Laře je právě šedesát. Mimořádný den má slavnostně završit zásadní klavírní koncert jejího syna. Viktor, jehož kariéru autoritativní žena vždy intenzivně prožívala, je však už celé týdny nedostupný a matčiny opakované pokusy navázat komunikaci selhávají. Lara se rozhodne vyřešit zneklidňující situaci neobvyklým způsobem. Vykoupí všechny neprodané vstupenky a rozdá je lidem, které potká. Ale čím více se Lara snaží, aby byl tento večer úspěšný, tím více se situace začne vymykat kontrole. (Cinemax)

solisoli

Psychologický prierez jedného dňa, zatrpknutej matky, ktorá sa nevie zmieriť so svojimi nenaplnenými snami a zbabranou minulosťou sa nedokáže nakoniec ani uspokojiť s úspechom svojho syna. Slušný výkon hlavnej postavy, ktorá to potiahla aj za ostatných v priemernom deji, hlavne tých trápnych intelektov, ktorí už vôbec nemali čím upozorniť. Koncert príjemne prekvapil. ()

DonBraso

Německá Helen Mirren v podání Corinna Harfouch zahrála vážně přesvědčivě,jen jsem už ke konci koukal na film,kdy mu bude konec.Bohužel absolutně nevyužitý Tom Schilling,takže zas takové drama to ve výsledku nebylo.Je to jen o Laře,že si říkáte jaká to byla mrcha,pro svého syna nakonec udělám hodně a by nebylo,abych i na svoje narozeniny nepřišla za svojí matkou,která mě má taky ráda až to bolí na zdi:) To hledání sebe sama je my vcelku putna.Návaznost syna a matky je nulová a hledání stébla v samotné Laře je vlastně ten kousek co mě aspoň drželo při tomhle snímku.Bohužel korunu tomu všemu nasadí pan dědek učitel,který řekne jednou v restauraci Laře,že ona to holka byla nadaná.Tak uděláte vlastně to jediný,že půjdete na sklenku k jednomu,který po ní prahne od první klapky ve filmu.Tak já nevím,ale ten střed se vážně sral mezi nohama.Pak si hodíte pianko a je konec.Německá preciznost v mém případě vypadla oknem vcelku brzo.Pravda je,že vážná hudba není zrovna moje poslouchačské nummer eins.45% ()

rigby

Velmi komorní pohled do duše umělkyně, která neměla ten úspěch jako její syn. A jak se s tím vypořádá. Není to žádné drama, spíše hodně poklidný film, ve kterém se toho moc nestane. A divák bohužel nedostane možnost podívat se na celou věc jinýma očima. ()

Grossing

Psychologické drama o chladné, psychicky narušené krásné ženě s velkými ambicemi, které se jí kvůli duševní labilitě nepodařilo uskutečnit. Emotivní snímek z jednoho dne matky a syna, ve kterém se dozvíme proč je matka nejen sama, ale osamělá a proč jediný syn v den jejích šedesátých narozenin nezvedá telefon. Film určitě stojí za zhlédnutí, divák je v napětí po celou dobu a neustále překvapován nepochopiteným chováním ženy, která nemá k nikomu ani špetku empatie. ()

Parisienne09

Příběh se odehrává během jediného dvě a večera, přesto se jedná o velmi působivé dílo. Hlavní téma? Rodiče, rodiče a zase rodiče. Určitá potíž s lidmi v tomto směru spočívá v tom, že děti muže mít každý, ovšem talent k rodičovství už nikoli. Lara byla příšerně ctižádostivá a přísná sama na sebe, ale s ohledem na ještě náročnějšího učitele hudby přestala na hodiny chodit. Každý potřebujeme slyšet, ze jsme dobří a nikdy není pozdě. Vyvstává otázka, kdo byl první oběť? Vášeň nikdy neumírá. "Napsal jsem si seznam deseti věcí, které chci v důchodu udělat, druhém místě byla taxikářská licence." Vynikající výkon představitelky zmítané ve vlastních emocích. ()

tscharodejka

Debata po filmu příjemně vybavila jednotlivý momenty a překvapila občas rozdílnejma interpretacema. Co chtěl starej učitel říct hláškou "muj názor přece neni podstatnej"? ;) ()

Rajca

Komorná psychologická dráma, ktorá odkrýva to, ako veľmi naše životy ovplyvňuje názor druhých a najmä ak je nám daná osoba blízka, alebo máme pred ňou veľký rešpekt. A že nás to môže v našich snoch podporiť, ale ich môžeme kvôli tomu aj stratiť ak začneme o sebe pochybovať. A že aj veľký talent niekedy nestačí, ale dôležitá je vytrvalosť, s ktorou ideme za svojím cieľom. Niekedy je v živote totiž všetko inak ako sme sa domnievali a ak precitneme z ilúzie v jeseni života, môže to znamenať celkom zásadný zvrat v našom zmýšľaní. Mňa tento, aj keď možno na prvý pohľad trochu komótny snímok veľmi bavil :). ()

Vítězové 54. ročníku festivalu MFF Karlovy Vary

Vítězové 54. ročníku festivalu MFF Karlovy Vary

07.07.2019

54. ročník největšího filmového festivalu v Česku je u konce. Festival byl zahájen snímkem Po svatbě, který doprovázela tvůrčí delegace v čele s herečkou Julianne Moore, režisérem Bartem Freundlichem… (více)

Jaké filmy budou bojovat ve Varech?

Jaké filmy budou bojovat ve Varech?

28.05.2019

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začíná přesně za měsíc a nyní byla čerstvě odhalena dvanáctka filmů, které se budou ucházet o hlavní festivalovou cenu, Křišťálový globus.… (více)