Princezna z cukrárny

• USA The Princess Switch (více)
Trailer

VOD (1)

Obyčejná chicagská cukrářka a dáma, která se má stát princeznou, zjistí, že vypadají jako dvojčata. A tak se domluví, že si na Vánoce vymění role. (Netflix)

Trailer

AmunRa

Vánoční romantika pro celou rodinu. Celý film se dokonale drží schématu a závěr je evidentní už z názvu. Jediné napětí může pramenit z hádání, jak to nakonec scénáristé rozmotají (nevalně). Naštěstí je Vanessa Hudgens dostatečně talentovaná a fotogenická herečka, aby celý film udržela po kupě, protože právě ona praktice nesleze z plátna celou dobu. Na druhou stranu Mark Fleischmann ve svých dvou minutách předvede daleko lepší výkon a odlehčí srdceryvný příběh právě takovou špetkou humoru, aby se vyšvihl do koukatelné podoby. Výsledkem je kýčovitá vánoční romantika, což není výtka, jen konstatování. Dívá se na to hezky a nikdo se nemusí bát nějakých nečekaných zvratů. ()

Marze

Pro všechny, kteří hledají jednoduchou sladkou vánoční romanci. Je to zmatek, ale zábavný zmatek. Týden před vánočními svátky způsobí magický pomocník Santy , že se Margaret zamiluje do Stacyho přitažlivého spolupracovníka a Stacy do milence Margarety. Vše s patřičně hloupým koncem a napůl dopečenou zápletkou. ()

Renie42

Chtěla jsem tak nějak nasávat tu vánoční atmosféru, tak částečně to připomínalo svátky, ale ten příběh byl takový kýčovitý až předvídatelný, ale mě to nějak nevadilo, chtěla jsem prostě vypnout a koukat. Bylo to jasný, že se vyměněné dámy zamilují do svých protějšků a prostě zazvonil zvonec a pohádky je konec ...... vlastně není, mám v plánu vidět i další dvě pokračování. Nějak si zatím nedokážu představit, co tam může být dalšího, ale nechám se překvapit. ()

OG_Swifty

Tak uz se nam krasne blizi Vanoce a je potreba dat prostor i nove tvorbe, nejenom sledovat po sedmdesate osme tu pysnou svini a obriho Alzaka. A proc nezacit tam, kde je kvalita (a ne, nemyslim tim nic z produkce Cesky Televize nebo TV Hovna)! Tvurci Kalifornskeho giganta maji zaruceny recept na uspech - aktualni superstar Beckovych az Deckovych filmu Vanessu Hudgens. A co funguje lip nez Vanessa? Prece dve Vanessy! A tak tu mame Vanessu 1 - suprovou a svetovou pekarku Stacy, ktera se trapi po rozchodu s nejakym imbecilem (smutny smailik :(( protoze tohle trapeni urcite vsichni zname - huhu), Vanessu 2 - sofistikovanou vevodkyni smysleny dediny s legracnim prizvukem, prince submisivniho sulina odnekud z prdele a v neposledni rade taky kolegu Stacy - cmouda s holkou, ktera je cerna, ale vypada jako by ji tu barvu kuze v Netflixu namalovali nekde za plentou… tak a ted pozor - kolega cmoud prihlasi pekarnu z Chicaga do svetovy souteze v peceni sadrokartonovych dortu a samozrejme kvuli (asi) nedostatku zajemcu jsou automaticky prijati. Stacy se to ale nelibi, protoze musi prat spinavy pradlo a rozdavat pernicky a brecet doma z rozchodu s Paulem! A svete div se, ona Paula potka s jeho novou raketou a samozrejme to Stacy strasne sebere a tak rekne, ze jede na pekarskou soutez nekam do Dagestanu (nebo tam nekde). Fast forwardnu picoviny - vevodkyne Margareta potka Stacy behem priprav na soutez a vsimne si jako jedina, ze ji hraje jedna a tataz herecka a tudiz by se mohly prohodit, protoze kazdej papalas touzi prece po obycejnym zivote bez prachu, Lujze Vitona a pinglu kolem. Holky se vymenej a uz to jede jedna radost, protoze Stacy (prvni Vanessa) je strasne hodna a tak se porad zajima o decaky a nuti prince balit darky a kupovat laciny hracky z dob Kevina MekKelistra a Margaret (druha Vanessa) zase nikdy nevidela nikoho zpivat koledy a nikdy nebyla v krame, protoze byla zavrena nekde v kralovsky verzi sklepnare Fritzla. Samozrejme tohle okamzite prokoukne chytra vlezla premalovana cernoska a naramne se ji to zamlouva, protoze chce novou maminku. Ta stara maminka chtela kluka a holky se tim padem vzdala a Stacy do rodiny nikdo nechce (nevi se proc, takze muzeme jenom hadat, jestli v tom jsou drogy, prachy nebo problem s potnima zlazama). Stacy (prvni Vanessa) si ziska prince predstiranou hrou na klavir, jezdenim na koni pred kulisama s namalovanyma zasnezenyma samotama u lesa a hlavne tim, ze rada rozdava z ciziho a prince honi kolem jak nadmutou kozu. Vevodkyne mi prislo, ze nejak nedelala nic, jen se s cernochem koulovali a pak dala holku spat (nez pak pravdepodobne kouloval on ji az do pozdniho rana). Po par dnech se holky zamilujou do tech vymenenejch samstru (a oni do nich), vratej se k puvodnim rolim a trapej se, ale kralovna na tu vymenu prijde a jelikoz chce po vzoru anglicky kralovsky rodiny do te svoji taky zaimplementovat plebs, tak zorchestruje setkani vsech ctyr (technicky vzato tri) na soutezi peceni dortovych atrap. Tam nastane i prekerni situace, kdy zla konkurencni pekarka sabotuje mixer, ale Stacy to briskne vyresi rucnim michanim sadry. Prisna porota v cele s zenskou verzi Gordona Remzyho se silikonovym implantatem horniho rtu sice Stacyine atrape vytkne chut, ale nakonec dostane Rad zlate varecky, ktery ji udeli samotny princ! Tam se to vsechno proflakne, nikoho naka vymena / podvod vubec nesere a dopadne to presne tak, jak se na Vanoce slusi a patri! Ze Stacy se stane nova Kate Midlton a na svatbe hodi kytici, kterou chytne vevodkyne (nyni jiz coby zena s obycejnym zivotem). Vsichni tleskali, i ta zla soutezici a podezrivavy sluha, a samozrejme i ja coby obycejny divak snici o podobnem pohadkovem pribehu. Je to az tak pohadkovy, ze tam je dokonce i nakej starej dedek, kterej sice neleze kominama nebo nezahriva opusteny holky v parku jako uprchlici kolem Freiburku, ale vzdycky se tam objevi (cca kazdych 10-15 minut) a rekne nejaky moudro, da postavam nejakou tu zasadni radu do zivota a nikdy ho nikdo nepozna. Ja vsak ano, byl to sam velky JEZIS! Timto dekuji Netflixu za krasny filmovy zazitek, moc se mi to libilo a uz se nemuzu dockat, s cim originalnim prijdou zase priste! () (méně) (více)

Jirkacek

Americký romantický snímek Princezna z cukrárny z roku 2018 jsme si vybrali z nabídky společnosti NETFLIX, když jsme se doma nemohli dohodnout, na co se vlastně podíváme. Vybírali jsme všechno možné, od hororu po drama, nakonec to vyhrála právě tahle dějově jednoduchá romantická komedie. Nakonec se nám všem tohle ohrané filmové klišé s dvojníky, princeznou a princem docela líbilo a přesně splnilo svůj účel po náročném dni. Vše začalo přestavením mladé talentované pekařky Stacy DeNovo (Vanessa Hudgens), která provozovala úspěšnou cukrárnu v Chicagu se svým celoživotním kamarádem Kevinem (Nick Sagar). Muž tmavé pleti měl dceru jménem Olivia (Alexa Adeosun), předčasně vyspělou mladou dívku, která ráda tančila v baletu a vzhlížela ke Stacy jako ke starší sestře. Stacy se nedávno rozešla se svým přítelem Paulem, po němž však stále toužila. Týden před Vánocemi Stacy zjistila, že Kevin přihlásil jejich cukrárnu do prestižní soutěže o pečení dortu v království Belgravia. Pozvánku se Stacy se zdráhala přijmout, ale po nečekaném setkání s Paulem a jeho novou přítelkyní svůj názor změnila. Vzápětí se na ulici setkala s laskavým starším mužem (Robin Soans), který jí připomněl, že vánoční přání se mohou splnit. Po příjezdu do Belgravie se trojice vydala na prohlídku památek a setkala se s prodejcem vánočních punčoch, který vypadal velmi podobně jako laskavý muž, kterého Stacy potkala v Chicagu. Prodejce jí radil, aby žila život spontánněji. Poté, co se Stacy a Kevin usadili v jejich pronajmutém apartmánu, šli do televizního studia, kde se soutěž měla o pár dní později konat. Tam se Stacy setkala se svou bývalou kulinářskou spolužačkou a soupeřkou Briannou (Amy Griffiths), loňskou vítězkou soutěže. Brianna náhodou vylila kávu na Stacyinu zástěru a pekařka odešla na WC ji vyčistit. Cestou na toalety se setkala s lady Margaret Delacourtovou (Vanessa Hudgens), vévodkyni z Montenara a snoubenkou korunního prince Edwarda z Belgravie (Sam Palladio), přičemž obě vypadaly takřka stejně. Během rozhovoru se Margaret přiznala, že zoufale touží žít jako obyčejný člověk a navrhla své dvojnici, aby si vyměnili místo na dva dny a před svatbou Margaret a Edwarda se opět vrátí zpět. Stacy souhlasila a s Margaret si rychle navzájem pověděli svých životech, chování a náladách, aby minimalizovaly podezření a rozdělily se. Bystrá dívka Olivia okamžitě změnu zjistila, ale nic neřekla. Mezitím princ Edward, který měl být dva dny na služební cestě, změnil své plány a chtěl strávit čas se svou snoubenkou. Vzápětí jeho otec a král George (Pavel Douglas) cítil, že je na dívce něco divného a přikázal svému komorníkovi Frankovi (Mark Fleischmann), aby ji pozoroval. Stacy se přizpůsobila dvornímu životu a zanedlouho se zamilovala do prince Edwarda, zatímco Margaret se zamilovala do Kevina a uvědomila si, že miluje normální život. Navzdory tomu se obě sešly a po dvou dnech se vrátily zpět na svá původní místa. Brianna se mezitím vplížila do místnosti, kde se mělo soutěžit a u robotu své konkurentky Stacy přestřihla elektrický kabel. Večer Frank zjistil, jak se věci mají a přinesl kompromitující fotografie královně Caroline (Sara Stewart), jenž se poté setkala s tajeným laskavým mužem. Ten jí napověděl, že Stacy vypadá navzdory svému společnému postavení jako princezna a královna změnila svůj názor. Proto vyslala Edwarda a Margaret, aby se zúčastnily pekařské soutěže místo ní. Těsně před jejich příjezdem soutěž skončila a i přes komplikace s mixérem Kevin a Stacy klání vyhráli první místo. Medaili jim měla předat lady Margaret, která se předtím raději svému nastávajícímu princi Edwardovi raději ke všemu přiznala. Také pro Kevina to bylo velké překvapení, ale nakonec byl rád, že se do něj lady zamilovala. Vše tedy bez nějakého velkého překvapení dobře dopadlo a dokonce na závěr 101 minutového filmu proběhla jedna svatba. Během závěrečných titulků jsem si uvědomil, že mi ten jednoduchý a ohraný děj nevadil, nicméně toho sladkého mohlo být trochu méně. Tím nemyslím ty dorty z cukrárny, ale spíše to neustálé úsměvy od ucha k uchu a také ty pusinky a řečičky. Na druhou stranu to k romantickému filmu prostě patří a vhledem k tomu, že jsem se pod tíhou cukru nezlomil, mohu film hodnotit spíše pozitivně. Suma sumárum, komedie Princezna z cukrárny ode mne získala tři cukrové hvězdy ***. () (méně) (více)

• Většina filmu se natáčela v Rumunsku ve městě Carei. Na scény ze zámku byl využit zámek Károlyi. (Ganka)