• Belgie

(festivalový název)

Akční / Drama

Belgie, 2015, 95 min

Bert Hamelinck

Zrucne natocene s citem pro atmosferu a obsazeni i budovani napeti... Kdyby ale ten film mel cit pro nuance a nejake kontrasty, byl by necim vic, nez jen Romeem a Julii zasazenym do katalogu toho, co provadeji mladistve gangy. Anebo mi chybela alespon mikroanalyza fungovani jejich mechanismu.(23.4.2016)

Romeo a Julie z Molenbeeku. Nic víc, nic míň...a to je u takovéhle tématiky, jako je život v no go zóně evropského velkoměsta, škoda...(12.9.2016)

Nelichotivý obrázek ze života v sídle Evropské unie. 1) Arabští vypatlanci se mlátí s černošskými vypatlanci a maročtí Valoni o tom točí srdcervoucí film. Sem to Evropa dotáhla. Shakespeare by se divil. 2) Ve snímku vystupuje spousta pěkných kluků. Zvláštní zmínku zaslouží 19letý Aboubakr Bensaihi (Maročan Marwan).(25.5.2017)

Stopadesáté zpracování romeo-juliovského motivu a pro mě jedno z nejlepších. Možná je to i tím, že se ta zakázaná láska ve světě arabských a černošských gangů ne snad úplně ztratila, ale rozhodně jí nebyl příběh tak nasáklý, jako v Shakespearově originále či v jiných zpracováních. Alespoň mě to tak připadalo. Výborná byla i atmosféra, jíž prospívaly ukázky explicitního násilí, které ale nepůsobilo prvoplánově. Zadařilo se i herecky, takže za mě velká spokojenost. 85%(27.9.2016)