poster

Neonový býk

 • Brazílie

  Boi neon

 • Španělsko

  Boi Neon

 • anglický

  Neon Bull

Drama

Brazílie / Uruguay / Nizozemsko / Španělsko, 2015, 101 min

Režie:

Gabriel Mascaro

Scénář:

Gabriel Mascaro

Kamera:

Diego García
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Marigold
  ***

  Milá kuriozitka, která stojí na docela prostoduchém nabourávání macho stereotypu, fajn, ale nijak oslnivém vizuálu a mátožné atmosféře, kde šití je vlastně stejný rajc jako stahování býka do písku. Fóry s honěním koně a textilková pregnant soulož přesně ten typ scén, které dělají festival, celek spíš zapomenutelný film nesporně talentovaného režiséra. #kviff2016(7.7.2016)

 • Jhershaw
  **

  Nechápu ten hype kolem, tohle je typická festivalová jakože umělecká nuda. Film rezignuje na příběhovou kostru, místo toho nám prezentuje sled nesouvisejících scének jakože ze života, víceméně o ničem a s nezajímavými hrdiny. Odhaduji, že většině zůstanou v hlavě tři momenty: brazilská depilace, jak honili koně, a dlouhá sexuální scéna.(6.7.2016)

 • Numinek
  odpad!

  Nerada dávám odpad, protože každý film si zaslouží alespoň něco už za tu práci, co do toho všichni dali.. jenže tohle bylo vážně hrozný. Pár "kontroverzních" scén co v tom bylo mi připadalo jen jako zoufalý pokus dělat se něčím originálním a šokujícím. Scény byly tak dlouhý a nudný, že jsem se několikrát koukla na hodinky, ačkoliv to v kině normálně nedělám. Nechápu proč byl tenhle film natočený a co dělal ve Varech. Uf. Howgh.(7.7.2016)

 • kaylin
  ****

  Nemám tyhle filmy moc rád. Oni se vlastně nesnaží o nic víc, než zachytit zajímavé lidské osudy, nebo zajímavý druh života jako takového. To se zde daří, ale mně ten film prostě nic nedává. Je to dobré, je to překvapivě velmi kvalitně natočené, ale z tohohle filmu mi v hlavě zůstane málo, i když ta finální erotická scéna byla povedená.(2.11.2016)

 • pytlik...
  ***

  Páč podobný věci jako rodeo vůbec neznám, představoval jsem si něco na způsob býčích zápasů, a řekl jsem si, že film vypínám v okamžiku, kdy tam budou týrat zvířata, páč to fakt nesnáším. Lidi ať si mezi sebou dělaj, co chtěj, to mě nějak netrápí, ale tohle mi vadí. No a vypnout jsem ho nemusel, tohle rodeo je spíš zábavná záležitost, dá se přirovnat k podrážení nohou mezi klukama ve škole, takže se při něm i samotnej býk celkem nachechtá, pokud má smysl pro humor. Jinak se jedná spíš o sociologickou sondu, divák sleduje pár dní života několika postav. Během kterých se nic zvláštního nestane - jako ostatně ve většině normálních životů normálních lidí, že. Čímž teda nechci říct, že by filmu chybělo na konci vyvrcholení, to zas né, dva lidi tam celkem hezky vyvrcholili. Snímek točil poněkud línej kameraman, kterej si chtěl usnadnit práci, prostě většinou někam zapíchnul kameru a postavy se před ní všelijak producírovaly. Takže sledujeme dlouhými nehybnými záběry, jak holčička nese vodu, jak se kovbojové probouzí, co dělají hned po probuzení - bohužel s naprosto všemi detaily, takže ženy se mohou pokochat pohledem na "full frontal" mužské čůrání, ach jo.(12.6.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace