Anaïs Pignotová má 12 let, je tlustá a představuje černou ovci své rodiny. Její patnáctiletá sestra Elena je krásná, navíc oblíbenec rodičů. Na rodinné dovolené Elena začne chodit se starším mužem a Anaïs se s ní začne poměřovat, hádat. Charakterová, víceméně autobiografická studie dívčího dospívání obdržela na MMF v Berlíně cenu Manfreda Salzberga. (PauloGrane)

Svadbos

Tento film, ktorý mohol byť fascinujúcim pohľadom na skazenú nevinnosť, Catherine Breilat zmenila na šokujúce sexuálne zážitky dievčat v spálni. Zachádza však ďalej a vložením brutálneho incidentu znehodnocuje všetko, čo bolo predtým. ()

katakomb

Velké zklamání. Námět a myšlenka zněly skvěle, ale po 40 minutách, kdy se prakticky nestalo nic jiného, než že dva mladí spolu diskutují o tom, co se stane nebo nestane pokud proběhne nebo neproběhne první společný sex, jsem film proklikal až nakonec, abych se dozvěděl, že ten film se zvrtl v něco úplně jiného než jsem původně očekával. Nedokoukal jsem, nezaujalo mě to, bylo to plytké, zdlouhavé a nudné. ()