Pod postelí (S01E10) (epizoda)

• Kanada

René Bonnière

Philip Linzey

Scénografie:

Brent Thomas

Začátek rozhodně slušný horor. Pak to troch zvolnilo a šlo až do mysteriózna, slušné dialogy, na malém prostoru pěkně vykreslené postavy a vztahy, ale přece jen, chování postav podivné, pár extra WTF (nechat v podstatě unesené dítě u vyšetřovatelčiny matky, dokonalá policejní databáze únosů, která třídí např. i podle přílivu a odlivu), ale celkově fajn. Konec je až parodický a zkratkovitý, to uvěření v "nadpřirozené" vysvětlení je příliš rychlé a s rozpočtem asi nešlo trikově dělat divy, takže chápu a uznávám, že to asi o moc lépe natočit nešlo, ale fakt je, že to působí úsměvně. Příběhu by rozhodně pomohla delší stopáž, v níž by šlo lépe vykreslit kolektivní vědomí lidstva ("dětstva"?) předávané skrze mytologii a pohádky a ne jen prolistovat v rychlosti pár knížek pohádek. Ale i tak jsem spokojen a konečně šlo o epizodu, která se mi fakt líbila a nekoukal jsem na ni celou dobu s rozpaky.(9.4.2018)