Reklama

Reklama

Kaguja-sama wa kokurasetai: Tensaitači no ren'ai zunósen

(seriál)
  • Japonsko かぐや様は告らせたい ~天才たちの恋愛頭脳戦~ (více)
Trailer
Japonsko, (2019–2022), 14 h 48 min (Minutáž: 24–48 min)

Předloha:

Aka Akasaka (komiks)

Hudba:

Kei Haneoka

Hrají:

Aoi Koga, Makoto Furukawa, Rjóta Suzuki, Konomi Kohara, Hikaru Akao, Fumiko Učimura, Takako Tanaka, Maja Enojoši, Mei Šibata, Taito Ban, Taiši Murata (více)
(další profese)

Série(3) / Epizody(36)

Obsahy(1)

Věříte naivním a romantickým představám o tom, že vztah je rovnocenným partnerstvím? Tak to ale ve skutečnosti bohužel většinou není. V každém vztahu je vždy jeden, který víc dává a pak ten druhý, co zase víc bere. V některých ohledech je vztah nekonečná tahanice o moc, o to, kdo bude určovat, kam se vše bude dál vyvíjet. Láska je zkrátka boj, ve kterém vyhrává ten, kdo má rád míň! Alespoň předseda studentské rady na prestižní Shuchiin Academy a mladý génius Miyuki Shirogane je o tomto přesvědčený. A tak není divu, že je před dívkou, do které je zamilovaný, ostražitý, a i když tuší, že ani on jí není lhostejný, tak se ke své náklonnosti nehodlá přiznat. Vždyť podle výše zmíněné teorie ten, kdo se první vyzná ze svých citů - přizná, že miluje, vlastně prohrál první kolo! Problémem je, že Miyukiho vyvolená, zástupkyně předsedy studentské rady a budoucí dědička obchodního impéria Kaguya Shinomiya, sice Miyukiho také miluje, ale má na vztahy a na lásku dost podobný názor. Tím se rozehrává každodenní psychologická bitva mezi dvěma inteligentními mladými lidmi o to, kdo jako první donutí toho druhého otevřeně přiznat své city. Oba mladí lidé věří ve své schopnosti, svůj důvtip a zkušenosti, myslí, že o lásce vědí všechno. Ale existuje mezi námi vůbec někdo, kdo se v tom šíleném emočním koktejlu doopravdy vyzná? (Jeoffrey)

(více)

Videa (7)

Trailer

Recenze (15)

DaweForeman 

všechny recenze uživatele

Další komediální japonský počin. Obvykle když spojíte humor a Japonsko dohromady, tak většinou z toho vyjde něco, co vtipné moc není a kolikrát to bývá i iritující hloupost. V případě tohohle anime se humor drží na zajímavé úrovni a především bych to dal zavděk onomu komentátorovi a bodovému systému. Samozřejmě se člověk i silně řeže smíchy při chytlavé hlášce o roztomilosti, která se vyskytuje v bludech Shiroganeho. Ovšem vyskytují se tu i ty horší vtipy (jak jsem zmínil před chvilkou). Obecně je to zaměřené hlavně na komedii a romantika je naprosto vedlejší, což znamená, že se tu nedočká nějakého uzavření a pak že každá epizoda má v sobě podepizody kvůli zaměření na vtipné scénky. Takže na zasmání dobrý, ale na požitek z příběhu rozhodně ne. Animace je solidní a hudba průměr.*** Druhá série se tak nějak drží na tom samém, kdy tu máme "menší" postup romantické stránce.*** Třetí série je snad nejlepší z těch všech sérií, kdy mě to opravdu mile překvapilo. Čekal jsem, že to budou nekonečně prodlužovat a člověk se dočká typického otevřeného konce, jak už tomu bývá u jiných dalších počinů. Jenže zde máme něco trochu neobvyklého, což nebudu spoilovat. Humor si tu i přes třetí sérii drží svojí laťku vysoko a musím obvzláště pochválit povedený závěrečný festival po všech stránkách - speciálně poslední díl si člověk užije opravdu nejvíc z celé série, kdy se zatajeným dechem čeká, co se stane. Dále bych chtěl také vyzdvihnout postavu Hayasaky, která prostě nemá chybu. Po animační stránce se to trochu předčilo a po hudební stránce je to tentokrát super. ()

Andy.222 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Samožejmě i tento seriál trpí problémem mnoha podobných seriálů - máte tu díly, kdy postavy jsou sympatické a pokyvujete hlavou jak dobře to vymyslely, díly kdy tou hlavou kroutíte s očima v sloup a pak několik dílů kdy se válíte smíchy (obzvláště ve druhé řadě se dařilo). SPOILER za mě bych dal přednost kdyby vyznáním skončila první řada, druhá řešila postup v ABeCedě vztahu a případná třetí běžné vztahové konflikty - jinými slovy, systémem že ta pravá "Láska je válka" vyznáním nekončí, ale začíná. Takže přestože se autorům daří udržet napětí, osobně mi to přijde až příliš přepínané a ke konci jsem si připadal chvílemi podobně utrápeně jako nebohá Hayasaka. KONEC SPOILERU. ()

Reklama

zdepapepa 

všechny recenze uživatele

Ano, je to vynikající anime. Je to kvůli tomu, že spíš než ze situací čerpá humor z charakteru a chování postav? Nebo kvůli schopnosti řádně představit některé postavy až v druhé řadě a ty postavy pak byly důstojnými partnery (nejen v humoru) postavám z první série? Nebo kvůli plnému využití média (animace) díky evidentně štědrému rozpočtu? Nebo kvůli absurdně dramaticky naanimovaným scénám u věcí tak běžných, jako je například říct si někomu o telefonní číslo? Nebo kvůli podobně absurdně dramatickým myšlenkám ústřední dvojice, kterou by člověk mohl přirovnat (a někteří již přirovnali) k Death Note? Nebo kvůli vynikajícímu self-aware vypravěči? Nebo kvůli smyslu pro detail, ve kterém místo klasického traileru na řadu tvůrci vytvoří plnohodnotné OVA? Nebo kvůli kvalitnímu japonskému dabingu? Nebo kvůli bláznivému anglickému dabingu, hraničícím až s "abridged" verzemi? Ne, je to kvůli nulovému zájmu tvůrců hodit ústřední dvojici klacek pod nohy ve formě Romantic False Lead. (EDIT 7.7.22) A rovněž kvůli konci 3. série. ()

Ingtar2 

všechny recenze uživatele

お可愛いこと! Priznávam, že som Kaguyou poriadne opovrhoval, a dopozeral ju po roku (!) až na druhý pokus. Ale asi to tak malo byť, keď mi to vtedy neprišlo vtipné. Teraz, naopak, vedie tá zábava - a s prehľadom scénka s Volejbalom (rap je až druhý a Pláž vs Hory tretia, sorry). Taktiež som nečakal, že by mi mohlo niekedy až tak záležať na postavách v anime, ale keď si vezmem napríklad Chiku (nikdy by som ju nechcel stretnúť) alebo Ishigamiho (jeho táranie o Kaguyiných prsiach a ich náväznosti na lukostreľbu na 5*) tak aj toto musím značne prehodnotiť. Animácia mi prekvapivo absolútne nevadila (ja viem, toto nehovorím často, možno sa zo mňa nakoniec stane weeb lmao) a dokonca aj na tej som sa často bavil. Prekvapivo mi nevadili ani openingy, ktoré síce nie sú môj štýl (Rage of Dust a Bluck Bullet momentálne vedú), ale aj tak sa dobre pospevujú. A posledná epizóda (dvojepizóda)... to už bol fakt luxus a citové vydieranie (áno povedal som si 'to bolo pekné', now shut it), a k tomu úplne posledná scéna... Ako plus beriem tiež iný koniec proti filmu. Čo však odpustiť nedokážem sú neuzatvorené niektoré dejové línie (Ishigami? Mladá Fujiwara?) a finálny zvrat so školou ktorý je snáď to najväčšie klišé pod slnkom. Tl:dr; Prekvapivo dobré anime a pravdepodobne najlepší romcom aký som kedy videl. Celkom určite to ide to mojej top 3 obľúbených anime  a miestami som dokonca rozmýšľal, či napriek 3* hviezdam neskončí Kaguya v mojich obľúbených. Možno časom po nejakom rewatch.Takto 75%, asi najsilnejšie 3* aké som kedy dal. ()

Modular 

všechny recenze uživatele

Kdysi dávno, na začátku mého weebovství, jsem dennodenně sledoval různé slice of life romcomy. Uzaki-čan, Nagatoro-san, Komi-san... Všechny, až na pár výjimek (Horimija, My Dress Up Darling) byly prakticky na chlup stejné - náš hlavní mužský protagonista potká na škole oslňující dívku (obvykle svým výrazným poprsím), která je naprosto mimo jeho ligu a snaží se jí po několik sériích získat. To se obvykle děje za velmi klišovitých situací, jako scéna na pláži, sledování ohňostroje, nemocný protagonista apod. A to omrzí. Když mi to začalo docházet, tak mi kamarád doporučil "nejlepší romcom, co najdeš". Love is War. A tak jsem řekl, že se na to podívám. No, půl roku uběhlo a mám za sebou dny strávených u romantických komedií, tak jsem si řekl, že se na to konečně podívám. A výsledek? Neuvěřitelný. K čemu bych to přirovnal? Death Note, kdyby se hlavní protagonisti navzájem milovali. Ty mind games, co hlavní postavy mezi sebou mají, jsou doopravdy vtipné a pobaví vás praštěné plány týkající se vzájemné nevyslovené lásky. Vedlejší postavy jsou na tom podobně. Postavy doopravdy mají charakter a nebudete si myslet, že to jsou náhodné postavy bez života. Samozřejmě se celý příběh točí kolem romantiky, která je opravdu dobře provedená a taktéž vás nepřestane udivovat její originalita. OST taktéž je zajímavý (na rapovou scénu nikdy nezapomenu), ale animace je naprosto prvotřídní. Ta dopomáhá našim protagonistům ještě více prostoru na vyobrazení jejich strastí a intrik. Opravdu špička. I přesto se ale v příběhu objeví pár méně zábavných míst, takže se nejedná o perfektní snímek... ale i tak mohu potvrdit, že se jedná o "nejlepší romcom, co najdeš". V tomto žánru se jedná o to nejlepší a všem milovníkům romantiky bych beze všeho tuto klasiku doporučil. Po zprůměrování sérií máme velmi silných 9/10. ()

Galerie (784)

Reklama

Reklama