Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V roce 1892 ztroskotá na pobřeží Austrálie loď. Neštěstí přežije pouze jeden námořník a mladá žena, Philadelphia Gordonová, která na lodi cestovala společně s rodiči. Její výchovy se tak ujímá přísný strýček Charles a teta Hester. Na cestu do nového domova se Philadelphia vydává společně se strýčkem Charlesem na kolesovém parníku po řece Murray. Zde se také poprvé setkává s charismatickým kapitánem plavidla - Brentonem Edwardsem. V roce 1984 získal seriál v Austrálii ocenění ve dvou kategoriích na Logie Awards. Předlohou k seriálu byl stejnojmenný román australské spisovatelky Nancy Cato. (mibara)

(více)

Recenze (37)

berg.12 

všechny recenze uživatele

Je fakt, že do detailů si tenhle seriál o kapitánce kolesového říčního parníku moc napamatuju, ale jelikož snad i po patnácti letech jsem si schopen vybavit ústřední melodii seriálu, jeho atmosféru i úsměv hlavní představitelky, asi to byla vážně povedená záležitost. Jinak je to ale trošku nostalgické hodnocení ztracené ve vzpomínkách. ()

Rattus Rattus 

všechny recenze uživatele

Nostalgická vzpomínka. Základní dějovou linii jsem si pamatoval, ale po shlédnutí jsem zjistil, že paměť není dokonalá. Další z adeptů na reprízu. Ucházející herecké výkony a scénář, výborné exteriéry a hudba, ústřední melodii jsem si pamatoval i po dvaceti letech. Seriál mohu všem doporučit, s tím co se dnes točí - neporovnatelné. ()

Reklama

Chrysopras 

všechny recenze uživatele

Zajímavý, jak pracuje kolektivní paměť - mohl bych tu psát stejný střípky jako další uživatelé :-). Napadají mě dvě věci - jestli by vlastně bylo dobrý vidět to znovu? A jestli dnešní děti budou mít stejnou možnost společně zavzpomínat, když už televize zdaleka není jasným tahounem v předávání audiovizuální stopy, nemluvě o tom, že tu je mnohem víc stanic než tehdá ČST?! ()

TroiMae 

všechny recenze uživatele

Svého času fenomenální seriál mého dětství, ale nostalgie nestačí na to, aby obstál v čase. Možná knižní předloha, původně trilogie. Ale sága dnes působí moc „televizně“, když hlavní hrdinka, se kterou trávíme roky od jejích –náct do středního věku, se nezmění, ani co do charakteru, ani co do účesu (snad od předposledního dílu si vlasy, většinou, svazuje). ()

HonzaMag 

všechny recenze uživatele

Další z australských seriálů, který se mi vybaví z "dávných osmdesátek" tentokrát v čele s Sigrid Thornton. Tahle Australanka mne jednu dobu přímo pronásledovala - mihla se v řadě filmů a dalších seriálů - až jsem si říkal, že to snad ani není možné. Už tehdy jsem ji moc nemusel, přišla mi hrozně protivná, ale seriál nebyl špatný ... Vybavá se mi závody ve střihání ovcí a hláška "Žluťáci! Berou nám práci!" kdy místní dělníci stávkovali a zaměstnavatel je nahradil poslušnými asijskými spoluobčany.... ()

Galerie (26)

Zajímavosti (3)

  • Sfilmovaný príbeh sa končí približne uprostred knihy, podľa ktorej bol natočený. (Raccoon.city)
  • Kolesový parník Philadelphia kapitána Brentona Edwardse si zahral parník Pevensey, vyrobený společností Permewan Wright & Co. Ltd. v roce 1911 v australském městě Moama. (Ampi)
  • V originálnom románe malo stroskotané dievča trinásť rokov, avšak pre televízne potreby jej vek upravili na 24-ročnú ženu. (Raccoon.city)

Reklama

Reklama