Metráček

Fatty

(festivalový název)

Rodinný / Sportovní

Československo, 1971, 77 min

"Jo mami, mohla by k nám přijet Ivana?" "Jaká Ivana?" "No, jaká Ivana?....No, Ivana.....Já jsem Ti o ní ještě neříkal?" "Ne..... Ty ses oženil?" "Ne, proč?....Ivana totiž říkala....teda já jsem říkal.....my jsme, my jsme říkali......já jsem Ti o ní ještě neříkal?" Relativně obyčejný film, ale ty herci jsou úžasný :-)(12.12.2010)

Docela milý filmek, kterému přikládám o hodně metráků vyšší váhu než současným "týnejdžrovským" zoufalostem, ale to, co jsem se dozvěděla od dam pamatujících víc než já (nebo jak to mám slušně říct) - totiž jaký byl Vítezslav Jandák díky tomuhle sexsymbol - bych bez váhání zařadila mezi zločiny komunismu.(6.4.2008)

Keď som chodil do základnej školy , tak som mal aj spolužiakov, ktorí mali viac kilogramov , no nepamätám sa, že by sme sa im smiali.. No keď chodili moje deti do školy tak to bolo už úplne iné.. Dnes sa deti delia do kást a hlavná je : bohatý a chudobný. Takže dnešným deťom tento film pripadá ako komédia.... osobne ho hodnotím 60%.(6.11.2012)

Tohle je moje dětská klasika. V dětství jsem milovala knihu, kterou mám ráda doteď, a myslím, že film se velmi povedl. Dneska je to už docela i vtipná recese, všechny ty dobové věci, nad kterými se člověk dneska pousměje. Herci skvělí, hlavně teda ti dospělí, jako Míla Myslíková, Jaromír Hanzlík nebo výborná Helena Růžičková. Líbí se mi, jak je příběh nadčasový, milostné problémy dospívajících jsou prostě věčné a univerzální a je jedno, jaké je zrovna století. Jedna věc, která mě ale nehorázně štve, že poslední dobou, kdykoli tenhle film vidím v TV, tak je nějakým záhadným způsobem zprzněný konec. Já si naprosto přesně pamatuju, že je tam scéna, kdy Jitka stojí v buse jak tvrdý ypsilon, upadne jí taška, Honza jí zvedne, najde tam toho plyšáka,co jí dal a tak se udobří, sednou si k sobě a umívají se. Jenže v těch několika posledních shlédnutí tam prostě ta scéna s tím batohem chybí! Jitka tam jen stojí a pak už jen sedí a usmívá se a je konec a já vždycky přemýšlim, jestli jsem se nezbláznila, protože vím, že ta scéna tam prostě byla. Neumím si to vysvětlit. Edit: Zapomněla jsem na úžasného Bohouška, který je dokonalý jak v knize, tak tady :) "No co co co?" :D(15.3.2011)

Film nicim nenadchne ani neurazi. Myslim, ze ale muze zaujmout i dnesni mladou generaci. Takovych " metracku " dnes ve skolach najdeme asi vice a nemyslim si, ze by s tim meli tolik problemu. Film po turnaji ve vybijene ztraci tempo, ale da se na nej pohodlne dodivat az do konce. A to i hlavne diky hereckemu obsazeni, kde bych hlavne vyzdvihl vykon Ladislava Mrkvicky.(5.9.2009)

• - Velká část exteriérových scén, hlavně lehkoatletické závody v druhé půli filmu, se natáčely v Rožnově pod Radhoštěm, kde se před kamerou objevila řada místních obyvatel a také studentů jako kompars či dokonce v malých rolích. Scény závodů se natáčely na dnes již neexistujícím fotbalovém hříšti, které sloužilo také jako lehkoatletický areál tehdejší Tělovýchovné jednoty v Rožnově pod Radhoštěm. Na místě závodiště dnes stojí hala bývalého podniku na výrobu barevných obrazovek TCT. Několik scén se též natáčelo na rožnovském náměstí a před školou na Videčské ulici. Dále se filmovalo ve Štramberku, Příboru, Bechyni a na řece Lužnice. (Pucmeloud)

• - Postavu Niny (Alena Jurášová) dabuje herečka Libuše Šafránková. (M.B)

• - Konkurzu na hlavní ženskou roli se zúčastnilo 5 000 dívek. (M.B)