Escaping the Madhouse: The Nellie Bly Story

(TV film)

Rathalos

Tento thriller podla skutocnej udalosti sa odohrava v psychiatrickom ustave na jednom ostrove,ktory zobrazuje velmi neprijemnu udalost novinarky Nellie Bly,ktora sama na vlastnej kozi pociti neludske praktiky hlavnej sestry,ktora to cele vedie,vyborne herecke vykony podali Judith Light a Christina Ricci,skoda len,ze v tomto filme viac nepritvrdili a nezobrazili viac,takze takto davam styri hviezdicky...:-) ()

BOURQUE

Malý, ale životne rozhodujúci, kúsok zo života Nellie Bly, ktorá vďaka svojej odvážnosti presunula prácu žurnalistov/žurnalistiek na inú úroveň. Ch. Ricci hrá presvedčivo, ale vo filme predovšetkým dominuje J. Light, nekompromisná „hlavná sestra“ v dome „mentálne postihnutých“. Dané prostredie nie je zle vytvorené a nechýbajú ani silnejšie scény (spoločný obed, „stolička“, „liečenie“). Jedine so záverom nie som úplne vyrovnaný – pomerne rýchlo ukončené bez väčšieho priestoru zachytenia vytúženej spravodlivosti. (Preto len "silná trojka" po prvom videní.) Film, ktorý na úrovni TV je veľmi solídne a decentne natočený. Osobné hodnotenie: 78% (***) ()

Morholt

O Nellie Bly jsem relativně nedávno četl, takže jsem přišel o překvapivé rozuzlení, ale to mi nijak zvlášť nevadilo. Kor když tvůrkyně do zpracování vtělily zásadní autorský prvek, který se mi líbil. Každopádně tady šlo primárně o prostředí blázince 19.století, které se podařilo zachytit parádně a samozřejmě o chování personálu k chovankám, které bylo odsouzeníhodné tím správným způsobem, dá-li se to takhle napsat. Co se hereček týče, tak bylo fajn po nějaké době vidět Christinu Ricci, která pořád umí a perfektní byla Judith Light v roli ředitelky ústavu, kterou budete nenávidět od prvního záběru. Árie z Rusalky na konci je pak třešínkou na dortu. 80% ()

LIVINGDEAD

Je to hnus, co se dělo v blázinci a divím se, že těch 10 dní Neliie vydržela. Já bych celý ten personál i s ředitelkou upálil zaživa! ()

EvilPhoEniX

Thriller dle pravdivých událostí z ženského blázince s hezkou Christinou Ricci. Novinářka jde v utajení na průzkum blázince, ale je shledána "pozitivně dementní" a nějakou chvíli si ji tam nechají. Zažívá nelidské podmínky na vlastní kůži. Na Televizní film poměrně slušné, natočeno v pořádku, zahráno v pořádku a dojde i na nějaké dějové překvapení, avšak film plyne pomalejším tempem a experimenty/léčba/mučení zde hraje druhé možná dokonce až třetí housle. Tedy žánrově podobné filmy jako Lék na Život, E.A. Poe: Podivný experiment či samotná Ratched mám radši, ale fanoušci Asylum prostředí by měli dát Nellie Bly šanci. 6/10. ()

• Ostrov Blackwell se nyní nazývá Roosevelt Island a najdeme ho v New Yorku. (newpage)