Reklama

Reklama

Euforie - Série 1 (2019) (série)


1. část: Rue (S01E09)

(epizoda)
  • USA Part 1: Rue (více)
Trailer
Drama
USA, 2020, 57 min

Obsahy(1)

Dramatický seriál Euforie z originální produkce HBO se vrací se dvěma speciálními epizodami. Poté, co ji Jules (Hunter Schafer) opustí na vlakovém nádraží a ona se znovu vrátí k drogám, slaví Rue (Zendaya) v prvním díle Vánoce. (HBO Europe)

Videa (1)

Trailer

Recenze (25)

castor 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Osmý díl první série skončil velmi otevřeně. Nejen ústřední duo bilancovalo, ale i lehce plánovalo, co bude dál. Život pokračuje, nic se neuzavírá. Nyní se vracíme dvěma speciálními epizodami. První je absolutní konverzačkou, kdy prakticky neopustíme interiér bistra, ve kterém si Rue dává palačinky s Alim, který ji dělá patrona. Drogy jsou znovu tématem stejně jako fakt, že svůj emocionální stav dávala do rukou Jules, se kterou si dělala (zkurvený) plány na zbytek života. Teď má ovšem zmatek v hlavě a světlo na konci tunelu v nedohlednu. Pár myšlenek je velmi trefných, raději si ale počkám na plnohodnotný díl. Celkově zbytečně moc chladné. ()

bart_ 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Rue. You're high." "Uh. I feel like you're not listening to what I'm saying." "Rue, I don't think you're listening to what you're saying." "That's physically impossible." ________ Pandemie koronaviru umožnila tatínkovi seriálu Samu Levinsonovi ukázat, že dokáže 'Euforii' přenést do jakékoliv kreativní polohy. Hloupý kdo dává, hloupější kdo nebere, říká se – a proto jako pomyslný prolog k nadcházející druhé sérii HBO a A24 vypustily do světa dvě speciální epizody, které na minimalistickém měřítku ilustrují komplexní studii charakterů Rue a Jules. A právě první z nich překvapí tím, že má na klasické formální parametry 'Euforie' velmi netradiční námět, poněvadž je koncipovaná jako komorní dialog mezi Rue a jejím mentorem Alim, jejichž osudy mají jedno společné pojítko – a tou je závislost na drogách. Nečekejte ale nic velkýho – v jedné místní restauraci za štědrovečerní noci spolu Zendaya a Colman Domingo kecaj o všem možným, filozofují o tom že život je nelítostná kurva která místo potěšení nabízí jen trápení, a polemizují nad tím, kolik klacků jim kdekdo hodil pod nohy. A právě v tom tkví ono kouzlo. V tý obyčejný všednosti, nárazu do reality, a zdrcujícím závěru. Víc takových epizod, prosím. ________ "Ali, I don't believe in God." "Guess what. God doesn't give a fuck if you believe in him. He believes in you." ()

Reklama

Radko 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Rue, sklamaná odchodom veľkej stredoškolskej lásky Jules do veľkomesta, sa vráti zase k drogám. V dobre "našľahanej" nálade sa vyberie na vianočné palacinky a džús do reštiky s jej drogovým tútorom z Abstinujúcich narkomanov. Ten hneď vidí, že nie je triezva. Začne rozhovor, ktorý trvá do konca epizódy. Mladá urazená tvrdohlavosť, kombinovaná s pocitom prekuknutia zlého sveta vs. trpké životné pády i drobné vzostupy 50. ročného bývalého narkomana a pasáka. Vďaka prestupu na islam, teda vďaka upnutiu sa k viere, prestal brať drogy. Epizóda sa nevyhne klasickým klišé (co bolí to přebolí), ale niekedy na depresie, bolesti a závislosti iné, ako prosté klišé nezaberá. Napriek tomu, že ide o celý čas o rozhovor v klasickom americkom bare s červenými koženkovými/ koženými sedačkami čo obvykle príliš nemusím ako ústrednú tému celého filmu (alebo seriálovej epizódy), prekvapivo to celé zbehlo rýchlo. Ani som nemusel čumieť na hodinky, že koľko ostáva do konca. S ukončením I. série seriálu Eufória som bol spokojný po ôsmich častiach. Nepotreboval som doplnky. Nerátal som s dielmi naviac. Napriek tomu naťahovacia epizóda nevadila. Nedosahuje kvalít zvyšku série, ale nadpriemer. ()

Botič 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Syrová hodinovka o drogách, vztazích, Bohu a Nike. Ale na konci je světlo. Trocha světla v tomhle jinak temném tunelu. Není to jenom o tom, že Ali promlouvá do duše Rue a naslouchá jí. Ali promlouvá a naslouchá i těm, kteří jsou v podobné situaci jako Rue a jenom se na tuhle epizodu dívají prostřednictvím HBO. Hodně citlivě vystavěný speciál. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nečakajte, že sa v špeciáli budú doriešovať dejové línie z celej série, toto je "iba" hodinová konverzačka medzi dvoma ľuďmi v bistre. Bolo to zbytočné pre seriál? Možno áno, ale možno si tento večer Rue zapamätá a bude sa riadiť aj niektorými radami, ktoré na Štedrý večer dostala. Alebo možno aj nie. Každopádne táto generácia žiadnu revolúciu nerobí, na to je príliš prikovaná k obrazovkám mobilov. ()

Galerie (13)

Reklama

Reklama