Reklama

Reklama

Neonový býk

  • Brazílie Boi neon (více)
Trailer 1

VOD (1)

Obsahy(1)

Pohledný kovboj Iremar, tanečnice Galega a její malá dcera Cacá žijí v divokém a smyslném světě brazilského rodea. Domovem provizorní rodiny je náklaďák, ve kterém převážejí býky na další štace. Životy lidí a zvířat se na brazilském venkově prolínají v živočišné směsi vášně a naděje. Skrz prach a pot tvrdé práce probleskují sny o budoucnosti, barevné a zářivé jako mytický Neonový býk. (Aerofilms)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (20)

Marigold 

všechny recenze uživatele

Milá kuriozitka, která stojí na docela prostoduchém nabourávání macho stereotypu, fajn, ale nijak oslnivém vizuálu a mátožné atmosféře, kde šití je vlastně stejný rajc jako stahování býka do písku. Fóry s honěním koně a textilková pregnant soulož přesně ten typ scén, které dělají festival, celek spíš zapomenutelný film nesporně talentovaného režiséra. #kviff2016 ()

Slarque 

všechny recenze uživatele

Vaquejada mi sice připadala jako úplně pitomá zábava, ale nejsem Brazilec. Je to takový festivalový film, který se tváří skoro jako dokument ze života lidí kolem téhle brazilské variace na rodeo. Děj tu není žádný, jen pár lidiček, které vás mohou, ale nemusí zajímat. Každý se svými drobnými či většími zvláštnostmi. A trocha sexu jako zpestření životní (i divácké) nudy. ()

Reklama

poz3n 

všechny recenze uživatele

Naprostá sebeparodie na téma festivalový film. Nejen že Neonový býk nemá vůbec žádný děj. Zásadnějším problémem je, že nemá ani náznak jakéhokoliv konfliktu. A základem pro každé filmové dílo je právě přece konflikt. 100 minut, které plynou totálně odnikud nikam. Směšná manýra, která si hraje na umění tím, že někam položí kameru a pak udělá 4 minutový záběr, ve kterém postava nic nedělá. Když si představím, že bych za tohle zaplatil, hořce bych litoval. 1/10 ()

Jhershaw 

všechny recenze uživatele

Nechápu ten hype kolem, tohle je typická festivalová jakože umělecká nuda. Film rezignuje na příběhovou kostru, místo toho nám prezentuje sled nesouvisejících scének jakože ze života, víceméně o ničem a s nezajímavými hrdiny. Odhaduji, že většině zůstanou v hlavě tři momenty: brazilská depilace, jak honili koně, a dlouhá sexuální scéna. ()

Marze 

všechny recenze uživatele

Po většinu této koprodukce se popostrkují býci a dělá reklama na rodeo. Připadal jsem si při sledování jako býk, který je vláčen z místa A na místo B. Postavy jsou genderové stereotypy. Na druhou stranu zde jsou expresionistické barvy a grafická smyslnost. a je to sexuálně provokativní. Režisér má nepředsudečnou sympatii pro lidi, kteří žijí na nejzazších okrajích společnosti. ()

Galerie (17)

Reklama

Reklama