Pilot (E01) (epizoda)

Paul Zucker

Kostýmy:

Audrey Fisher
  • Detak

Tak neskutečně divný, že v kategorii naprosto divných filmů to asi patří mezi skvosty.(7.3.2019)

Je to už nejaký ten rok, čo prišla na sveta Lena Dunham a jej pohľad na svet, a čo sa z nej stala bezprecedentná vizionárka, takže od jej dlhoočakávaného nového počinu som veľa nečakal. Najmä preto, že tvorci jej typu nie často vedia prekonať svoje debuty a často je to to najlepšie, čo vo svojej kariere spravia. Camping som viacmenej nemal ani chuť pozerať, ale po pilote sa moje emócie výrazne zmenili. Zatiaľ je to výborné. Proste len málo tvorcov dokáže napísať zaujímavé postavy a to čo predvádza Dunham a jej kolegovia je opäť briliatná práca. Hlavná hrdinka je tak silný a dobre vydesignovaný charakter, že som sa udrbával na každej jednej situácií. Už to nie je svet twenty-something dievčat, ale svet middle-age postáv a ich problémov nahliadaný cez obnažujúcu ironicko-sarkastickú prizmu. Som veľmi zvedavý kam sa to bude celé vyvýjať.(17.11.2018)