Metráček

Fatty

(festivalový název)

Rodinný / Sportovní

Československo, 1971, 77 min

Film nicim nenadchne ani neurazi. Myslim, ze ale muze zaujmout i dnesni mladou generaci. Takovych " metracku " dnes ve skolach najdeme asi vice a nemyslim si, ze by s tim meli tolik problemu. Film po turnaji ve vybijene ztraci tempo, ale da se na nej pohodlne dodivat az do konce. A to i hlavne diky hereckemu obsazeni, kde bych hlavne vyzdvihl vykon Ladislava Mrkvicky.(5.9.2009)

Tohle je moje dětská klasika. V dětství jsem milovala knihu, kterou mám ráda doteď, a myslím, že film se velmi povedl. Dneska je to už docela i vtipná recese, všechny ty dobové věci, nad kterými se člověk dneska pousměje. Herci skvělí, hlavně teda ti dospělí, jako Míla Myslíková, Jaromír Hanzlík nebo výborná Helena Růžičková. Líbí se mi, jak je příběh nadčasový, milostné problémy dospívajících jsou prostě věčné a univerzální a je jedno, jaké je zrovna století. Jedna věc, která mě ale nehorázně štve, že poslední dobou, kdykoli tenhle film vidím v TV, tak je nějakým záhadným způsobem zprzněný konec. Já si naprosto přesně pamatuju, že je tam scéna, kdy Jitka stojí v buse jak tvrdý ypsilon, upadne jí taška, Honza jí zvedne, najde tam toho plyšáka,co jí dal a tak se udobří, sednou si k sobě a umívají se. Jenže v těch několika posledních shlédnutí tam prostě ta scéna s tím batohem chybí! Jitka tam jen stojí a pak už jen sedí a usmívá se a je konec a já vždycky přemýšlim, jestli jsem se nezbláznila, protože vím, že ta scéna tam prostě byla. Neumím si to vysvětlit. Edit: Zapomněla jsem na úžasného Bohouška, který je dokonalý jak v knize, tak tady :) "No co co co?" :D(15.3.2011)

"Jo mami, mohla by k nám přijet Ivana?" "Jaká Ivana?" "No, jaká Ivana?....No, Ivana.....Já jsem Ti o ní ještě neříkal?" "Ne..... Ty ses oženil?" "Ne, proč?....Ivana totiž říkala....teda já jsem říkal.....my jsme, my jsme říkali......já jsem Ti o ní ještě neříkal?" Relativně obyčejný film, ale ty herci jsou úžasný :-)(12.12.2010)

• dobytek

Když jsem chodil na ZŠ, tak moje třídní učitelka tento film strašně milovala a několikrát nám ho pouštěla v rámci výuky ČJ a pak při různym suplování, atd... Tenkrát jsem byl samozřejmě rád, protože to bylo lepší, než se učit. Ale ten film neni vůbec zajímavej, takže jen tak sám od sebe bych se na to určitě nedíval...(1.1.2007)

Příjemný snímek pro děti o zamilované dívce co má nadváhu. Poměrně škoda ,že je film černobílý. Mnohem líp by vynikl v barvě. I tak je to pěkná podívaná. Nejlepší jsou rodiče Jitky hlavně táta Lubomír Lipský co má pořád schůzy , když se po něm něco chce a nebo si radši přihne a pak pěkně perlí. Taky příjezd tety Helena Růžičková je kouzelný na malém prostoru podala takový výkon jako mnohá herečka nedá za celý film. Škoda ,že takové pohodové filmy se už netočí.(3.4.2008)

• - Hlavní představitelce bylo v době natáčení 16 let, ačkoliv hrála žákyni základní školy. (M.B)

• - Konkurzu na hlavní ženskou roli se zúčastnilo 5 000 dívek. (M.B)

• - Postavu Niny (Alena Jurášová) dabuje herečka Libuše Šafránková. (M.B)