Iluze (studentský film)

Illusion

Dokumentární

Česko, 2018, 60 min

• poz3n

Hodnocení a komentáře tu ve většině postihují spíše politický názor hodnotících, než hodnocení samotného dokumentu. Já se to tedy pokusím vzít spíše z pohledu filmu jako uměleckého média. Ač si myslím, že Maďarsko je v pěkném průseru a s názorovým směrem dokumentu plus mínus souhlasím, samotný film a především pak jeho formát mě nebavil a nezaujal. Forma počítačové hry mě neustále vytrhávala ze snahy získat nějaké informace a nekonečné čekání u "mission goal" obrazovek na mě působilo silně zcizujícím efektem. Nechci kritizovat samotný princip a snahu přistoupit k dokumentárnímu filmu nějakým inovativnějším způsobem, nicméně zvolená forma v kombinaci s pro mě poměrně prázdným obsahem a nepříliš kvalitním technickým zpracováním (ano, i dokumentární žánr by měl disponovat určitou technickou a formální úrovní) mě za tu hodinu málem unudila k smrti. 2/10(20.6.2019)

• Karlos80

Dokument zlém Viktoru Orbánovi, na jehož bustu je možné v dokumentu střílet, aby se lidé zbavili frustrace z jeho autority. Současný protiobčanský režim v ČR, který více méně, ale skrytě podporuje všelijakou homo-gender, pro muslimskou a jinou zvrácenou a nepřirozenou agendu ve stylu Evropské unie a všeobecně Západu, se neštítí postavit do vysílání ČT před diváky sotva vycválanou studenku neomarxismu (která je přímo napojená na CEU Budapest George Sorose, ale její práce plní neziskovou mediální zakázku Open Society Foundations George Sorose), ve kterém je jednostranně a nevyváženě vykreslován obraz prý děsivého a zlého Viktora Orbána. Prostě jako obvykle na zeblití. Více v článku zde : https://aeronet.cz/news/skandal-soukup-reditel-tv-barrandov-se-zastal-viktora-orbana-a-tvrde-zautocil-na-ceskou-televizi-za-jeji-nevyvazene-a-zmanipulovane-zpravodajstvi-zaznela-neuveritelna-slova/(14.12.2018)

Ten koncept je zajímavý, ale ne moc dobře rozpracovaný a částečně kontraproduktivní. Např. proč mít u imitace počítačové hry low res digitální kameru? To je úplně mimo koncept, přitom jde o inscenované scény, kde k tomu není jiný důvod, než že jde o stylistickou volbu. Chtělo to prostě držet se centrální myšlenky a být důsledný.(29.10.2018)

• boni

Kateřina Turečková, která vypadá spíše jak Tureček (placený německým Turkem), si zajela na takový trochu delší eurovíkend k Hungaristům (ne, nemyslím do Bratislavy) a natočila další pomatenou levičáckou agitku, jež má výpovědní hodnotu rovnou pohlaví, které má napsané režisér/ka v občance. Teď akorát nevím, z čeho (a koho) mi je na zvracení více. Ale samozřejmě pseudoelity České televize jsou nadšené, neb konečně našly expertku na Maďarsko, která odpovídá jejich propagandistickým kritériím. __ vzkaz pro uživatele gazogazo: Právě jsi předvedl učebnicový příklad toho, jak ze sebe udělat pár větami naprostého debila. Hlavně zmínkou o internetu a informované společnosti. Chicht. Tento dokument je právě zářným příkladem toho, že v době internetu, kdy si může každý informace ověřovat (a to se bavím jen o zdrojích, které podle všeobecného mínění poskytují důvěryhodné informace, tedy rozhodně ne o aeronetu či obdobných - ve své podstatě opravdu konspiračních - webech), již nemusíme věřit všemu, čím se nás někdo snaží "nakrmit" prostřednictvím televizní obrazovky, a proto tě zvu na věcnou debatu, podloženou jen relevantními, a tím pádem dohledatelnými, argumenty, kde mi můžeš dokázat, že se pletu, a já tobě, že je tohle jen další z řady "pseudodokumentů" bez jakékoli vypovídající hodnoty. Jinými slovy si je můžeme poměřit. Argumenty, pochopitelně. A pak se uvidí, kdo je metal, tedy mentál. __ Aby bylo jasno, tak já tuze rád debatuji s přívrženci levé části politického spektra. __ Á propos - nabízím ti pravopisnou korekci tvých případných reakcí, neb totiž jak mohu brát v potaz něčí názory, když jsou sice vyjádřeny v jazyce českém, ale s do očí bijícími pravopisnými chybami?(12.1.2019)

• gazogazo

Kontra kontra kontra kontra kontra kontra kontra kontra kontra kontra kontra kontra kontra kontra kontra kontra kontra kontra kontra kontra kontra kontra kontra kontra kontra kontra kontra kontra kontra kontra kontra kontra kontra kontra kontra kontra kontra kontra kontra kontra kontra kontra kontra kontra kontra kontra kontra kontra kontra kontra kontra super revoluce 3000(13.1.2019)

• - Kateřina Turečková před samotným natáčením strávila půl roku rešeršemi, kdy studovala jednak herní mechanismy, jednak maďarskou historii a kulturu nebo fungování tamější politiky. [Zdroj: filmovyprehled.cz] (Stoka)