Neonový býk

• Brazílie Boi neon (více)

Pohledný kovboj Iremar, tanečnice Galega a její malá dcera Cacá žijí v divokém a smyslném světě brazilského rodea. Domovem provizorní rodiny je náklaďák, ve kterém převážejí býky na další štace. Životy lidí a zvířat se na brazilském venkově prolínají v živočišné směsi vášně a naděje. Skrz prach a pot tvrdé práce probleskují sny o budoucnosti, barevné a zářivé jako mytický Neonový býk. (Aerofilms)

Jhershaw

Nechápu ten hype kolem, tohle je typická festivalová jakože umělecká nuda. Film rezignuje na příběhovou kostru, místo toho nám prezentuje sled nesouvisejících scének jakože ze života, víceméně o ničem a s nezajímavými hrdiny. Odhaduji, že většině zůstanou v hlavě tři momenty: brazilská depilace, jak honili koně, a dlouhá sexuální scéna. ()

Slarque

Vaquejada mi sice připadala jako úplně pitomá zábava, ale nejsem Brazilec. Je to takový festivalový film, který se tváří skoro jako dokument ze života lidí kolem téhle brazilské variace na rodeo. Děj tu není žádný, jen pár lidiček, které vás mohou, ale nemusí zajímat. Každý se svými drobnými či většími zvláštnostmi. A trocha sexu jako zpestření životní (i divácké) nudy. ()

Numinek odpad!

Nerada dávám odpad, protože každý film si zaslouží alespoň něco už za tu práci, co do toho všichni dali.. jenže tohle bylo vážně hrozný. Pár "kontroverzních" scén co v tom bylo mi připadalo jen jako zoufalý pokus dělat se něčím originálním a šokujícím. Scény byly tak dlouhý a nudný, že jsem se několikrát koukla na hodinky, ačkoliv to v kině normálně nedělám. Nechápu proč byl tenhle film natočený a co dělal ve Varech. Uf. Howgh. ()

honajz2

Buď je to parodie na bezobsažné artové filmy nebo je to přehlídka režisérových úchylek (+bezobsažný "artový" film). Celý film se točí okolo jedné úchylné rodinky, jejíž nejnormálnějším členem je dcera, která evidentně touží po lásce svých rodičů, kteří ji jí vůbec neprojevují. To by mohlo být nosné a silné téma, jenže za celý film jsou tam jen asi dva náznaky, že tomu tak je a jinak se k tomu film vůbec nevrací. Proč taky, že jo... Pak tu máme maminku, která vypadá jak bývalá šlapka a taky se tak i chová. Jediné dvě zapamatovatelné scény jsou ty, kde si depiluje bobra a druhá, kde jí dcera líže... doplňte si sami. A pak je tu úžasný tatínek, který sice má... manželku? přítelkyni? Každopádně si vyrábí figurínu (asi) "dokonalé ženy" a evidentně je sám úplně mimo, někdy si ho honí u ulepených a natržených stránek nějakého starého pornočasopisů, pak ho jde vyhonit koni (což v tom filmu trvá asi 2 minuty) a v závěru se seznámí s jednou těhotnou ženskou, s kterou má pak taky sex (což trvá asi 5 minut). A vše krásně detailně zobrazeno. No nádhera. Na to nemá ani Gaspar Noé... A já blbec čekal jakýsi obraz brazilské společnosti, ale pokud je opravdu takový, tak jsou všichni úchyláci, pedofilové a zoofilové, bez výjimek, čemuž zrovna nevěřím. Největší problém ale je v tom, že Neonový býk nenabízí nic zajímavého, příběh to nemá, z bodu A do bodu B to nejde, postavy jsou nesympatické a jejich motivacím člověk ani trochu nerozumí, je to strašně nudné, je v tom spousta zbytečně dlouhých scén... Teď už bych mohl zopakovat jen první větu svého komentáře. Co mi tenhle otravný lartpourlartismus chtěl říct? Co mi ten film měl dát? Evidentně jen to, že v Brazílii jsou všichni úchylní... Hvězdičku dávám je za precizní kameru Diega Garcií, škoda jen, že mrhal čas u takové kraviny. Díky Bohu za rychoposuv, bez něj bych tohle prospal. A možná o tom pak měl i lepší mínění. 1* ()

Marze

Po většinu této koprodukce se popostrkují býci a dělá reklama na rodeo. Připadal jsem si při sledování jako býk, který je vláčen z místa A na místo B. Postavy jsou genderové stereotypy. Na druhou stranu zde jsou expresionistické barvy a grafická smyslnost. a je to sexuálně provokativní. Režisér má nepředsudečnou sympatii pro lidi, kteří žijí na nejzazších okrajích společnosti. ()

• O explicitnosti sexuálnej scény s tehotnou Samyou De Lavor sa viedli diskusie. Juliano Cazarré tvrdí, že režisér Gabriel Mascaro ho požiadal o erekciu len na začiatku a ďalej to už simuloval. Mascaro povedal, že stál ďaleko, takže nevidel a nepýtal sa hercov, ako to urobili, ale priznal, že výsledok je „veľmi presvedčivý“ a bol urobený na jeden záber. Každopádne priznáva, že "ak by bola kamera bližšie, film by sa asi stal pornom". (Arsenal83)
  • Juliano Cazarré mal problém so scénou, kde mal masturbovať koňa a povedal, že to neurobí, pokiaľ to neurobí Gabriel Mascaro sám. Nakoniec teda obaja masturbovali koňa. Cazarré mal problém aj so sexuálnou scénou s Samyou De Lavor, pretože tá bola nielen v 8. mesiaci tehotenstva, ale aj vydatá za jeho kamaráta, tiež herca Demicka Lopesa. Ako povedal: "Som herec, nie pornoherec." (Arsenal83)
  • Pre rolu Geise chcel režisér Gabriel Mascaro vyslovene ženu, ktorá bola približne v ôsmom mesiaci tehotenstva. Preto na castingy boli pozývané výlučne herečky, ktoré už boli v očakávaní a ktoré by počas natáčania dosiahli ôsmy mesiac tehotenstva. Tak sa k role dostala Samya De Lavor. (Arsenal83)