Reklama

Reklama

Kaguja-sama wa kokurasetai: Tensaitači no ren'ai zunósen

(seriál)
  • Japonsko かぐや様は告らせたい ~天才たちの恋愛頭脳戦~ (více)
Trailer 2
Animovaný / Komedie / Romantický
Japonsko, (2019–2022), 14 h 48 min (Minutáž: 24–48 min)

Předloha:

Aka Akasaka (komiks)

Hudba:

Kei Haneoka

Hrají:

Aoi Koga, Makoto Furukawa, Rjóta Suzuki, Konomi Kohara, Hikaru Akao, Fumiko Učimura, Takako Tanaka, Maja Enojoši, Mei Šibata, Taito Ban (více)
(další profese)

Série(3) / Epizody(36)

Obsahy(1)

Věříte naivním a romantickým představám o tom, že vztah je rovnocenným partnerstvím? Tak to ale ve skutečnosti bohužel většinou není. V každém vztahu je vždy jeden, který víc dává a pak ten druhý, co zase víc bere. V některých ohledech je vztah nekonečná tahanice o moc, o to, kdo bude určovat, kam se vše bude dál vyvíjet. Láska je zkrátka boj, ve kterém vyhrává ten, kdo má rád míň! Alespoň předseda studentské rady na prestižní Shuchiin Academy a mladý génius Miyuki Shirogane je o tomto přesvědčený. A tak není divu, že je před dívkou, do které je zamilovaný, ostražitý, a i když tuší, že ani on jí není lhostejný, tak se ke své náklonnosti nehodlá přiznat. Vždyť podle výše zmíněné teorie ten, kdo se první vyzná ze svých citů - přizná, že miluje, vlastně prohrál první kolo! Problémem je, že Miyukiho vyvolená, zástupkyně předsedy studentské rady a budoucí dědička obchodního impéria Kaguya Shinomiya, sice Miyukiho také miluje, ale má na vztahy a na lásku dost podobný názor. Tím se rozehrává každodenní psychologická bitva mezi dvěma inteligentními mladými lidmi o to, kdo jako první donutí toho druhého otevřeně přiznat své city. Oba mladí lidé věří ve své schopnosti, svůj důvtip a zkušenosti, myslí, že o lásce vědí všechno. Ale existuje mezi námi vůbec někdo, kdo se v tom šíleném emočním koktejlu doopravdy vyzná? (Jeoffrey)

(více)

Videa (7)

Trailer 2

Recenze (11)

Scalpelexis 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

[1. série] V (ne)vyznávání lásce jsou Japonci předurčení olympijští vítězové. Zatímco spousta západních romancí řeší trable, například jak se dostat k vyvolené na druhé straně polokoule anebo jak ji vyrvat ze spárů zlovolné entity, v anime je často onym "finálním bossem" překážek něco nepřekonatelného typu..držení se za ruce. Zde jsme po 12 dílů svědky, jak se náš tajně zamilovaný pár snaží dokopat toho druhého, aby se vymáčkl a tím si nepodryli své naduté ego. Velmi nápodobný styl boje a téměř okopírovanou šablonu postav jsme měli možnost shlédnout v Masamune-kun no Revenge, ale Kaguya aspoň pálí vtipnějším střelivem, nepotřebuje tolik fanservisu a snaží se uhybat již těžce probraným rybníkem žánrových klišé. Navzdory počáteční svěžesti point a zábavné hyperaktivitě vedlejší trubky Chiky, dochází ke konci anime znatelně pára a zamilovaní rivalové nejen začnou utrápeně přehánět, ale nudně zrcadlově reagují, vymýšlejí, diví, třeští, aby nakonec se o nějakou slzičku pokusily a poté hned vrátily vše na defaultní počátek. Když vypustíme jednoznačnou rozumovou otázku "Rok pryč, stojí Vám to stále za to?" a soustředíme se na slušné gagy, je to docela prima zábava, ale hloubku zde moc nehledejte. Kaguye a Miyukimu držím palce, nicméně víc jak lepší 3* ode mě nedostanou. Uso! ()

SonGokussj 

všechny recenze uživatele

Season 1: Průměrné episoidní anime o dvou lidech, co se mají rádi, ale nejsou schopni si to říct. Meh 55 % Season 2: O celý level výše. Daleko větší důraz je kladen na vedlejší postavy, ale ty hlavní nejsou rozhodně utlačovány. Dokonce se stalo nevýdané, "vztah" pokročil, bylo tam pár "skoro už" scén a i po animační stránce všechno zlepšili. Radost koukat, těšil jsem se na každou episodu. Co jsem si všiml, mnohdy jsem držel skoro konstantní 20-minutový úsměv. Kaichou no Ai 80 % ()

Reklama

Ingtar2 

všechny recenze uživatele

お可愛いこと! Priznávam, že som Kaguyou poriadne opovrhoval, a dopozeral ju po roku (!) až na druhý pokus. Ale asi to tak malo byť, keď mi to vtedy neprišlo vtipné. Teraz, naopak, vedie tá zábava - a s prehľadom scénka s Volejbalom (rap je až druhý a Pláž vs Hory tretia, sorry). Taktiež som nečakal, že by mi mohlo niekedy až tak záležať na postavách v anime, ale keď si vezmem napríklad Chiku (nikdy by som ju nechcel stretnúť) alebo Ishigamiho (jeho táranie o Kaguyiných prsiach a ich náväznosti na lukostreľbu na 5*) tak aj toto musím značne prehodnotiť. Animácia mi prekvapivo absolútne nevadila (ja viem, toto nehovorím často, možno sa zo mňa nakoniec stane weeb lmao) a dokonca aj na tej som sa často bavil. Prekvapivo mi nevadili ani openingy, ktoré síce nie sú môj štýl (Rage of Dust a Bluck Bullet momentálne vedú), ale aj tak sa dobre pospevujú. A posledná epizóda (dvojepizóda)... to už bol fakt luxus a citové vydieranie (áno povedal som si 'to bolo pekné', now shut it), a k tomu úplne posledná scéna... Ako plus beriem tiež iný koniec proti filmu. Čo však odpustiť nedokážem sú neuzatvorené niektoré dejové línie (Ishigami? Mladá Fujiwara?) a finálny zvrat so školou ktorý je snáď to najväčšie klišé pod slnkom. Tl:dr; Prekvapivo dobré anime a pravdepodobne najlepší romcom aký som kedy videl. Celkom určite to ide to mojej top 3 obľúbených anime  a miestami som dokonca rozmýšľal, či napriek 3* hviezdam neskončí Kaguya v mojich obľúbených. Možno časom po nejakom rewatch.Takto 75%, asi najsilnejšie 3* aké som kedy dal. ()

zdepapepa 

všechny recenze uživatele

Ano, je to vynikající anime. Je to kvůli tomu, že spíš než ze situací čerpá humor z charakteru a chování postav? Nebo kvůli schopnosti řádně představit některé postavy až v druhé řadě a ty postavy pak byly důstojnými partnery (nejen v humoru) postavám z první série? Nebo kvůli plnému využití média (animace) díky evidentně štědrému rozpočtu? Nebo kvůli absurdně dramaticky naanimovaným scénám u věcí tak běžných, jako je například říct si někomu o telefonní číslo? Nebo kvůli podobně absurdně dramatickým myšlenkám ústřední dvojice, kterou by člověk mohl přirovnat (a někteří již přirovnali) k Death Note? Nebo kvůli vynikajícímu self-aware vypravěči? Nebo kvůli smyslu pro detail, ve kterém místo klasického traileru na řadu tvůrci vytvoří plnohodnotné OVA? Nebo kvůli kvalitnímu japonskému dabingu? Nebo kvůli bláznivému anglickému dabingu, hraničícím až s "abridged" verzemi? Ne, je to kvůli nulovému zájmu tvůrců hodit ústřední dvojici klacek pod nohy ve formě Romantic False Lead. (EDIT 7.7.22) A rovněž kvůli konci 3. série. ()

Blackhand47 

všechny recenze uživatele

Máte tu dva génie, kteří se navzájem milují, ale nedokážou si to říct, tak se snaží popostrčit nejrůznějšími způsoby toho druhého, aby to udělal. Z počátku se seriál jevil jenom jako nesourodá směsice skečů, ale časem se v nich začala rozvíjet zápletka a jeden díl začal navazovat na druhý. Kvalita jednotlivých příběhů je samozřejmě velmi proměnlivá, ale už dlouho se mi nestalo, abych se u něčeho tak dobře zasmál. Děj ale není jenom o lásce protagonistů a vtipech, ale dochází i na vážnější momenty, jako nám ukázal například předposlední díl druhé řady. Doufám, že se vztah Kaguyi a Shiroganeho v příští sérii někam konečně posune, podobný souboj myslí se dá dobře zpracovat, i kdyby spolu chodili. 80% ()

Galerie (772)

Reklama

Reklama