Obušku, z pytle ven!

• slovenský

Obušok, z vreca von!

Stick, Stick, Start Beating!

Pohádka / Komedie

Československo, 1955, 70 min

• Smerfetka88

Často mne zde jímá pocit, že tu nepatřím, nebo že jsem dokonce nějaká divná....že nepoznám kvalitu, i kdyby mě praštila po hlavě, že nedávám 4* všem těm kultovním skvostům a že se nerozplývám nad vším, co má víc jak 75%. U této pohádky jsem toho pocitu nabyla opět. Nevidím nic skvostného na nevididtelné jitrnici, nedojímá mě chudý Pešek, nechtěla bych dojit žádného osla, nelíbí se mi kostýmy. Neříkám, že je to odpad, to opravdu ne, ale na víc jak 2* to u mě taky není. Znám mnohem krásnější pohádky, na které se podívám klidně několikrát do roka a které nejsou zdaleka tak ohodnoceny jako tato.(11.1.2012)

Hej, na světě je přece krásně! Zvířátka celého lesa se diví, i když zajíčkovi je výslovně řečeno, že se divit nemá. Kouzelný dedeček, který lítá v deštníku i se svým pejskem. Ta scéna s obuškem mi jako dítěti připadala k popukání, vlastně mi tak připadá pořád, jsou věci, které člověk vidí stále dětskýma očima. A kdo se nerad usmívá, ten je starý protiva a pohádku, kde je tak roztomilý, hudebně nadaný psík, si nezaslouží vidět.(3.10.2010)

Mít tuhle hračku, nebál bych se zkouškového a ty kozy na městských úřadech by dostaly co proto. Bohužel tahle hračka zůstala beznadějně zahrabána v 50. letech, kdy nám Kléma chodil na hrad a k budování vlasti se roztáčely míchačky s betonem na plný kule. Celkově trochu unylá pohádka s nesympatickým Peškem, ovšem díky fantastickému Josefu Beyvlovi příjemně koukatelná.(25.12.2011)

Byly doby, kdo se dařilo lidu obzvláště těžko. A těžká doba se lépe snáší s humorem a zpěvem. V těžkých dobách hladu pak vznikají pověsti a pohádky o kouzelných ubrouscích, kouzelných dobrosrdečných dědečcích a zlatých oslících. Dětem pak, když rodiče vyprávěli takovou pohádku už tolik v žaludcích nekroukalo. Obzvlášť, když nenasytný hostinský dostal za vyučenou a spravedlnost zase jednou zvítězila (alespoň v té pohádce). No, ... v pohádce nemusí být vždycky nějaký král. No, ne?(20.10.2007)

• astraal

Asi jsem čím dál tim víc paranoidní jak stárnu, protože všude vidím komunisty. Ale vlastně ne, tuhle pohádku jsem neměl rád ani jako malé robátko. Pohádka o chuďasovi, který odjede snad od dvaceti fakanů s veselou písničkou na rtech? No kdyby to nebylo bráno vážně tak bych se opravdu smál. Omlouvat dobou to ale nechci a nebudu. Pešek je u mě Čuřil a tuhle agitku mu tedy odpouštím. O zlém podnikateli a jeho přisluhovačích se ani zmiňovat nemusím. 2*(16.10.2008)

• - Původně měl film trvat jenom půl hodiny. Scénárista Jiří Brdečka nedokázal skrýt svůj údiv a rozhořčení, když se dozvěděl, že film má 70 minut. Jaromír Pleskot nevymyslel nové scény, jen je hodně natáhl. (Sinecod)

• - Do potoka padal pan Pešek asi 5x a výsledkem byla nejen nezapomenutelná scéna, ale i pořádná rýma. (SvaPepina)

• - Scéna výprasku byla hodně kritizována. Novinářům vadilo, že je tak krutá a naturalistická. (Sinecod)