Noc s agamou

(studentský film)
  • angličtina The Night of the Agama (festivalový název)
všechny plakáty

Luděk se noční Prahou vrací domů, když narazí na mladou prostitutku Radku. Ta má ovšem s sebou malou dceru. Tím vzniká nesourodý vztah na jednu noc, který neprobíhá dle zaběhnutých principů. Magisterský snímek Tomáše Janáčka vyniká hereckými výkony Johany Matouškové a Jana Hájka. (Letní filmová škola)

xxmartinxx

Táhne se to, zvlášť když je ten film tak stračně moc čitelný. Robot-holčička-MacGuffin mohla být o kus propracovanější, aby nebyla jen příhodnou rekvizitou. Vůbec celá ta premisa je poměrně zvláštní, i když se snad možný, že se to jednou někde stalo. Když se snažím hledat vyjmenovatelné klady, nejde to snadno - snad že je fajn, že se s chlápka nevyklual jednorozměrný záporák. I když nerad bych takovou věc považoval za laťku. Přesto jsem k tomu filmu cítil sympatie, něčím si mě získal. Možná tím, jak v něm všechno klape? Je to vlastně jeden z mála filmů FAMU festu, kde vidím u režiséra (teda s zajímavějším scénářem) potenciál pro celovečerák. (Ne že bych to bral jako metu - v jiných režisérech jsem naopak viděl velký potenciál pro kraťasy a klipy, což zase nevidím tady.) ()

Fifer

Tomáše Janáčka se vyplatí určitě sledovat. Film je záměrně dějově sporý. Jedna žena, jeden muž, jedno dítě a jedna podivná noc - krásný atmosferický film. A jako vždy výborný Jan Hájek. ()