VOD (1)

Nespoutaný mladík vyroste v jednoho z nejambicióznějších kriminálníků v Miláně ve zlaté éře mafie 'Ndrangheta v 80. letech. (Netflix)

Trailer

Lukoboss

Mafiánská pohádka pro dospělý o tom, jak se jeden obyčejnej kluk dostal jako mladík do vězení, což mu ve výsledku naprosto změnilo život. Chytil příležitost za pačesy, naučil se v tom chodit a i za cenu různých ztrát se z něj stal gangster první kategorie. Jo, je to film, kterej nepřináší nic novýho, všechno už jste to nejspíš někde viděli, ale na druhou stranu to nemá nějaký výrazný chyby nebo třeba špatný momenty. Navíc je tady použitej zvláštní černej humor, kterej by možná divák tohoto žánru nečekal, ale musím uznat, že to nebylo úplně na škodu. Je to dobový, je to v pohodě, tak někde těsně nad průměrem... proč ne?! ()

Morholt

Klasická kriminálka podle osvědčeného mustru sledující životní dráhu kalábrijského gangstera. Příběh sám o sobě ničím nepřekvapí, ale film má šmrnc, podařilo se zachovat dobovou atmosféru a odlehčený způsob vyprávění se také osvědčil. Hercům není co vytknout a Scamarcio si může na podobné role otevřít fabriku. Spokojenost. 80% ()

EvilPhoEniX

Vydařená Italská gangsterka zasazená do 80. let připomíná kultovní Scarface. Film se zaměřuje na ambiciózní rebelský gang, kterému vévodí perfektní Riccardo Scamarcio ( John Wick 2) a ukazuje jeho podrobný vzestup. Film má skvělou retro atmosféru, rychlý spád, náruživé sexuální scény, dostatek napěti i vypjaté finále a byť film nedosahuje kvalit Scorceseho filmů pořád se jedná slušný počin. Fanoušci gangsterek by si film rozhodně neměli nechat ujít.80% ()

petikacka

Kalábrie jede! Zrovna nyní se tam chystá monstrproces s N´dranghetou, největší od 80.-ek. Takže nebylo od věci podívat se na tento film. Líbily se mi tam ty humorné scény i to, že to brutální vraždění bylo pojato, tak jakoby mimochodem přehlušené hudbou. Rozhodně to je zajímavý přístup k natočení filmu o mafiánech a jeden aspoň nemá noční můry z toho bezbřehého násilí. Za mě 85% ()

Gilmour93

Klasická trasa z města Vzestup do města Pád, při které se v cíli rozhoduje mezi čtyřmi zvířecími stavy (mrtvý lev, zavřený lev, mrtvá krysa, živá krysa). Autoři si byli dobře vědomi, že na Scorseseho nedosáhnou a jeli si to svoje v tónu, který postupně ubíral na odlehčenosti a v některých chvílích rozčísnul tu kalábrijskou pěšinku způsobem vyprávění či absurdními scénami (potlesk krvavě zakončenému uměleckému programu). U Scamarcia je jistá podobnost s Bardemem jak ve vzhledu, tak v hereckém projevu.. ()