Kaguja-sama wa kokurasetai: Tensaitači no ren'ai zunósen (TV seriál)

• Japonsko

かぐや様は告らせたい ~天才たちの恋愛頭脳戦~

• Japonsko

Kaguya-sama wa kokurasetai: Tensai-tachi no ren'ai zunousen

Kaguya-sama: Love Is War

Animovaný / Komedie / Romantický

Japonsko, 2019, 4 h 48 min (Minutáž: 24 min)

Předloha:

Aka Akasaka (komiks)

Ono to působí jako romantický dokument, to je tak pitomá a divná kombinace, že to nemůže být nic jiného, než absurdní komedie... Kombinovat relativně nekombinovatelné je přeci jen do jisté míry originální i zajímavé pokud vše funguje, ale jak moc je to vtipné? Po pravdě občas jsem se zasmál některému gagu, absurditě některých situací a občas (ovšem zde poměrně málo) i poznámkám pana komentátora. Přiznám se, že jsem měl docela problém s celou premisou tohohle anime, protože jakožto skrytý romantik jsem tak nějak přesvědčený, že zamilovaný člověk sice dokáže v jistých situacích takhle kalkulovat, i když málokdy je to mozek, kdo nakonec rozhoduje o tom co děláme, ale že by dvě postavy dokázaly takhle bojovat se svými city, vydržet tak dlouho a v některých situacích se chovat tak jak se chovali (až moc často na mě můj vnitřní hlas křičel: "Tohle je přeci blbost", nebo: "Takhle by to být nemělo"). Prostě hodně věcí šlo proti mému romantickému přesvědčení a tak to u mě drhlo. Jistě, je to komedie, nemá se to brát vážně, ale tím, že to působilo jak komentovaný dokument a komentář se mi snažil většinu těch pro mě z romantického hlediska nepřijatelných situací racionálně a s vážným hlasem vysvětlit, tak mi to sedlo o to méně. Asi jsem se nedokázal dostatečně uvolnit a naladit na tu správnou vlnu, prostě mi to nesedlo (snad jen kromě ryze romantické pasáže v posledním díle, i když to bylo zase jednou hodně klišé), nebo to celé byla opravdu jen průměrná episodní komedie s pár dobrými gagy, která kombinovala dvě podivné věci, dokument a romantiku a bohužel ne až tak dobře a bohužel asi ani moc zábavně... Každému podle chuti, já za sebe víc jak 5,2/10 nedám.(25.4.2019)

Průměrné episodiní anime o dvou lidech, co se mají rádi, ale nejsou schopni si to říct. Meh 55 %(20.4.2019)

Další komediální japonský počin. Obvykle když spojíte humor a Japonsko dohromady, tak většinou z toho vyjde něco, co vtipné moc není a kolikrát to bývá i iritující hloupost. V případě tohohle anime se humor drží na zajímavé úrovni a především bych to dal zavděk onomu komentátorovi a bodovému systému. Samozřejmě se člověk i silně řeže smíchy při chytlavé hlášce o roztomilosti, která je se vyskytuje v bludech Shiroganeho. Ovšem vyskytují se tu i ty horší vtipy (jak jsem zmínil před chvilkou). Obecně je to zaměřené hlavně na komedii a romantika je naprosto vedlejší, což znamená, že se tu nedočká nějakého uzavření a pak že každá epizoda má v sobě podepizody kvůli zaměření na vtipné scénky. Takže na zasmání dobrý, ale na požitek z příběhu rozhodně ne. Animace je solidní a hudba průměr.(31.3.2019)