Iluze (studentský film)

Illusion

Dokumentární

Česko, 2018, 60 min

• gazogazo

Kontra kontra kontra kontra kontra kontra kontra kontra kontra kontra kontra kontra kontra kontra kontra kontra kontra kontra kontra kontra kontra kontra kontra kontra kontra kontra kontra kontra kontra kontra kontra kontra kontra kontra kontra kontra kontra kontra kontra kontra kontra kontra kontra kontra kontra kontra kontra kontra kontra kontra kontra super revoluce 3000(13.1.2019)

Ten koncept je zajímavý, ale ne moc dobře rozpracovaný a částečně kontraproduktivní. Např. proč mít u imitace počítačové hry low res digitální kameru? To je úplně mimo koncept, přitom jde o inscenované scény, kde k tomu není jiný důvod, než že jde o stylistickou volbu. Chtělo to prostě držet se centrální myšlenky a být důsledný.(29.10.2018)

• boni

Kateřina Turečková, která vypadá spíše jak Tureček (placený německým Turkem), si zajela na takový trochu delší eurovíkend k Hungaristům (ne, nemyslím do Bratislavy) a natočila další pomatenou levičáckou agitku, jež má výpovědní hodnotu rovnou pohlaví, které má napsané režisér/ka v občance. Teď akorát nevím, z čeho (a koho) mi je na zvracení více. Ale samozřejmě pseudoelity České televize jsou nadšené, neb konečně našly expertku na Maďarsko, která odpovídá jejich propagandistickým kritériím. __ vzkaz pro uživatele gazogazo: Právě jsi předvedl učebnicový příklad toho, jak ze sebe udělat pár větami naprostého debila. Hlavně zmínkou o internetu a informované společnosti. Chicht. Tento dokument je právě zářným příkladem toho, že v době internetu, kdy si může každý informace ověřovat (a to se bavím jen o zdrojích, které podle všeobecného mínění poskytují důvěryhodné informace, tedy rozhodně ne o aeronetu či obdobných - ve své podstatě opravdu konspiračních - webech), již nemusíme věřit všemu, čím se nás někdo snaží "nakrmit" prostřednictvím televizní obrazovky, a proto tě zvu na věcnou debatu, podloženou jen relevantními, a tím pádem dohledatelnými, argumenty, kde mi můžeš dokázat, že se pletu, a já tobě, že je tohle jen další z řady "pseudodokumentů" bez jakékoli vypovídající hodnoty. Jinými slovy si je můžeme poměřit. Argumenty, pochopitelně. A pak se uvidí, kdo je metal, tedy mentál. __ Aby bylo jasno, tak já tuze rád debatuji s přívrženci levé části politického spektra. __ Á propos - nabízím ti pravopisnou korekci tvých případných reakcí, neb totiž jak mohu brát v potaz něčí názory, když jsou sice vyjádřeny v jazyce českém, ale s do očí bijícími pravopisnými chybami?(12.1.2019)

• Karlos80

Dokument zlém Viktoru Orbánovi, na jehož bustu je možné v dokumentu střílet, aby se lidé zbavili frustrace z jeho autority. Současný protiobčanský režim v ČR, který více méně, ale skrytě podporuje všelijakou homo-gender, pro muslimskou a jinou zvrácenou a nepřirozenou agendu ve stylu Evropské unie a všeobecně Západu, se neštítí postavit do vysílání ČT před diváky sotva vycválanou studenku neomarxismu (která je přímo napojená na CEU Budapest George Sorose, ale její práce plní neziskovou mediální zakázku Open Society Foundations George Sorose), ve kterém je jednostranně a nevyváženě vykreslován obraz prý děsivého a zlého Viktora Orbána. Prostě jako obvykle na zeblití. Více v článku zde : https://aeronet.cz/news/skandal-soukup-reditel-tv-barrandov-se-zastal-viktora-orbana-a-tvrde-zautocil-na-ceskou-televizi-za-jeji-nevyvazene-a-zmanipulovane-zpravodajstvi-zaznela-neuveritelna-slova/(14.12.2018)

Tak tenhle film zdaleka není dokonalý, ale Maďarsko se fakt řítí do hajzlu, takže poukázat na Orbánovy praktiky je vždy dobré + zejména oceňuji nápaditou, inovativní formu, která rozhodně zaujme! Závěrečná pasáž s bustou je vynikající v tom, že ji lze uplatnit i na ČR. Zkuste si místo Orbána dosadit Zemana a její smysl zůstane dokonale zachován. Strašidelné. _______ Karlos80 LOL, tak ty jsi dobrý pitomec. Nebo prostě jen obyčejný troll, na kterého bych vlastně neměl reagovat. Každopádně je zábavné sledovat, jak jakožto ukázkový troll překrucuješ informace, respektive podsouváš scénám jiný význam - viz busta Orbána, na kterou "je možné v dokumentu střílet". Všiml sis ale, že smyslem scény je právě to, že na ni nikdo nestřílí? Asi tolik k tvému chápání okolní reality. Jo a ještě něco. K tomu článku z Aeronetu jsi zapomněl připsat: Rychle ZDÍLEJTE, než to smažou!!1!(31.1.2019)

• - Kateřina Turečková před samotným natáčením strávila půl roku rešeršemi, kdy studovala jednak herní mechanismy, jednak maďarskou historii a kulturu nebo fungování tamější politiky. [Zdroj: filmovyprehled.cz] (Stoka)