Reklama

Reklama

Madam J

Trailer

VOD (1)

Obsahy(1)

Když její románek s chlípným markýzem nabere nečekaný obrat, vymyslí bohatá vdova s pomocí mladší ženy plán pomsty. (Netflix)

Videa (1)

Trailer

Recenze (11)

radektejkal 

všechny recenze uživatele

Diderotův "Jacques le fataliste" Je tragedie + komedie = filosofie. A tuto skvěle zpracovanou historku komentuje autor už dopředu (v knize dozadu) slovy: "Je n’y vois que des trahisons moins communes ; et j’approuverais fort une loi qui condamnerait aux courtisanes celui qui aurait séduit et abandonné une honnête femme : l’homme commun aux femmes communes. - Nevidím v tom jen docela běžný podvod; a stál bych pevně za zákonem, který by odsoudil k prostituci toho, kdo svedl a opustil počestnou ženu: chlípník k chlípnicím". Souhlasím s rivahem***, že franština je tu hezká a možná i dokonalá, ne však jednoduchá. V románech Diderotovy a pozdější doby je takových a podobných historek spousta, říkalo se tomu intrikaření. Teď už se neitrikaří, protože je to duševně náročné, je to dlouhodobý proces a nyní na to není kdy. Je v tom ale jistá poezie, která se přímočerými řešeními vytrácí. ()

rivah 

všechny recenze uživatele

Pečlivá ilustrace Diderotovy povídky o pomstě, která nesplnila svůj účel: markýza, která se pomstila, nezískala tím klid ani uspokojení, zato zhanobený markýz získal milující ženu. A přítelkyně nakonec nevyřídila markýze jeho děkovný vzkaz, neboť by jí to zasadilo ránu...Provedeno v noblesním dvorném stylu jako klasické divadlo, s dokonalou, nádhernou franštinou. ()

Reklama

Radko 

všechny recenze uživatele

Elegantne vyrozprávaný príbeh zrady v láske, nasledovanej rafinovane premyslenou ženskou pomstou a jej nejednoznačným vyústením. Napriek očakávaným predpokladom a následnému spoločenskému znemožneniu prelietavého zradcu - neverníka totiž fatálne dôsledky pomsty sa nedostavujú.. Predmet pomsty sa pre grófa stáva nečakaným vykúpením. Oku lahodiace úchvatné kostýmy, prestierania, maľby i bytové doplnky spolu s romantickými prírodnými scenériami okolia zámočkov i kráľovskej záhrady ponúkajú očiam šmakocinku, umocňujúcu hlavný dej. ()

RPupkin 

všechny recenze uživatele

Volná adaptace Jakuba fatalisty a jeho pána od Denise Diderota. Pomalý rozjezd, ale postupem času příběh získá spád a baví svým subtilním humorem a břitkými dialogy. Dobové kostýmy, hravá hudba, půvabná Alice Isaaz a krásné exteriéry (točilo se mj. na zámku Sourches a v parku Marly-le-Roi). Škoda jen takového nijakého, trochu odfláklého závěru. Celkově vzato: za mě palec mírně nahoru, 70 %, mohu vidět znovu. [viděno v květnu 2021 | komentář #42] ()

ABLABLABLA 

všechny recenze uživatele

Kostýmy,účesy, příroda, interiéry, hudba, kamera - to vše bylo dokonalé. Francouzštinu zbožňuju, takže poslouchat ji necelé dvě hoďky mi vůbec nevadilo, je to nádherná řeč. Příběh a postavy mě však neutuchajíce nudily. Možná jsem jen nebyla v náladě na takové pomalé drama, jindy mám historické snímky moc ráda, ale tentorát zklamání. Jo a Alice Isaaz je naprosto nádherná v této roli. ()

Galerie (10)

Reklama

Reklama