poster

Pro Samu

 • Velká Británie

  For Sama

 • Slovensko

  Pre Samu

 • Austrálie

  For Sama

Dokumentární

Velká Británie, 2019, 95 min

Kamera:

Waad Al-Khateab

Hudba:

Nainita Desai
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Marigold
  *****

  Devastující, intimní výpověď o městě, které se stalo peklem na zemi. Deník bolesti i naděje. Pokud někde patos beru, tak u podobného typu dokumentu.(13.11.2019)

 • Cheeter
  ****

  Řemeslně dobře odvedená práce vypravující silný příběh. Nicméně hraje spíš na city, někdy až moc. Jednostranně zabarvený pohled je sice přiznaný, ale občas mi to přišlo za čárou.(4.1.2020)

 • BoXBe
  *****

  Neskutečné peklo na zemi ve strhující filmové výpovědi.(31.12.2019)

 • PaulCZE
  odpad!

  Pohádka pro naivní západní publikum. Třeba hned ze začátku leží na zemi mrtví lidé v maskáčích a pan rebeldoktor říká, že to jsou umučení civilisté. O chvilku později slečna dokumentaristka povídá, že to tam ovládli džihádisté, ale že syrská vláda je mnohem horší. Jo, jasně. Co se nestane, autorka dokumentu spolu s rebeldoktorem vytvoří dokonalý rebelpár a vezmou se. Mezi tím jsou hodně divný a rádoby autentický vsuvky doplněné nic neříkajícím komentářem. To se střídá s brutálními záběry jak trpí děti apod. Vzhledem k tomu, že islamisti prohrají, město opouští i tahle nána. Přičemž se hrozně bojí jak jí zlá vláda ublíží a ono nic. V případě, že by vyhrála její islamistická revoluce, mohla dělat děvku nějakýmu tomu šária vymaštěnci a další dekády prožít v nekonečné civilní válce alá Libye, takhle si musela sbalit saky paky a vypadnout. No a nebo mohla přistoupit na rekonciliaci a v Sýrii zůstat, ale to tam není, protože Assad je přece ten zlej a vyhnal ji přece do exilu. Válka byla hrozná a tyhle propagandistický veledíla obětem nijak úctu nevzdávají a ještě navíc zneužívat ke svému světonázoru děti je hnus. Nejlepší je, že si rebelpár vyjede do Turecka za svým nemocným příbuzným a pak se vrátí do válečné zóny v Aleppu, i s dítětem. Haha.. Díval jsem se pak ještě na rozhovor s autorkou, povídala tam, že džihádisty vytvořila vláda, aby podkopala její sluníčkovou revoluci.. A taky prý, že řádění ISIS není vůbec nic v porovnání se syrskou vládou a jejíma zločinama. Hm.(25.1.2020)