Neonový býk

Gabriel Mascaro

Gabriel Mascaro

Diego García
  • poz3n

Naprostá sebeparodie na téma festivalový film. Nejen že Neonový býk nemá vůbec žádný děj. Zásadnějším problémem je, že nemá ani náznak jakéhokoliv konfliktu. A základem pro každé filmové dílo je právě přece konflikt. 100 minut, které plynou totálně odnikud nikam. Směšná manýra, která si hraje na umění tím, že někam položí kameru a pak udělá 4 minutový záběr, ve kterém postava nic nedělá. Když si představím, že bych za tohle zaplatil, hořce bych litoval. 1/10(12.11.2016)

• Myath

(51. Kviff) Jako tečka za festivalovým dnem, téměř dvouhodinový boj s usínáním. Popisek ve festivalovém programu (stejný jako tady na stránce) popisuje úplně jiný film - tohle je soft porno. A díky Iremarovi by to mohlo být i dobré porno. Jenže tam, kde porno nacpe mnohem více děje do fajn 20 minut vašeho času o samotě, tady sedíte v plném sále s rukama raději tak, aby na ně bylo vidět a zoufale čekáte, kdy se něco stane. Takže se smíšeným pocitem totálního otupění a mírného vzrušení opouštíte kino a nechcete si přiznat, že jste možná prospali TEN moment, který by filmu dal smysl, ale moc dobře víte, že vzhůru vás udrželo jen čekání na další scénu ve sprchách, ranní hygieny, nebo exkurzi po noční textilce. (12.10.2016)

Milá kuriozitka, která stojí na docela prostoduchém nabourávání macho stereotypu, fajn, ale nijak oslnivém vizuálu a mátožné atmosféře, kde šití je vlastně stejný rajc jako stahování býka do písku. Fóry s honěním koně a textilková pregnant soulož přesně ten typ scén, které dělají festival, celek spíš zapomenutelný film nesporně talentovaného režiséra. #kviff2016(7.7.2016)

• Numinek

Nerada dávám odpad, protože každý film si zaslouží alespoň něco už za tu práci, co do toho všichni dali.. jenže tohle bylo vážně hrozný. Pár "kontroverzních" scén co v tom bylo mi připadalo jen jako zoufalý pokus dělat se něčím originálním a šokujícím. Scény byly tak dlouhý a nudný, že jsem se několikrát koukla na hodinky, ačkoliv to v kině normálně nedělám. Nechápu proč byl tenhle film natočený a co dělal ve Varech. Uf. Howgh.(7.7.2016)

• Jhershaw

Nechápu ten hype kolem, tohle je typická festivalová jakože umělecká nuda. Film rezignuje na příběhovou kostru, místo toho nám prezentuje sled nesouvisejících scének jakože ze života, víceméně o ničem a s nezajímavými hrdiny. Odhaduji, že většině zůstanou v hlavě tři momenty: brazilská depilace, jak honili koně, a dlouhá sexuální scéna.(6.7.2016)