Pokoj

• Francie The Room

Matt a Kate si koupí dům na samotě. Během stěhování objeví zvláštní pokoj, který jim dokáže zhmotnit všechna jejich materiální přání. Po Katiných dvou potratech je ale jejich největším přáním dítě. (Filmbox)

Xmarc

Pár herců na malém plácku, jeden stěžejní nápad působící zpočátku spíše odpudivě (a la "ubrousku prostři se", dal bych si nadívanou kachničku, "zlatá rybičko" přál bych si hodinky s vodotryskem, ...), pak už "jen" pár nápadů, ALE... překvapivě i logicky fungujících a zapadajících do celkového dějového obrazu, až z toho byla vcelku překvapivě i zábavná podívaná! :-) ()

goauld

Zajímavý námět ;-) ale já Vám nevím... Moc se tam "hraje" na pravidla, ale ta poslední minuta filmu se toho nějak nedržela :-) ...ikdyž je fakt, že "nějaka" pointa tam být musela. Každopádně bydlet v takovém domě by muselo být skvělé, pokud - pokud by se člověk zdržel "unáhlených" situací. Vždy mít napaměti, že dané místo navštívit pouze střízliv a v dobrém rozpoložení a už vůůbec tam nejít spát :-))) ()

Dalajlada

O místnostech. která plní přání už něco natočeno bylo. Ale tohle mělo koule a atmosféru. První část se tváří dosti klišovitě a člověk čeká jen další odrhovačku na staré téma. Jenže ta druhá dá pořádně zabrat. Atmosféra se pěkně zhutní a zatemní. Pro ty, co hledají ve filmu nějaká poselství, tak je jich tu požehnaně. Pěkný kousek. ()

vopajslikova

Nápad není špatný, ale proč se jako přes kopírák musí dítě vůči rodičům opět chovat na pár facek a oni ho ani nepotrestají, ale naopak se mu omlouvají, to je už fakt nechutný. Nedokoukala jsem film do konce. ()

lineker

Nutno ocenit snahu námětové natočit něco alespoň trochu jiného. Pokojík, který vám splní jakékoliv přání. Nutno však domýšlet důsledky těch, které vám mohou značně zkomplikovat dosavadní život. Všechny výtvory z tohoto pokoje mají totiž jeden zásadní nedostatek. ()

Zaks

Spočiatku dosť nudný príbeh o dvoch mladých ľuďoch, ktorí si naplno užívajú život podľa rozprávky „Stolček prestri sa“. Už už som si myslel, že to predčasne vypnem, ale v závere sa dej nečakane rozbehol a ku koncu to vrcholilo skoro až ku 5. Žiaľ, 2/3 filmu boli dosť o ničom, preto zostávam pri priemernom hodnotení. ()

Buckner

Veľké sklamanie. Film som si pozrel aj kvôli komentárom, ktoré tento film vychvaľujú, aký je perfektný a podobne. Začína sa to super, sympatickí herci, prostredie, kamera. Vravím si v duchu - Toto bude super film. Ale asi po 15 minútach sa mysteriózna dráma zmení na rozprávku. Film som nedopozeral lebo mi to prišlo ako plytká nuda a strata času. Jednu hviezdu dám že som to zvládol pozerať do polovice filmu. ()

stuj

Dobrý nápad, ale přesto pouze tři hodně odřené hvězdičky. A to jen díky poslední cca čtvrthodince nedávám dvě, až ta začala být trochu zajímavá. Drtivá většina filmu sjeta na dvojnásobnou rychlost. ()

ilegal1983

Jednozacne prva polka filmu je lepsia nez ta druha a koniec celkom predvidatelny.Skoda cakal som nieco tajomnejsie aj ked priania koncia za stenami domu(nebol vobec zly napad).Olga ujde ale to je asi tak vsetko co sa hercov tyka.Asi nebolo najstastnejsie riesenie precitat si komentare chvaliace film a nasledne cakat ze to bude pravda.Priemerny snimok na nedelne popoludnie nic viac. ()

Jirkacek

Snímek s jednoduchým názvem Pokoj z roku 2019 jsem shlédl na doporučení uživatele CommanderCZ, kterého z nějakého důvodu zaujal. Já jsem byl zvědavý, jakého žánru se tento evropský snímek bude týkat, neboť se v pokoji mohlo odehrávat opravdu cokoliv. Nakonec se z něj vyklubalo mysteriózní drama a celkem překvapivě mne zaujal a to přestože v něm hrálo pouze 6 herců. Vše začalo tím, že si mladí bezdětní manželé Matt (Kevin Janssens) a Kate (Olga Kurylenko) koupili dům na samotě, který už několik let nikdo neobýval. Tuto skutečnost ovšem zjistili až od elektrikáře, který jim měl opravit vadné kabely. Jak se ukázalo, elektrické rozvody nebyly vadné z racionálních důvodů, jako spíše z těch mysteriózních. Pár dní po nastěhování totiž Matt objevil zazděný pokoj který mu splnil každé přání. Svěřil se manželce a oba poté prožili několik dní plných radosti, sexu, opilství a bezstarostných chvil. Jenže Kate měl jedno velké přání, neboť v minulosti prodělala dva potraty a zoufale toužila po dítěti. Její manžel však chtěl potomka počít klasickou cestou, to však Kate nedokázala psychicky zvládnout a v pokoji si přála synka. Tajemná místnost jí přání splnilo, nicméně radost to nepřineslo ani jednomu z nich. Matt nedokázal cizí dítě milovat a odstěhoval se do jiné místnosti. Jednoho dne odjel do města s penězi, kterými chtěl zaplatit, ale ty se v jeho kapse rozpadly na prach. Bankovky mu totiž dal pokoj a během několika hodin zjistil, že si sice může uvnitř domu užívat darů pokoje dosyta, ale nic nesmělo překročit práh stavby. Vše pak ihned zestárlo a přeměnilo se v prach. Jednoho dne Kate vzala dítě ven i přes varování manžela a to během chvilky vyrostlo v asi sedmiletého kluka. Když se pak Matt začal zajímat o minulost domu, dozvěděl se, že předtím v něm bydlel muž jménem John Doe (John Flanders), který zabil své rodiče. Policii tvrdil, že ho k tomu donutil pokoj a byl tak zavřen na psychiatrické léčebně, kde se s ním Matt setkal. Chtěl vědět, co se to v jeho domě děje, odjížděl však s nezodpovězenými otázkami. Napětí rostlo nejen mezi manžely, ale i u nás doma, protože jsem byl zvědavý, co bude dál. Dny plynuly dál, klučina nesměl samozřejmě chodit ven, ale po tom právě toužil nejvíce, přičemž se svého otce bál jako čert kříže. Události pak nabraly spád, když se kluk dozvěděl dostatek informací o sobě a své nemoci a vyšel ven. Závěr mne docela překvapil, nicméně jak to celé dopadlo už prozrazovat nebudu. Se závěrečnými titulky jsem musel konstatovat, že se film svým autorům docela povedl a hlavně režisér a scénárista v jedné osobě Christian Volckman měl originální nápad, jenž dokázal dobře převést na filmové plátno. Suma sumárum, snímek Pokoj ode mne získal tři pokojové hvězdy ***. ()

Scott67

Ten těhotenskej test na konci si mohli odpustit. Zavání to klasickou přípravou k natočení dvojky, která by byla o stejným hovně, jako jednička. ()

JerryPilsen

Dobrý nápad, originální zápletka. V půlce jsem se začal bát, že se to zvrhne v nějaký vyvražďovací horůrek, naštěstí se tak nestalo. ()