poster

Adam

 • Maroko

  Adam

 • Francie

  Adam

 • anglický

  Adam

Drama

Maroko / Francie / Srbsko, 2019, 98 min

Režie:

Maryam Touzani

Scénář:

Maryam Touzani

Producenti:

Nabil Ayouch

Střih:

Julie Naas
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Filmmaniak
  ***

  Subtilní, intimní a jemný film o síle mateřství a o proměňujícím se vztahu dvou silných žen, jež v nelehkých podmínkách zakrývají své utrpení vytrvalou pracovitostí a navzájem si vypomohou k pozitivnějším vyhlídkám na vlastní budoucnost, vyniká hereckými výkony hereček v hlavních rolích, pevně uchopenou režií a citlivým vnímáním detailů. Dějově jde však pouze o jednoduchou a nedramatickou charakterovou studii, která plyne pozvolně a prakticky bezkonfliktně až k utlumenému emocionálnímu finále (vrcholícímu dlouhou pasáží věnovanou hrdinčinu souboji s mateřskými city, které si odmítá připustit, ale je jimi nakonec přemožena), jehož síla je v závěru již poněkud ředěna zdlouhavým oddalováním nevyhnutelného.(6.7.2019)

 • JenYu
  ***

  MFF KV 2019: Zvolna se rozvíjející, intimní pohled za tepané marocké dveře, ze kterých se jemně line vůně pečených placek, chlebů a slavnostního cukroví. Film plný teplých barev a zprvu chladných náručí. Lubna Azabal je velmi krásná a hraje přesvědčivě.(2.7.2019)

 • POMO
  ****

  Křehká studie charakterů dvou žen které spojí osud, aby si vzájemně pomohli v těžších životních situacích, aby změnili negativní přístup k okolnostem, které je obklopují. Dalo by se namítat, že tato premisa mohla být součást košatějšího příběhu se zajímavější zápletku, ale je to tak psychologicky přesné a tak skvěle zahrané, že si to samo se sebou vystačí až k divákově dojetí. A to si postavy jen povídají, vnímají se a reagují na sebe. [Cannes](21.5.2019)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace