Princezna z cukrárny

• USA The Princess Switch
Trailer

Obyčejná chicagská cukrářka a dáma, která se má stát princeznou, zjistí, že vypadají jako dvojčata. A tak se domluví, že si na Vánoce vymění role. (Netflix)

Trailer

silentname

"The Princess Switch" je reálne presne všetko, čo sľubuje koncept. Je to predvídateľné, je to staré, je to miliónkrát videné a pôsobí to ako film, ktorý sa budúci rok počas času Vianoc objaví na TV DOMA, kde je stvorené pre romantiku. Neviem čo viac k tomu ani dodať. Má to kvality TV filmu, pôsobí to ako TV film, no reálne to je v niektorých aspektoch trošku lepšie. Tak poviem aspoň to. Vanessa Hudgens do toho dáva asi maximum čo môže. A stále vyzerá veľmi dobre. To jej musím uznať. Réžia je celkom okey a tá dvojrola celkom prinesie aj nejaký humor nenudil som sa pri tom nejako moc. Je to vysoko klišé? Áno. Je to predvídateľné od začiatku do konca? Absolútne. Ale na druhú stranu mám pocit, že film to ani nijakým spôsobom neskrýval a ak je to všetko čo človek chce, tak toto nie je najhoršia verzia tejto story. Myslím si, že slovenská rozprávka "Láska Na Vlásku" je oveľa väčšia dávka nudy, než tento film. Takže ak je to vaša šálka kávy, pokojne si to čeknite. Možno si v tom niečo nájdete. Hodnotenie: B- ()

KlárkaS

Sorry, je to fakt blbý, jakože fakt hodně BLBÝ. Vůbec to nedává smysl, postavy mají nulovou IQ, ale hezky se usmívají a oblíkají, takže přece dobrý. Doporučuju se koukat na komparzní křoví, to jsou panečku herecký výkony! A proč ty tři hvězdy? Tak člověk si holt někdy potřebuje v během mrazivý neděle odpočinout u něčeho takovýho. Don't judge me! ()

Tsuki

Jediná skutečná přednost tohoto filmu je ten krásný vánoční vizuál (samozřejmě veskrze pohádkový a místy až přeslazený, ale tvoří to hezkou atmosféru, která tak nějak k Vánocům patří). Dále pak ještě herecký výkon Vanessy Hudgens, který je v rámci takového příběhu a scénáře docela dobrý. Jinak ale musím říct, že je to obsahově neskutečně ploché a i na pohádku mi to přišlo hodně zjednodušené a prázdné. Tím myslím i samotné postavy a jejich charaktery, které jsou naprosto neprokreslené - natolik, že je jejich chování místy až směšné. A hlavně, pokud jde o nějaké "překážky", kterými by si hlavní postava takové pohádky měla projít, než najde cestu ke štěstí, tak tam vlastně žádné nebyly. Záporné postavy, které měly ztělesňovat nějaká ta protivenství, byly ještě o dost stupidnější než ostatní postavy. Především mě rozesmála ta rivalka v cukrářské soutěži a její "ďábelský plán" v podobě přestřiženého kabelu u mixéru. Něco tak hloupého se vidí možná tak v kreslených pohádkách pro děti předškolního věku... Na druhou stranu, aspoň jsem se pobavila. Taky jsem se musela pobavit nad tím, jak si Netflix udělal v rámci filmu reklamu na sám sebe a jiný ze svých (nejspíše podprůměrných) vánočních filmů. Spíš než chytré, mi to přišlo trapné. Ale proč ne, Netflix si s svými filmy může dělat co chce, jen ta kvalita obsahu pak jde značně dolů. Vizuál opravdu není všechno... Každopádně, jsem ráda, že jsem to viděla, ale jednou stačilo. Od dalších vánočních počinů Netflixu mě to spíš odradilo. ~(2,2)~ ()

Zíza

Vždycky jsem si přála, aby se takový výměna vyřešila tím, že si dva spolu promluví a nedojde k nějakým dramatickým výlevům... jako tady se mi to jakž takž splnilo, ale všichni byli tak sluníčkoví, žádná konverzace vlastně nebyla dotažena do konce, že kromě jejich strany, která zářila velkým plus a úsměvem, se tu nic neukázalo. Ale co čekat od takového vánočního filmu, že? Postavy aby měly víc než jednu povahovou vlastnost?! Aby princ uměl hrát?! Aby to bylo míň přicukříkovaný a víc s příběhem?! Nene, to od toho přece chtít nemůžeme. Vymývačka zářivě vánoční. ()

nash.

Intelektuálně značně nenáročná variace klasické záměny je pohodovka, která za cenu jednoho filmu nabízí dva romantické vztahy, které oba bez vážnějších komplikací spějí ke šťastnému konci. Víc romantiky už snad do jednoho filmu narvat nejde, takže kdo hledá vánoční pohodu a relax před obrazovkou, je tu správně. Ostatní budou nejspíš zklamáni, protože tu nenajdou ani velké herecké výkony, ani originální či geniální scénář, zkrátka nic převratného. Jen předvídatelnou pohádku, která se dá bez újmy vidět právě a jen o Vánocích. ()