Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Nespoutaný mladík vyroste v jednoho z nejambicióznějších kriminálníků v Miláně ve zlaté éře mafie 'Ndrangheta v 80. letech. (Netflix)

Videa (1)

Trailer

Recenze (33)

POMO 

všechny recenze uživatele

Film baví, jak gangsterama, tak humorem a hlavně Riccardem Scamarciem, který se pro tyhle role narodil. Ale dějově pouze kopíruje veškeré scorseseovky a zjízvené tváře, kterých brilantnosti nemůže dostát. Jak scenáristické, tak režijní. Ani pokryvenost hodnot postav nepodává s kouzelně ironickou, ale potřebně vážnou sebereflexí jako spomenuté žánrové klasiky. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Vlastně to jako gangsterka je poměrně fajnová záležitost. I když ten scénáristickej záběr gangstera na jeho sexuální život bych klidně minutově okleštil o několik minut. Pak by to ale na samotnou délku filmu nemělo moc smysl. Stylisticky to ale do osmdesátých let krásně sedlo, hudbou, ale i auty. Italové ten sladký život ukázat ve filmech rozhodně dovedou. Pořád tu ale podobné filmy mnohokrát byly a mnohokrát byly jednoznačně lepší a údernější. Přitom Riccardo Scamarcio je zrovna ten typ charismatickýho chlapa, kterého byste nechtěli potkat s pistolí v ruce. ()

Reklama

Faustka 

všechny recenze uživatele

Santo Russo, tohle jméno si zapamatuji. Do rušného tepu Milána nakráčí takový un normale ragazzo del Calabro, aby posléze probral z letargie místní rodinu gangsterů, kteří si tak nějak jedou to svoje. Santo je mladý, je dravý a město mu nabízí nespočet možností, kterým jde nadšeně v ústrety. Erotické scény jsou nápadité a vymazlené. Jak jinak, Itálie! Film má spád a styl vyprávění se mi taky líbí. Lo Spietato je pestré a živelné mafiánské drama pojaté tak trochu jinak. "Tohle byl můj první zázrak, jak my Kalábrijci říkáme. My Kalábrijci nejsme jako Sicilani, ti než někoho zabijí, tak se sejdou, proberou to, zváží. My si to svoje vyřešíme a moc nad tím nedumáme." Ovšem pozor, Santo! Il Palermo non dorme mai!   ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Vydařená Italská gangsterka zasazená do 80. let připomíná kultovní Scarface. Film se zaměřuje na ambiciózní rebelský gang, kterému vévodí perfektní Riccardo Scamarcio ( John Wick 2) a ukazuje jeho podrobný vzestup. Film má skvělou retro atmosféru, rychlý spád, náruživé sexuální scény, dostatek napěti i vypjaté finále a byť film nedosahuje kvalit Scorceseho filmů pořád se jedná slušný počin. Fanoušci gangsterek by si film rozhodně neměli nechat ujít.80% ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Klasická trasa z města Vzestup do města Pád, při které se v cíli rozhoduje mezi čtyřmi zvířecími stavy (mrtvý lev, zavřený lev, mrtvá krysa, živá krysa). Autoři si byli dobře vědomi, že na Scorseseho nedosáhnou a jeli si to svoje v tónu, který postupně ubíral na odlehčenosti a v některých chvílích rozčísnul tu kalábrijskou pěšinku způsobem vyprávění či absurdními scénami (potlesk krvavě zakončenému uměleckému programu). U Scamarcia je jistá podobnost s Bardemem jak ve vzhledu, tak v hereckém projevu.. ()

Galerie (22)

Reklama

Reklama