Opravdoví kamarádi

Scénografie:

Bernt Amadeus Capra

Kostýmy:

Marion Boyce

Tolik náhod napěchovaných do jednoho filmu nespolknu ani já. Navíc mimořádně ineligentní pes, děti, které vůbec nezlobí, "parchant" šéf a obrovský HAPPY END - nooo to mě teda dostalo. Na druhou stranu jsem se příjemně pobavil, Kathleen Quinlan to hrozně slušelo , takže proč né za horší 3. Navíc přiznávám, že jsem jim záviděl.(8.7.2010)

• Wallis3

Víte, jak poznáte ponorku, kterou řídí ženská? Že se zamotá do sítě, uvnitř pomačká čudlíků, co jí dojdou pod ruku a pak otevře poklop a bude se ho snažit znovu zabouchnout, no ale samozřejmě to nepůjde, tak se její podmořský vozítko začne plnit vodou. Takovej ten infantilní film, co funguje jenom jako kulisa.(21.8.2016)

Rodinný mírně dobrodružný snímek o delfínovi, kde samozřejmě nesmí chybět ani velice chytrý pejsek. Film, který potěší nejen děti svou jednoduchostí. Ty tu mají dvě roztomilá zvířátka. Pejsek, který je již léta letoucí samozřejmostí a delfín, který je už pojmem sám o sobě. Dospělí tu zase mají rodiče dětí jako samoživitele, mezi kterými to předvídatelně zajiskří. Záporná postava, aby dobrodružství neulpívalo v ústraní, je už svým charakterem na tento druh filmu jednoduše vtipnou záležitostí. Letní atmosféra, jemný humor, dospělácká láska, svět očima děti, roztomilá zvířata a padouch s vervou sobě vlastní v překvapivě povedeném filmu pro celou rodinu, který v žádném případě nezklame.(5.12.2016)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $7,233,324Tržby Celosvetovo $7,660,000(27.5.2010)

Ovdovělý otec se synem a pejskem, svobodná matka se dvěma dcerami zkoumající chování jedné delfíní samičky, a horký červenec kdesi na Floridě, to jsou hlavní ingredience této neškodné rodinné zábavy, která je tou ideální volbou pro celou rodinu na letní víkendový večer. Navíc přátelství pejska a delfíní samičky je zde podáno naprosto překrásně a roztomile, takže každému, kdo má rád zvířátka, musí zákonitě aspoň jednou zvlhnout oči při pohledu na toto mezdiruhové zvířecí sbližování a vznikající přátelství. Navíc se v tomto filmu nesbližují jen zvířata, ale i oba osamělí rodiče, a jako bonus je zde (naštěstí téměř neškodný) záporák, jehož činy dojdou spravedlivého potrestání. Ruku na srdce, film je zcela předvídatelný, plný nejrůznějších žánrových klišé, ale to se dalo předpokládat a také jsem ho s těmito předpoklady sledoval. Chtěl jsem něco odpočinkového, a toho se mi dostalo, navíc mi ukápla nejedna slza dojetí, takže v mém případě film má očekávání splnil, a tak mu uděluji neškodné lehce nadprůměrné tři hvězdy.(20.7.2014)