poster

Užovka (TV film)

Komedie / Krátkometrážní

Československo, 1975, 12 min

Režie:

Jaroslav Dudek

Scénář:

Jaroslav Dietl
 • LadyPupu
  ***

  Dítě přinese domů užovku, otec je z toho nadšenej, matka na mrtvici. No, a to jim ten had uteče... Obrovským bonusem téhle krátké povídky je herecký výkon Jany Štěpánkové.(9.1.2016)

 • argenson
  ****

  Jen zřídka bývá k vidění Jana Štěpánková takhle hysterická, ale na půvabu jí to neubírá, protože je naprosto dokonalá. Plus s ohledem na krátkou minutáž několik hodně vtipných hlášek. Škoda jen té nikam nevedoucí pointy.(7.9.2016)

 • MickeyStuma
  ***

  On milovník kdejaké havjetě a ona naopak s ohromnou fóbií k nim. Tady vzniká otázka, jakým zázrakem tyto dva spolu začali žít. Jejich domácnost, tak jak je zde prezentována, musí být tedy samá legrace. Odvážný ústupek matky je však ale velmi těžko uvěřitelný. Úsměvná televizní bakalářská povídka však jinak není natočena nijak nejhůř.(1.2.2016)

 • 6thSun
  **

  Otec se synem si z bytu udělají výběh pro nejrůznější havěť, přičemž se královsky baví tím, že je z toho žena (matka) k smrti vyděšená. Vydíráním hodným nejvýkonnějších sociopatů ji ale donutí podvolit se. A ještě je v tom podporuje veselá bakalářská znělka.(23.1.2016)