Komentáře uživatelů k filmu (6)

 • Enšpígl
  ****

  Ze začátku jsem si říkal, tak já celý den řeším důležité pracovní věci a pak se ženu do kina, abych řešil jestli nějaká mladá pipina už dostala krámy a zda má tvrdší bradavky než kamarádka a myslel si něco o paradoxech, ale tenhle film se pomalu a hodně nenápadně začíná převracet a že to, co ta holka řeší, není zdaleka klasickej pipinskej problem, ale velmi zásadní záležitost Arianninýho života a tak jak se měnil ton vyprávění příběhu, se měnili i mé emoce a konec bych označil za velmi silnou emotivní smršt, která je ale podána velmi nenápadnou formou, není to o slovech, ale o pochopením toho, že Ariannka je bytost jako každý z nás a že taky má své city, který dostaly přímý zásah.(4.12.2015)

 • Malarkey
  ***

  Citlivé italské drama, které není zbytečně přehnané, ví co chce ukázat a hlavně ví, kdy má tento zajímavý příběh správně ukončit. Během sledování jsem se snažil hlavní postavě porozumět a popravdě jsem se v jejich myšlenkách dost ztrácel. Závěrečná scéna je ale lidsky hodně silná a tak zvedla i výsledné hodnocení.  (14.7.2016)

 • hygienik
  **

  Nechcem tu nikomu kaziť radosť, ale sama hrdinka hneď v prvej vete filmu povie, o čom to bude. Takže šok sa nedostaví. Bolo to zdĺhavé a rozhodne to nie je film na príjemný večer. Boh vie ako by to natočili Amíci, ale určite zaujímavejšie než Taliani.(9.9.2016)

 • Aleister
  ***

  Carlo Lavagna ve své první celovečerní režii zajímavě a z neobvyklé perspektivy prozkoumává téma sexuality a fyzického dospívání, aniž by se uchýlil k exploataci jinak otřepaného námětu. Procesy fyzického dospívání se zabývá až nepříjemně detailně a divákovi vlastně nedochází celou dobu proč, když chybí jakákoli stěžejní dějová linka. To je podle mě hlavní problém kultivovaného snímku na zajímavé téma, který vyprávění posune až v závěru, kdy do sebe vše dobře zapadne, ale to už je vlastně téměř pozdě.(22.6.2016)

 • alliade
  ****

  Jedna věc, kterou na tomto filmu musím ocenit ze všeho nejvíce je ta, že Arianna se nezbavuje na konci filmu své identity. Zjištění "pravdy" pro ni není - aktem vysvobození - ve smyslu toho, že by celou dobu žila ve špatné roli a teď jí došlo, že když se z této role vysvlékne (jako had ze své kůže) vše se v dobré obrátí. Je to pro ni aktem vysvobození v tom smyslu, že jí to dává svobodu v tom porozumět sama sobě. Moc si tohoto vážím, protože moc filmů, kde by po takovémto zjištění hrdinka/hrdina zůstali v roli ve které jsou vychováváni a žijí v ní - mě nenapadá.(29.1.2018)

 • Rajca
  ****

  Arianna cez skúmanie vlastného dospievania a sexuality poznáva svoje pravé ja a utajovanú minulosť. Film sa postupne v druhej polovici začína preklápať z nevinnej a odľahčenej prázdninovej atmosféry až do takmer detektívnej roviny a s prekvapivým záverom, vďaka ktorému na svoje miesto razom zapadnú všetky kúsky skladačky. Lavagna nenápadne a ako keby keby len tak mimochodom otvára na konci príbehu pomyselnú pandorinu skrinku a nastoľuje hneď niekoľko otáznikov a kontroverzných tém, ktoré vám v hlave začnú víriť, akonáhle sa na obrazovke objavia prvé záverečné titulky a naraz vám naskočí hneď niekoľko scenárov, čo by sa asi stalo keby. Tento silný záver ešte umocňujú titulky bez hudby, ktoré dávajú maximálny nerušený priestor pre vlastnú predstavivosť ... Výborné!(13.7.2016)