Já, Claudius

Čekání pod křídly (E02)

(epizoda)
  • Česko Vyčkávati v závětří (více)

Sme v roku 9 pred Kristom. Livia otrávila Agrippu a Tiberius je nútený rozviesť sa s manželkou Vipsaniou, aby sa oženil s Juliou. Tiberius ani Julia nie sú spokojní s týmto usporiadaním. Na pretras sa dostáva fáma, že to Livia nechala usmrtiť Marcella, Augustovho kandidáta. Nebude to však ani zďaleka posledná obeť. (Arsenal83)

Frajer42

Zatím jásám nadšením. Nesmírně chytlavý příběh nám tvůrci předkládají v podstatě jen a pouze prostřednictvím skvěle napsaných dialogů. Tahle šílená římská rodina mě prostě baví. Vím, že se to asi moc nedá srovnávat se seriály současnosti alespoň vzdáleně podobného typu. Ale tady se prostě kope evidentně úplně jiná liga. Jednotlivé postavy jsou skvělé a i když jsou zastřižené podle stejných kastrólů, tak jsou zapamatovatelné. A to i navzdory neblahému faktu, že padají jak hrušky ze stromu a je zbytečné hledat si zde své oblíbence, protože nikdy nevíte, co kdo jedovatého sní, nebo kdo kde uklouzne. Naprosto fenomenální scénka byla s předvoláním všech milenců své dcery Caesarem a neskrývaná radost ze smrti svého příbuzného. I ten cit pro humor zde prostě je a funguje. [88 %] ()