V padesátých letech obsadila čínská Rudá armáda Tibet, zabila více než 1,2 milionu z celkového počtu 6 milionů obyvatel a zničila přes 10 000 klášterů. V současné době je v Tibetu více Číňanů než Tibeťanů. I přes veškeré útrapy a nebezpečí posílá mnoho tibetských rodin potají své děti do jiných zemí a doufají, že se jim tam dostane tradičního buddhistického vzdělání. Tento příběh vznikl podle skutečných událostí. Líčí osudy dvou tibetských chlapců, Paldena a Nyimy, kteří utekli z Tibetu a dostali se do tibetského exilového kláštera, který se nachází na malebném úpatí Himálají. Zde budou vysvěceni a zasvěceni do mnišského života.
Těsně poté, co jsou vysvěceni, se chlapci ocitnou ve víru událostí, které normálně se životem v tradičním tibetském klášteře nespojujeme probíhá finále Světového poháru ve fotbale a na posvátné půdě řádí fotbalové šílenství. Všude jsou vidět hesla týkající se fotbalu a zpěv mladých mnichů se nenese v tradičním duchu, což se nelíbí Gekovi, který má na starost klášterní disciplínu. (oficiální text distributora)

Smileface

Banda mnichů která nutně potřebuje vidět finále mistrovství světa.V tomto filmu je ale kromě odlehčené zábavy také mnoho myšlenek a pro nás Čechy nepochopitelná nedosupnost televize. ()

troxor

Bhútánsko australská koprodukce - no větší exotiku asi nenajdu, říkal jsem si když jsem si pouštěl tenhle film. Je to zvláštní, ale na žádnou kulturní bariéru jsem nenarazil. Pohár je komedie zvláštní, s pochopením pro lidské slabůstky. Reálie, do kterých je situovaná, jsou téměř nepodstatné, podobný příběh by se mohl odehrát kdekoliv na světě... Je to svým způsobem oslava lidství, mnohem civilnější, bohatší a originálnější než většina Hollywoodských blábolů, které se na našem trhu objevují. ()

markotter

Zajímavá sonda do života mnichů v indickém exilu a důkaz, že i v takto duchovním prostředí děti zůstávají dětmi. To jak jeden grázlík strhne většinu ke sledování něčeho, o co mnohým ani nejde je fakt zajímavý. Ale o nic jiného ve filmu nejde a na mě to bylo trochu málo. ()

TaNya_

Tenhle film nám v páté třídě na základce pustila naše třídní. Nemusím dodávat, že sme ju nesnášeli - všichni chtěli něco jako The Simpsons a né nějakou nudnou mnišskou dramakomedii o fotbale. Možná má film i spoustu pozitiv, ale u mě přetrval první dojem a napravit ho tím, že se na něj kouknu znovu, to asi nehodlám. ()

frufru98

"Kdy je ten boj?" "Jaký boj?" "Ty dva národy bojující o ten míč." "Aha, tohle. Myslím, že kolem půlnoci." "Zvláštní čas pro boj." ..... "Co získá vítěz?" "Pohár." "Pohár... Hmm..." :) ()

Jonatthan

I mniši v tibetském klašteře mohou mít své dny, kdy myslí více na fotbal, než na buddhu. Leč do konce jsem vydržel jen s hojným využitím tlačítka rychloposuvu na svém videopřístroji. Exotická nuda. ()

pierre9

Už samotné spojenie mníchov (navyše budhistických) a futbalu je nápad za všetky prachy. Úvod však bol dosť rozvláčny. Malý hlavný predstaviteľ bol fajn... (Artfilm Fest 2010) ()