Jitka je obézní dospívající dívka, která se obtížně vyrovnává se svou tloušťkou a nemotorností i s posměšky spolužáků. Největší muka prožívá zejména v hodinách tělocviku vedených sympatickým tělocvikářem, dívkami přezdívaným Bohoušek. Jedinou výjimkou je vybíjená, kde její střely jsou nechytatelné. Nikdo netuší, že trénuje doma ve sklepě, kde se trefuje míčem do zdi, na níž je Bohouškovo jméno. Změnou k lepšímu se stane zápas ve vybíjené, který dívky vyhrají právě díky Jitčiným dělovkám. Hned při prvním zápasu ji kluk z publika označí přezdívkou Metráček, což ji tak dopálí, že do hry vloží veškerý vztek a výrazně přispěje k vítězství v turnaji. A právě tentýž kluk, který se jí po zápase omluví, ji přivede do atletického oddílu, kde se Jitka začne věnovat vrhu koulí a prožije tam svou první lásku. (TV Nova)

Faidra

Docela milý filmek, kterému přikládám o hodně metráků vyšší váhu než současným "týnejdžrovským" zoufalostem, ale to, co jsem se dozvěděla od dam pamatujících víc než já (nebo jak to mám slušně říct) - totiž jaký byl Vítezslav Jandák díky tomuhle sexsymbol - bych bez váhání zařadila mezi zločiny komunismu. ()

sud

Milý a příjemný snímek pro mládež, dnes spíše pro pamětníky a jako dokument doby. Uvěřitelný lidský příběh, civilní herecké výkony (Ladislav Mrkvička je prototyp tělocvikáře a nezvanou návštěvu v podání Heleny Růžičkové jsem si vždycky tak nějak představoval) a pěkná písnička Milušky Voborníkové. Lehce nadprůměrný odpočinkový filmeček, hvězdička navíc za uvěřitelný a neklišovitý závěr. 70%. ()

DaViD´82

Hluboce psychologická sonda do nitra boubelky s talentem nejen na vrhání koulí, ale i prapodivných nejednoznačných výrazů na všechny světové strany. Jandák je tu řádný chlapák, to se musí nechat. Žádný div, že nějaký ten Belmondo, Delon či nějaký takový západní hejsek pro něj nemohl představovat sebemenší konkurenci. Nebral bych to ovšem tak tragicky jako uživatelka Faidra. Zločin nezločin, sexsymbolem jednou - sexsymbolem navždy a nikdy jinak. Já být totiž socdemačka v přezrálém věku, tak ho milouška dvoutuňáčka beru všema deseti i dneska. Už jen pro ten jeho lošťomiloušký kukuč kolouška po deseti panácích domácí slivovičky. ()

dobytek

Když jsem chodil na ZŠ, tak moje třídní učitelka tento film strašně milovala a několikrát nám ho pouštěla v rámci výuky ČJ a pak při různym suplování, atd... Tenkrát jsem byl samozřejmě rád, protože to bylo lepší, než se učit. Ale ten film neni vůbec zajímavej, takže jen tak sám od sebe bych se na to určitě nedíval... ()

MM_Ramone

Keď má dievča štrnásť rokov a ku tomu zopár kilo navyše, nemá to ľahké. Tlustoprdky bývajú terčom teenagerského posmechu. Tak tomu bolo aj v dobách dávno minulých. Pionierka Jitka Pažoutová rieši svoj problém s nadváhou tým, že sa stane dôležitou členkou dievčenského teamu a ide svoju školu reprezentovať na okresný turnaj vo vybíjanej. Tam sa spozná s mladým atletom Honzom Koubkem, ktorý ju zlanári do ich športového oddielu. Jitka sa začne venovať disciplíne, čo je pre ňu priam ako stvorená. Dá sa na vrh guľou. Popri tom sa samozrejme aj zaľúbi do blonďavého Honzíka. ** ()

• Scény ze školy a školní tělocvičny byly natočeny v ZŠ Vizovice. (Slitch)
  • Konkurzu na hlavní ženskou roli se zúčastnilo 5 000 dívek. (M.B)