Výbuch bude v pět

• angličtina Explosion at Five (více)

Podle knížky Aleny Vostré vznikla v roce 1984 dětská komedie o žákovi páté třídy Ludvíkovi Čtrnáctém, jehož koníčkem je fyzika a chemie. Jeho experimenty, ač správně spočítané, většinou ale končí pěkným malérem. Nyní se Ludvík s kamarády chystá ne velkolepý pokus – pečlivě plánovaný výbuch by měl ověřit šíření zvuku ve vodě... (Magic Box)

v.pohode

Pro mě jeden z nejoblíbenějších filmů mýho mládí. Bočanovou jsem Ludvajzovi jako ségru děsně záviděl. Pro kluky je tenhle skoro povinnost. ()

Zagger

jako diteti se mi to hodne libilo a patrilo to mezi oblibene filmy, ale kdyz jsem to pak videl jako dospely, uz me to moc nebralo a ted uz to vetsinou po ctvrthodince vypinam :) Nostalgicke hodnoceni.... Na treti skobu pro kocoura a podobne pociny to nema, to si nekdy dohledam online a pustim i bez tv, protoze mam na to chut. ()

Burejsa

Filmové studio Gottwaldov se zaměřovalo na filmy pro děti. K mé velké lítosti tohle není film ani pro děti, ani pro dospělé. Trapné dialogy, odporní dospělí od otce sbormistr, přes soudruha ředitele, trapného školníka až po vrcholně nesympatického kastelána. Ta 1* je za Mahulenu, který to děsně seklo. ()