youtuberingem. Je to zvláštní svět, ve kterém stačí umět a vědět málo (třeba hrát Minecraft) a dosáhnout mnohého. A to především v tom, že doslova z ničeho dostanu pocit, že můj pohled na nějaké téma je důležitý a světu skutečně něco přináší - to tady čiší doslova z každé, často prázdné výpovědi. Ve své podstatě je to vlastně symbióza, přičemž divák a youtuber jsou střídavě parazitem a hostitelem. Postupně se obě skupiny navzájem ničí. Tenhle dokumentík dokazuje, že youtubeři na svou slabou schopnost začlenění dojedou podceněním žíznivého davu, který nemá slitování. Některým už zvoní umíráček, stačí se podívat, jak svou tvář na poslední chvíli prodávají ve velkých médiích, než přestane vynášet peníze úplně. Samozřejmě všechna čest těm, co točí a skutečně mají co říct. To ale v téhle branži přirozeně není podstatou úspěchu. Dovedu si představit, že observační dokument zkušeného tvůrce by sloužil jako skutečný doklad vnitřní samoty doby internetu. Byl jsem Youtuber je v jádru sobecká oslava a připisování velké důležitosti něčemu, co ji primárně nemá.(8.9.2018)

• xxmartinxx

Že Jiří Král byl nejúspěšnější český youtuber, je naprosto fascinující, když si to člověk porovná se zahraničím. Král není energický, není vtipný, není chytrý ani vychytralý (a to nejsou nějaké urážky, on se o nic z toho ani nepokouší, naprosto nijak se neprofiluje) - prostě tak nějak je před kamerou, apaticky se usmívá, dělá small talk a sledují ho tisíce dětí. Když se díváte na zahraniční influencery, vždycky chápete, co dětem nabízí. Nelíbí se vám to, ale chápete to. Ale proč chce někdo sledovat tohle? V duchu prázdnoty Krále je prázdný i tenhle sebedojímavý dokument, po kterém je ještě víc fascinující, že tak nudný a obyčejný chlápek někoho zajímal. Česká youtube scéna je vážně svojí nulovou kinetickou energií a ospalostí bizár. Vezměte si, že tenhle film byl natočený v režii youtuberů, není to žádný externí pohled, ale něco, co vzniklo ze samotné komunity - a bere to na sebe podobu rutinních, unylých mluvících hlav, co se navzájem korektně chválí a plácají po zádech. Co to probůh je?(2.2.2020)

[SPOILERY!] |Byl sem Youtuber je dobrou ukážkou toho ,čo sú YouTuberi schopný spraviť a ako z obyčajného hobby ,kde partia týpkov natáčala Minecraft zo svojej izby sa stal celosvetový trend ,ktorý prerástol na Influencerstvo a z toho sa väčšina z nich dostala na obstojné filmárské posty. | | A Jirka Král je dôkazom ako sa z idiota internetu môže stať vplivný človek ,ktorý na svoju dobu dokázal kladne ovplivniť svojich divákov. Dostaneme tu jeho stručnú históriu ,ktorá začína jeho učinkovaním v seriálu Farma ,cez jeho Minecraft kariéru ,kde sa do rozhovoru zapoja aj iné známe tváre ako Erik Meldík z legendárnych ViralBrothers ,alebo pokojný Matej Slažanský a.k.a Selassie. Dokument nie je spravený nejak profesionálne ,ale je urobený veľmi poctivo ,ale od amatérizmu ma na míle ďaleko a produkcia je dobre vypracovaná. Koniec dokumentu je lemovaný Jirkovou správou ,že končí na YouTube a bude sa stopercentne venovať svojej firme - Zetku. Nie som Jirkov fanúšik ,ale myslím si ,že to rozhodne nebol kdejaký pobuda a pre dnešnú mládež je to dôležitá osobnosť. Len taká priateľská rada - keď do videa dávate videa ,čo sú renderované na 30FPS ,ale vaše videá bežia na 60FPS potom sa modlite ,aby sa vám to nespomalilo a nelagovalo. | | VERDIKT: Čistá a dobre odvedená práca a svoj dokument si Jirka Král za mňa zaslúžil. Dokumentu udeľujem solídnu známku: B ...Tento dokument Milenialisti a staršie generácie moc nepochopia... |(2.2.2020)

• Djoker

Pokud někdo roky blije hovna ve videích, díky sebeklamu celebrity exhibuje na internetu, a když obere dostatečný počet dětí o úspory jejich rodičů, tak se rozhodne skončit, čekal bych, že bude raději držet hubu a do konce života chodit kanály. Blonďatý down to však pojal velkolepě a ještě natočil rádoby dokument, aby se budoucí generace měly nad čím dojímat. Peníze nesmrdí a on jich vydělal opravdu hodně, ale jako další komerční mrdka by si měl uvědomit, že je pouze jedním z řady a ty fanfáry opravdu nejsou na místě.(30.1.2019)

• - Dokument se vysílal živě na Youtube kanále Jirky Krále 2. 9. od 18 hod., aby ho nešlo přetáčet dopředu a sledující přímého přenosu tak měli podobný zážitek jako v kině. Živý přenos sledovalo ve špičce téměř 50 tisíc diváků. Jedná se o rekord sledovanosti na českém a slovenském Youtube. (don corleone)

• - Poslední záběr se natáčel 12. 8. s Jirkou Králem na místě, kde natočil své první video na YouTube. Celý závěrečný monolog, který je použitý v dokumentu, se natočil na první záběr bez střihu. (don corleone)

• - Nikdo z účinkujících, s výjimkou Erika Meldíka, při natáčení neznal pointu dokumentu a mysleli si, že točí dokument o Youtube jako speciál za milion odběratelů. (don corleone)