• Francie

Komedie

Francie, 2019, 86 min

Svěžě letní Francouzská komedie s oblíbeným Christiánem Claviérem. Je sice znát, že kvalita není tak vysoká jako kdysi a zrovna Ibiza je zaměřená spíše na 30 leté a výše, i přesto velmi vkusná oddychovka, která se odehrává v divokém prostředí drog, electro hudby a svůdných polonahých žen. Některé fórky pobavily a Clavier je tradičně solidní. Lepší průměr. 65%(8.8.2019)

• suprimeboy

Ďalšia francúzska komédia, tektokrát ale bez väčšej odozvy. Scenár je deravý, akoby písaný narýchlo, film plynie chaoticky, humoru je tam málo, herecké výkony slabé, k postavám si vôbec nevytvoríte puto a nejako sa mi Christian Clavier do tejto komédie proste vôbec nehodil. Film ako jednohubka na pozretie s frajerkou môže byť, do kina ale naň nechoďte. Čakal som i krásne zábery z Ibizy, bolo ich tam len málinko.(5.8.2019)

Francie je v těch letních komediích docela silná, Christian Clavier ty konzervativní fotříky v poslední době seká jak Baťa cvičky a taky fandím Bohemia MP, že bere filmy od Gaumontů do našich kin, to všechno mě vedlo k rozhodnutí jít na tenhle biják do mulťáku. Bohužel troufnu si říci, že úroveň je níže než bývalo zvykem a já si to vysvětlil tím, že jsou velmi odflákle napsaný postavy, prakticky ve filmu jde všechno tak rychle, až v něm není nic a je to sázka na dialogy aby zabraly na bránici, případně určitě situace, což je škoda. Věnovat větší péči postavám a dostat je do nějaký zápletky místo do ničeho nebo do nepříliš souvisle nastolené scény by určitě bylo lepší. Uznávám, že jsem se chvilkama docela smál, je to někde mezi dvě a tři, tentokrát budu na straně dobráctví a dám vyšší volbu už kvůli tomu že bych zase rád vrátil Francii do multikin.(25.7.2019)

A vždyť to bylo hezký. :) Nic složitého, nic nápaditého, v podstatě bez zápletky, ale smála jsem se v docela pravidelném intervalu, takže nevidím důvod, proč bych se rozčilovala nad nijakým scénářem. Styl humoru mi sedl, a to mi u tohohle žánru stačí. Navíc pod označením "komedie" jsem už viděla tolik vlažných kousků, že tohle v mém měřítku považuji za nadprůměr, 3,5*(26.7.2019)

Francúzi to s komédiami rozbehli v poslednej dobre ako sa patrí. A keďže je v konkurencii aj Amerika a Nemci tak mi nedá porovnať produkciu. Americké komédie ma dlhodobo odpudzujú neustálymi narážkami na drogovú nezávislosť s tým, že ani jedna sa nezaobíde bez toho aby časťou pointy nebolo drogové opojenie. Nemci majú humor trocha menej svieži ale na druhej strane vždy vyvážený ľudskou tvárou. Francúzi sa neboja veselých nápadov a kombinácií a dokážu vytvoriť rodinnú zábavu a keď sa v ich komédii niekto opije alebo trocha prifetuje tak to nikdy nie je také prvoplánové ako u ameriky. IBIZA je zábavná komédia a celý dej filmu ťahá Clavier čo sa dalo čakať a nikomu to určite nevadí. A bonus v každom Francúzskom filme sú pekné herečky. Takže je na čo sa pozerať a je na čom sa zasmiať.(29.7.2019)