Palmovka (TV film)

Dokumentární

Česko, 2018, 52 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (4)

S ohledem na fakt, že mě čeká má první pravidelná divácká divadelní sezona, snažím se dostat do sebe dostat co nejvíce vědomostí a jelikož jsem audiovizuální člověk šmejdím na webu a hledám. Hledal jsem úplně jiný dokument o jiném divadle, ale ten ČT asi přede mnou schovala a vypadla na mě Palmovka. Což mě nadchlo, protože právě Divadlo pod Palmovkou je můj největší favorit na mou první diváckou sezonu. Dokument je rozdělen na časová období a hned úvod mě jako žižkováka miel potěšil, když jsem se dověděl odkud Palmovka pochází. Pak mě nesmírně zaujala éra Václava Lohniského, to opravdu musela být slast sedět v divadle. Trošku mrzí že na fotografiích jsem viděl velké herecké ikony, ale dokument je nezmiňuje, věnuje se asi celkem právem hlavěn režisérům a dramaturgům a jen několika hercům s každé éry. Jeden příběh od Ladislava Mrkvičky mě praštil a asi to bych hodně charakterní chlap. Ještě bych si přál vidět Slečnu Julii mladým Jirkou Langmajerem a Vilmou Cibulkovou. No a dnešní éra ? Já jako absolutní laik si myslím , že Palmice má hodně dobře nášláplo a Terezku po shlednutém představení Žítkovských bohyní, považuju za jednu z nejtalentovanějších českých hereček.(4.8.2019)

Nadchly mě ukázky z představení. Škoda, že Česká televize neuvede nějaký záznam divadelního představem z divadla Pod Palmovkou.(19.10.2018)

Hezký průřez historií tohoto známého divadla, lidmi a divadelními kusy. O povodních 2002 jsem pořídil fotku vody, která sahala až k metru a k divadlu se nedalo dostat. Pobavila mě ta divadelní ukázka, v níž dáma oprávněně vyjela kvůli tomu, že ji tipovali hodně let.(8.3.2020)

Fajne...(přidal jsem herce)(17.10.2018)