VOD (1)

Vrací se do rodného domu, aby pomáhala sestře pečovat o matku v kómatu. Alicia musí čelit temné síle z minulosti, která teď ohrožuje její dítě. (Netflix)

Trailer

Skeksis

Ak máte za mamu zdochýnajúcu ježibabu, tak sa môžete tešiť na dedičstvo hotového Disneylandu pre satanistov. Namiesto Pinocchia figúrka napichaná klincami, namiesto zbierky rozprávok Nekronomikon, namiesto králičej nory v najdebilnejšej rozprávke sveta povala, kde straší démon, a namiesto Šípkovej Ruženky stará mama chrčiaca na prístrojoch. No a nakoniec vysvitne, že celú tú parádu odkáže vnučke, v ktorej si démon našiel spriaznenú dušu, pretože je rovnaká škaredá piča ako on. Takže nijaká Popoluška sa nekoná, skôr je to z blata do kaluže. ()

JASON_X

Šeredné dítě je u horroru o dětech nutnost - hrát Noru nějaký roztomilý holčičí andílek, sotva budou mít její grimasy takovou váhu. A ještě hnusnější, tedy lepší, byla její neživá kamarádka Luna. I ostatní děj celkově je o něco temnější a drsnější, než bývá zvykem u obdobných dětských kvazihorrůrků americké provenience (rozšmelcování tetina obličeje lopatou, mladý dědeček naražený na paroží). A finální komorní kvartet v babiččině ložnici pro babičku, maminku, tatínka a kinžál měl našlápnuto na čtvrtou. Nicméně globálně vzato to pořád byla jenom prachobyčejná černomagická duchařinka se šťastným koncem, to by musel mít scénárista o něco větší koule, abych tu čtvrtou hvězdu přihodil. Mch. největší horror byl sehnat full HD verzi v originálním znění, protože všude se válí jenom verze imbecilně předabované do angličtiny, blbost holt světem neotřesitelně vládne. / (Po pár hodinách jsem si to rozmyslel a přece jenom tu čtvrtou dám, právě proto, abych ocenil tu o něco temnější notu, než je u podobných filmů běžné). ()

darkrobyk

Dvě dcery a matka čarodějnice! Když je stará matka, o niž se stará dcera Sara, v kómatu, přijede na výpomoc i druhá dcera Alicia s manželem a dcerkou Norou. A protože babičky chtějí pro vnoučátka jen to nejlepší, ocitá se Nora ve smrtelném nebezpečí. Řemeslně zdařilý film pokulhává z hlediska děje. Uvítal jsem, že se nejednalo o duchařinu, jak se jednu chvíli zdálo, ale o čarodějnický horor, na druhou stranu jsem čekal více napětí a mrazivou atmosféru, k níž prostředí starobylého domu přímo vybízelo. Několik scén se mi líbilo - emocionální náboj mělo zúčtování se šikanující dívkou, dobrá byla scéna kopání hrobu či souboj rodiny s babičkou. Jako minus vidím soustavný nešvar děsit diváka třískáním do piána. Herecké osazenstvo příliš krásy nepobralo, představitelka Nory je přímo ošklivá. Na druhou stranu, na co by měli být ve všech filmech jen krásní lidé, že? Více než Děsivé dědictví se mi několikrát vybavila původní Suspirie. Natočit tohle Italové v sedmdesátých letech, byla by to možná klasická bizarní pecka. ()

Malarkey

Španělé a horor už dlouhodobě patří nevyhnutelně k sobě. Sem tam se to ale zvrtne. La influencia třeba byl hodně slušnej blázinec. Po příběhové stránce jsem tápal a bloudil, dumal a přemýšlel. Tvůrci tu duchařský horor převrátili a kolikrát dali přednost abstraktním záběrům před nějakou alespoň prvoplánovou kvalitou. Na jeho omluvu je horor alespoň sem tam krvavý, což poslední dobou rozhodně není standard. Od výsledného hodnocení dvou hvězd ho to každopádně neuchrání. ()

lestyna

Už to mohlo mit 4*, ale bohužel zase nic. Rozjezd pomalejší, ale druha polovina solidni. Krvavé scénky taky fajn, což sem ani nečekala. A holčička, kterou by jste něčím nejradši přetáhli po hlavě, jen co se na vás zaksichtí. Kámen urazu pro me byl konec. Kdybych to vypla dřív, udělala bych líp. Happy end u hororu opravdu nepotřebuju. Škoda toho. 3* ()