• Indie

• Nový Zéland

• Austrálie

Drama / Životopisný / Sportovní

Indie, 2016, 161 min

V prvni tretine jsem si rikal, ze me film s takovym nametem a bez typickych bollywoodskych pisni, klipu a hezkych herecek nemuze bavit. S prichodem starsi sestry na sportovni akademii zacne film gradovat a sve kouzlo si ponecha az do samotneho zaveru. Pekne vykresleny trenerske metody otce vs. profesionalniho trenera. Zabery ze zapasu velmi dobre natocene. Nevim, jak je to mozne, ale u indickych filmu mi dlouha stopaz nevadi.(3.12.2017)

Na Dangal som sa dlho tešil, keďže v Indii pútal tento film obrovskú pozornosť - a musím napokon uznať, že oprávnene. Veľmi pekný film inšpirovaný skutočnými udalosťami ma veľmi bavil a tie 2 a pol hodiny ušli ako voda. Dokonca som si zopár krát aj poplakal od dojatia, ktoré zrejme minie v tomto príbehu málokoho. Napriek tomu, že aura tohto filmu je viacmenej dosť "disneyovská", tak ani tá bollywoodska stopa v tom našťastie nebola až tak zanedbateľná. Nepatrím medzi fanúšikom zápasenia, takže neviem posúdiť autenticitu samotnej techniky súbojov, no mne osobne sa to celkové stvárnenie veľmi pozdávalo - a to ako po dramatickej, tak aj športovej stránke. Hoci ako som zistil pri čítaní Geetinho životného príbehu, tak niektoré veci boli až nadmieru zdramatizované, okrem iného aj mnohé faktické neprenosti ohľadom jej účinkovania na Commonwealth Games 2010. Ale samozrejme, celková pointa zostáva tak či tak nemenná a rovnako pôsobivá!(27.5.2017)

Po všech filmových směrech se cítím po zhlédnutí neuspokojen. Snímek mi přijde snad ve všech směrech trochu nedotažený. Nepřišel mi ani moc vtipný, ani moc zajímavý a ani moc dramatický (snad z výjimkou finále, u kterého jsem si to ani jinak nedovedl představit). Kdyby se v hlavní roli nevyskytoval můj nejoblíbenější indický herec, tak bych u snímku dost možná i trpěl. Především část do prvního intermezza byla žalostná a lehce nudná. Po přestávce se přeladilo na podstatně vážnější notu a snímek měl místy co do sebe. Ocenění si tedy zaslouží snad jen Aamirova brutálně tělesná obměna. Nikdy bych nevěřil, že se dokáže vykrmit v tak tlusté prase a následně se za 5 měsíců stát kulturistou, kterému by snad každý kromě mě mohl závidět. Celkově moje hodnocení nepřeleze tři kousky a musím se přiznat, že absolutně nerozumím zdejšímu nadšení. Pochopil bych ho snad jen v rámci indického diváctva.(1.3.2018)

Vo filme nechýbajú všetky tradičné klišé športových filmov a je veľmi ľahko predvídateľný (akým hmatom skončí finále som vedel už na jeho začiatku), no je tak skvele natočený, že som sa neubránil emóciám a Geetine zápasy som prežíval takmer tak, ako finále proti Rusom v Göteborgu (a to je zápasenie jeden z mála športov, ktorým som nikdy nedokázal prísť na chuť). Krásny a pozitívny film.(4.2.2018)

Ze začátku jsem si myslel, že to bude prostě jen obraz jedné těžko fungující rodiny, kdy otec je dost magor na to, aby chvílemi svou dceru i mučil, ale nakonec se ukázalo, že to je strhující i lidské sportovní drama, které na konci nabralo takové tempo, že jsem v podstatě ani nedutal. Krásné finále a skvěle natočené zápasy.(14.1.2017)