Princezna z cukrárny

The Princess Switch

Romantický

USA, 2018, 101 min

"The Princess Switch" je reálne presne všetko, čo sľubuje koncept. Je to predvídateľné, je to staré, je to miliónkrát videné a pôsobí to ako film, ktorý sa budúci rok počas času Vianoc objaví na TV DOMA, kde je stvorené pre romantiku. Neviem čo viac k tomu ani dodať. Má to kvality TV filmu, pôsobí to ako TV film, no reálne to je v niektorých aspektoch trošku lepšie. Tak poviem aspoň to. Vanessa Hudgens do toho dáva asi maximum čo môže. A stále vyzerá veľmi dobre. To jej musím uznať. Réžia je celkom okey a tá dvojrola celkom prinesie aj nejaký humor nenudil som sa pri tom nejako moc. Je to vysoko klišé? Áno. Je to predvídateľné od začiatku do konca? Absolútne. Ale na druhú stranu mám pocit, že film to ani nijakým spôsobom neskrýval a ak je to všetko čo človek chce, tak toto nie je najhoršia verzia tejto story. Myslím si, že slovenská rozprávka "Láska Na Vlásku" je oveľa väčšia dávka nudy, než tento film. Takže ak je to vaša šálka kávy, pokojne si to čeknite. Možno si v tom niečo nájdete. Hodnotenie: B-(1.1.2019)

• haWranka

Definujte si sami pro sebe “kýč”. Hotovo? Tak to je přesně tenhle film. Kýčovitý kýč od začátku do konce. A ono by mi to ani nevadilo, protože hlavní hrdinové byli celkem sympaťáci a našlo se i pár fajn momentů. Bohužel to definitivně zazdil ten konec... Jak to dopadne, to bylo jasné od začátku. Ale tvůrci se asi trochu moc našňupali cukru a přepískli to.(20.11.2018)

Intelektuálně značně nenáročná variace klasické záměny je pohodovka, která za cenu jednoho filmu nabízí dva romantické vztahy, které oba bez vážnějších komplikací spějí ke šťastnému konci. Víc romantiky už snad do jednoho filmu narvat nejde, takže kdo hledá vánoční pohodu a relax před obrazovkou, je tu správně. Ostatní budou nejspíš zklamáni, protože tu nenajdou ani velké herecké výkony, ani originální či geniální scénář, zkrátka nic převratného. Jen předvídatelnou pohádku, která se dá bez újmy vidět právě a jen o Vánocích.(20.1.2020)

• Marze

Pro všechny, kteří hledají jednoduchou sladkou vánoční romanci. Je to zmatek, ale zábavný zmatek. Týden před vánočními svátky způsobí magický pomocník Santy , že se Margaret zamiluje do Stacyho přitažlivého spolupracovníka a Stacy do milence Margarety. Vše s patřičně hloupým koncem a napůl dopečenou zápletkou.(27.5.2019)

• BOURQUE

Romantická jednohubka, umiestnená do Vianočného prostredia, ktorá je založená na „zámene osoby“. Pre fanúšikov, ktorí majú radi maximálne zjednodušené romantické príbehy, to nebude veľké sklamanie. V osobe Vanessa Hudgens dokonca nájdu sympatickú hlavnú postavu. Celkovo však jedná o ďalší príliš slabý kúsok Netflixu. Na podobné filmy tu máme Hallmark. P.S.: Ako som sa dozvedel, tak chystajú aj druhé dielo. Ja si osobne myslím, že by to mali nechať. Osobné hodnotenie: 55% (*) (27.10.2020)