poster

À ma soeur!

 • USA

  Fat Girl

 • Austrálie

  For My Sister

 • Velká Británie

  À Ma Soeur!

Drama

Francie / Itálie, 2001, 93 min

 • emma53
  **

  Catherine je opravdu kontroverzní osobnost a její filmová díla zřejmě také. Zatím jsem od ní viděla pouze jeden film a tohle je druhý, kde i kdybych nakrásně chtěla, tak výš než dvojku nedám a to se mi kroutí prsty i na nohou. Téměř do konce jsem byla přesvědčená, že je to celkem věrohodně podané i když některé momenty mně přišly naprosto zbytečné a byla jsem smířená s průměrným zážitkem. Ale konec tomu nasadil takovou korunu, že já vážně nevím, co tím chtěl básník říct.......(7.9.2015)

 • katakomb
  *

  Velké zklamání. Námět a myšlenka zněly skvěle, ale po 40 minutách, kdy se prakticky nestalo nic jiného, než že dva mladí spolu diskutují o tom, co se stane nebo nestane pokud proběhne nebo neproběhne první společný sex, jsem film proklikal až nakonec, abych se dozvěděl, že ten film se zvrtl v něco úplně jiného než jsem původně očekával. Nedokoukal jsem, nezaujalo mě to, bylo to plytké, zdlouhavé a nudné.(4.2.2020)

 • mat.ilda
  **

  "Nejlepší je odpanit se sama, nechtěla bych, aby se někdo vychloubal, že mě dostal první"... pronesl dvanáctiletý pucek, aniž by tušil, jak blízko je splnění své touhy... nicméně, jsou známy i příjemnější způsoby, ne však pro pragmaticky založenou Anaïs. Nerovné sesterské soupeření v chladném a neosobním podání a první sexuální zkušenost za použití všech mužsky protřelých "naléhajících" klišé... a jedno velké finální zaskočení, snad jako odškodnění za předešlý pocit ztraceného času. Viděno v rámci Season Challenge Tour, týden s největšími francouzskými filmy.(12.9.2015)

 • DDT
  ****

  Jak je u filmů C. Breillatové zvykem, jedná se opět o "cestu do hlubin ženské sexuality". A jako vždy jde o film, u kterého vás slovo "zábava" napadne až jako poslední :-) Dvě dospívající sestry se na prázdninách poprvé setkávají se sexem. Ta starší (a hezčí) přichází v patnácti o panenství a ta mladší (ošklivější a tlustá) je toho nedobrovolným svědkem..... Nedá se říct, že by šlo vyloženě o feministický film, i když muži jsou obvykle ve filmech C.B. redukováni na trubce, kteří chtějí jen to jedno... Ženské hrdinky (včetně matky obou dívek) tady také nejsou zrovna svaté (i když na rozdíl od chlapů mají aspoň tu duši, že :-)) a nenápadně houstnoucí atmosféra neomylně směřuje k dramatickému konci. Ten je poměrně nečekaný a šokující, ale zřejmě (alespoň já si to myslím) nejde o realitu, ale o pouhou představu hlavní hrdinky (jaká z nich to je poznáte podle alternativního názvu filmu, který zní "Fat Girl").(11.5.2004)

 • Radko
  **

  Tento film nie je pekný. Upozorňoval na to i pán, ktorý povedal pár viet pred jeho uvedením na festivale, kde som ho videl pod názvom Tučné dievča. Celkovo mi z neho bolo nanič. Možno to bol zámer kontroverznej francúzskej režisérky. Dve dievčatá na prázdninách, vyprahnuté citovo, rovnako ako ich matka, podivné dialógy medzi sestrami, nič v ich konaní nebolo zobrazené s troškou radosti, potešenia - ani ten sex... Dej, v snahe poukázať na citovú prázdnotu hrdiniek a neschopnosť sa radovať, sa vlečie ako ten najpomalší slimák. Nakrútené to je síce fajn, ale pomalosť a monotónnosť po chvíli otrávi. A mimochodom - ak šlo naozaj o cestu do hlbín ženskej sexuality, ako píše DDT, tak tie hlbiny sú pekelne nudné. Dve hviezdičky dávam za síce nie vôbec príjemný, ale výborne spracovaný záver.(11.10.2004)

 • - Jedná se o první film obsahující nahotu a erotické scény, který byl povolen v Jižní Koreji. Vždy předtím musely být takové scény buď upraveny nebo vystřiženy kvůli přísné cenzuře. (Cheeker)

 • - Libero De Rienzo nosil v erotické scéně umělý ztopořený penis. (Cheeker)

 • - Matka lhala Anais Reboux o smrti jejího psa, aby ji do některých scén, kde to bylo potřeba, rozplakala. (Cheeker)