Rush - koncert 2011 (koncert)

• Kanada

Rush: Time Machine 2011: Live in Cleveland

Hudební / Dokumentární

Kanada, 2011, 156 min

Hudební obžérství !!!!! Naprostá pecka.(11.2.2019)

Tahle kapela u nás nikdy nebyla ze záhadných důvodů tak populární, a vlastně ani moc známá, jako třeba... no, řekněme jako třeba žánrově docela blízcí Uriah Heep (které mám taky rád, i když oproti těmhle Kanaďanům je řadím na nižší úroveň). Za sebe můžu říct, že jsem v minulosti nikdy nenarazil na průměrnou nebo dokonce špatnou desku Rush - a to jsem z aktuálního počtu jejich řadovek, kterých mají podle Wikipedie už dvacet, slyšel dobrou polovinu. Ale tenhle koncert byl pro mě prvním setkáním s Rush naživo. A jsem víc než nadšený - dokonalá souhra pouhých tří muzikantů přináší ve výsledku neskutečně pestrou muziku. Z tohoto úhlu pohledu - tedy co dokáže tříčlenná skupina na pódiu, a teď už bez ohledu na žánr -, se s přehledem vyrovnají koncertním Police a téměř se blíží nedostižnému ideálu v podobě Cream. -------- V titulcích pořadu uvedeno: originální název Time Machine 2011. Live In Cleveland.(3.3.2019)

Úžasný koncert úžasné kapely. Tato kapela asi není široké veřejnosti tolik známa jako kapely jiných zvučných jmen a zároveň ani tolik oblíbena. A to ani když Rush mají melodickou linku zpěvu. Asi proto, že instrumentálně hrají jinou ligu a občas je to i "makačka na bednu". Obdiv kapele patří i za výkony vzhledem k jejich věku. Na tomto koncertě např. bubeník vystřihne sólo po již dvouhodinovém hraní a pak zase jede na plný výkon.(10.2.2019)

Nejlepší artrocková kapela mého mládí je i po čtyřiceti letech ve výborné formě. Úplnou náhodou jsem přepnul na ČT art a užíval si tento fantastický koncert.(10.2.2019)