poster

Zvuk bez viny (festivalový název)

 • Slovensko

  The Sound is Innocent

 • angličtina

  The Sound Is Innocent

Dokumentární / Hudební

Česko / Francie / Slovensko, 2019, 68 min

Režie:

Johana Ožvold
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Azurose
  ****

  Tento bohatě výpravný film zaujme nejen vizuálem, ale i výborným sound designem. Snímkem provádí samotná režisérka Ožvold, jejíž komentář přidává snímku další rozměr. Velice oceňuji souhru faktů, filosofie a fotogenie. Je náročné nerozplývat se nad obrazem na úkor poslouchání výpovědí jednotlivých účinkujících. Avšak způsoby, jakými byly "mluvící hlavy" do snímku zakomponovány - formou přehrávání na televizích či pomocí projektorů - je dle mého názoru geniální. Film si bez pochyby zaslouží zhlédnutí a zaslání napříč divákům z celého světa. "A teď. Titulky."(13.10.2020)

 • hela.vl
  ****

  Stylistickou stránkou tento dokument o mnoho převyšuje všechny jeho kolegy. To byl také důvod, proč jsem se na něj těšila. Líbil se mi i styl, jakým byl filmem prokládán komentář paní režisérky, a také to, že mě tento dokument zavedl do neznámých vod experimentální hudby. - zhlédnuto v rámci AFO 2020(18.10.2020)

 • Fifer
  ****

  Trochu jsem se bál typických mluvících hlav, ale J. Ožvoldová není žádná začátečnice. Je to zkušená herečka (nejen), která se ve světě filmu pohybuje už nějaký pátek. Vizuál filmu je perfektní. Zajímavé prostřihy, netypické lokace a invenční a hravý přístup. Vidět film v kině je zážitek. Takhle nějak by měl vypadat nový druh dokumentů nové generace filmařů, který můžeme s hrdostí poslat do světa.(21.10.2019)

 • AD P
  *

  Nuž pre mňa obrovská nuda. Taká hodina o ničom. Až som pri tom aj dva krát zaspal ! :-)(25.12.2020)

 • xxmartinxx
  ***

  Jsem na vážkách s hodnocením - jestli se přiklonit k úctyhodnému audiovizuálu, který mě bavilo sledovat a užil jsem si jeho ambice, nebo k faktu, že jsem vlastně necítil potřebu moc poslohuchat, co k tomu říkají. 3 a 1/2 hvězdičky a cítím k tomu sympatie.(26.9.2019)