poster

Opravdoví kamarádi

 • USA

  Zeus and Roxanne

 • Slovensko

  Zeus a Roxana - ozajstní kamaráti

 • Slovensko

  Nezvyčajní kamaráti

Rodinný / Dobrodružný / Komedie / Romantický

USA, 1997, 95 min

Režie:

George Miller

Scénář:

Tom Benedek

Kamera:

David Connell

Hudba:

Bruce Rowland

Střih:

Harry Hitner

Scénografie:

Bernt Amadeus Capra

Kostýmy:

Marion Boyce
(další profese)
 • Jeremiah
  ***

  Tolik náhod napěchovaných do jednoho filmu nespolknu ani já. Navíc mimořádně ineligentní pes, děti, které vůbec nezlobí, "parchant" šéf a obrovský HAPPY END - nooo to mě teda dostalo. Na druhou stranu jsem se příjemně pobavil, Kathleen Quinlan to hrozně slušelo , takže proč né za horší 3. Navíc přiznávám, že jsem jim záviděl.(8.7.2010)

 • Wallis3
  *

  Víte, jak poznáte ponorku, kterou řídí ženská? Že se zamotá do sítě, uvnitř pomačká čudlíků, co jí dojdou pod ruku a pak otevře poklop a bude se ho snažit znovu zabouchnout, no ale samozřejmě to nepůjde, tak se její podmořský vozítko začne plnit vodou. Takovej ten infantilní film, co funguje jenom jako kulisa.(21.8.2016)

 • MickeyStuma
  ****

  Rodinný mírně dobrodružný snímek o delfínovi, kde samozřejmě nesmí chybět ani velice chytrý pejsek. Film, který potěší nejen děti svou jednoduchostí. Ty tu mají dvě roztomilá zvířátka. Pejsek, který je již léta letoucí samozřejmostí a delfín, který je už pojmem sám o sobě. Dospělí tu zase mají rodiče dětí jako samoživitele, mezi kterými to předvídatelně zajiskří. Záporná postava, aby dobrodružství neulpívalo v ústraní, je už svým charakterem na tento druh filmu jednoduše vtipnou záležitostí. Letní atmosféra, jemný humor, dospělácká láska, svět očima děti, roztomilá zvířata a padouch s vervou sobě vlastní v překvapivě povedeném filmu pro celou rodinu, který v žádném případě nezklame.(5.12.2016)

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $7,233,324Tržby Celosvetovo $7,660,000(27.5.2010)

 • freddy
  ***

  Ovdovělý otec se synem a pejskem, svobodná matka se dvěma dcerami zkoumající chování jedné delfíní samičky, a horký červenec kdesi na Floridě, to jsou hlavní ingredience této neškodné rodinné zábavy, která je tou ideální volbou pro celou rodinu na letní víkendový večer. Navíc přátelství pejska a delfíní samičky je zde podáno naprosto překrásně a roztomile, takže každému, kdo má rád zvířátka, musí zákonitě aspoň jednou zvlhnout oči při pohledu na toto mezdiruhové zvířecí sbližování a vznikající přátelství. Navíc se v tomto filmu nesbližují jen zvířata, ale i oba osamělí rodiče, a jako bonus je zde (naštěstí téměř neškodný) záporák, jehož činy dojdou spravedlivého potrestání. Ruku na srdce, film je zcela předvídatelný, plný nejrůznějších žánrových klišé, ale to se dalo předpokládat a také jsem ho s těmito předpoklady sledoval. Chtěl jsem něco odpočinkového, a toho se mi dostalo, navíc mi ukápla nejedna slza dojetí, takže v mém případě film má očekávání splnil, a tak mu uděluji neškodné lehce nadprůměrné tři hvězdy.(20.7.2014)