Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Laře je právě šedesát. Mimořádný den má slavnostně završit zásadní klavírní koncert jejího syna. Viktor, jehož kariéru autoritativní žena vždy intenzivně prožívala, je však už celé týdny nedostupný a matčiny opakované pokusy navázat komunikaci selhávají. Lara se rozhodne vyřešit zneklidňující situaci neobvyklým způsobem. Vykoupí všechny neprodané vstupenky a rozdá je lidem, které potká. Ale čím více se Lara snaží, aby byl tento večer úspěšný, tím více se situace začne vymykat kontrole. (Cinemax)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (31)

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Corrina Harfouch alebo "decentná" Magda Goebbels z Pádu tretej ríše sa zhostila ďalšej decentnej roly. Je to také zamyslenie sa nad životom, v šesťdesiatke sa už človek obzerá spätne, čo mal urobiť, čo nemal urobiť a čo mohol urobiť. Vo vzťahu k deťom i vo vzťahu k svojim rodičom. A možno aj tam by som bral orientáciu filmu, je skôr pre ľudí nad 50 než pre mládež. Kto sa chce pobaviť, bude sklamaný, je to len zvláštna dráma podľa mňa bez výrazných emócií s výborným výkonom hlavnej herečky, ale stačí to na to, aby človek siahol po tomto filme opakovane? Podľa mňa nie. Pre mňa osobne slabšie tri hviezdy. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

„…A TEĎ SE CELÁ KLEPEŠ, PROTOŽE SE K TOBĚ VŠICHNI OTOČILI ZÁDY. NEJDŘÍV TVŮJ MUŽ A TEĎ I TVŮJ SYN...“ /// Příběh osamělý starší ženský... A z toho osamění vylejzá hlavní téma - Lařin vztah s okolím, s matkou a hlavně se synem. Takže to sleduju a zjišťuju, že Lara je prostě píča. Německej art, jednoduchá filmařina a příběh pro ženský. Takovej ten film, kterej vypráví o věcech lidských, ale pro mě filmově zbytečných. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Myslím, že matka je kráva. 2.) Jsem nešťastná. 3.) Thx za titule „majo0007“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ ne ()

Reklama

honajz2 

všechny recenze uživatele

Strašně chladné. A nemyslím si, že by to byla vyloženě moje chyba, když se to po příběhové stránce někam moc nevyvine a ve výsledku je to tak hodně jednoduché, po té psychologické říká jen to nejzákladnější a vůbec nejde do hloubky (i když by mohl - a stoprocentně taky měl, takhle mám problém to vůbec označit jako psychologický film, kterým je to skutečně jen na konci) a po filmařské stránce nepřichází s ničím zajímavým. Kamera je sice snaživá a v jednotlivých záběrech povedená, ale jako celek mě nezaujala a podobně to mám i u hereckých výkonů. Navíc tématy to přichází jen s tím nejotřepanějším - přehodnocením svého dosavadního života ve stáří a špatným vztahem matky a syna - a i když na tom není nic tak špatného, chybí tomu něco svého. A přitom by bohatě stačilo mnohem víc pracovat s postavami a hned bych z toho měl mnohem silnější dojmy, takhle mi jen jako trochu silný přišel pouze ten konec (na což Gerster asi sázel) a nic jiného. Kdyby si to aspoň nehrálo na bůhvíjaký art, když to předvede jen banálně napsaný jednoduchý příběh, pak bych to tu tolik netepal... Slabé 2* ()

solisoli 

všechny recenze uživatele

Psychologický prierez jedného dňa, zatrpknutej matky, ktorá sa nevie zmieriť so svojimi nenaplnenými snami a zbabranou minulosťou sa nedokáže nakoniec ani uspokojiť s úspechom svojho syna. Slušný výkon hlavnej postavy, ktorá to potiahla aj za ostatných v priemernom deji, hlavne tých trápnych intelektov, ktorí už vôbec nemali čím upozorniť. Koncert príjemne prekvapil. ()

LenkaAK 

všechny recenze uživatele

Opět silný příběh nešťastné ženy, která nevěřila sama sobě a svou nejistotu přenesla na svého syna. Lařin názor je pro Viktora alfou a omegou. I přes svůj talent je plný pochyb a jeho matka jej dokáže svými slovy v jeho velký den znejistit. Kde má tato Lařina vlastnost své kořeny? Dokáže Viktor najít dostatek sebedůvěry, aby překonal nejen matčin ale také svůj strach? Precizní příběh, silné drama, dobrá kompozice, ale některé scény jsou špatně nastříhané, najednou se zaseknou a diváka to vytrhne z děje, což je velká škoda. ()

Galerie (19)

Zajímavosti (2)

  • Celosvětová premiéra proběhla 30. července 2019 na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech. (ČSFD)
  • Natáčení probíhalo od 17. října 2017 do 24. února 2018 v Německu. (ČSFD)

Související novinky

Vítězové 54. ročníku festivalu MFF Karlovy Vary

Vítězové 54. ročníku festivalu MFF Karlovy Vary

07.07.2019

54. ročník největšího filmového festivalu v Česku je u konce. Festival byl zahájen snímkem Po svatbě, který doprovázela tvůrčí delegace v čele s herečkou Julianne Moore, režisérem Bartem Freundlichem… (více)

Jaké filmy budou bojovat ve Varech?

Jaké filmy budou bojovat ve Varech?

28.05.2019

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začíná přesně za měsíc a nyní byla čerstvě odhalena dvanáctka filmů, které se budou ucházet o hlavní festivalovou cenu, Křišťálový globus.… (více)

Reklama

Reklama