Krajní meze - Série 1 (1995) (série)

Pod postelí (S01E10)

(epizoda)
Mysteriózní / Horor / Sci-Fi / Fantasy / Drama / Thriller
Kanada / USA, 1995, 45 min

Příšery bývají různé a tahle si dovolila ukrást malého Andrewa. Když případ police vyšetřuje, nalezne na diktafonu větu: "Pojď sem, tady dole se sám bojím" a sestra pohřešovaného Jillian potvrdí, že na Andrewa údajně mluvil jeho plyšový medvídek. Detektiv Holland se kdysi s příšerou potkal a vzala mu něco, co nelze vrátit zpátky. (Varan)

maoc

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Začátek rozhodně slušný horor. Pak to troch zvolnilo a šlo až do mysteriózna, slušné dialogy, na malém prostoru pěkně vykreslené postavy a vztahy, ale přece jen, chování postav podivné, pár extra WTF (nechat v podstatě unesené dítě u vyšetřovatelčiny matky, dokonalá policejní databáze únosů, která třídí např. i podle přílivu a odlivu), ale celkově fajn. Konec je až parodický a zkratkovitý, to uvěření v "nadpřirozené" vysvětlení je příliš rychlé a s rozpočtem asi nešlo trikově dělat divy, takže chápu a uznávám, že to asi o moc lépe natočit nešlo, ale fakt je, že to působí úsměvně. Příběhu by rozhodně pomohla delší stopáž, v níž by šlo lépe vykreslit kolektivní vědomí lidstva ("dětstva"?) předávané skrze mytologii a pohádky a ne jen prolistovat v rychlosti pár knížek pohádek. Ale i tak jsem spokojen a konečně šlo o epizodu, která se mi fakt líbila a nekoukal jsem na ni celou dobu s rozpaky. ()