Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Laře je právě šedesát. Mimořádný den má slavnostně završit zásadní klavírní koncert jejího syna. Viktor, jehož kariéru autoritativní žena vždy intenzivně prožívala, je však už celé týdny nedostupný a matčiny opakované pokusy navázat komunikaci selhávají. Lara se rozhodne vyřešit zneklidňující situaci neobvyklým způsobem. Vykoupí všechny neprodané vstupenky a rozdá je lidem, které potká. Ale čím více se Lara snaží, aby byl tento večer úspěšný, tím více se situace začne vymykat kontrole. (Cinemax)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (31)

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Trochu klopotně se nakonec dopracujeme k poznání o povaze vztahu Laury a jejího syna. 1) Psychologický rozjímavý snímek ukazuje zádumčivou tvář německé melancholie._____ 2) 36letý Tom Schilling (klavírista Viktor) si jen lehce štěkl a já se přitom díval jenom kvůli němu. Ale nelituji, mohlo to dopadnout hůř._____ 3) 40letý režisér Jan Ole Gerster si Schillinga vybral i pro svůj druhý celovečerní film, což kvituji s potěšením. Má holt vkus. I volba 65leté Corinny Harfouchové (matka Lara) byla úspěšná, i když její postavu bych nejraději umístil mezi kladívka a struny a hrál a hrál a hrál. ()

Streeper 

všechny recenze uživatele

Opět skvělý herecký koncert a musím říct, že Corinna Harfouch, jenž ztvárnila Laru, předvedla nejlepší ženský herecký výkon z toho, co jsem viděla. Teprve při konečné scéně v restauraci se dozvíme, proč byla na svého syna ohledně hraní tak tvrdá, proč byla tak kritická a měla jsem pocit, že zjištění pravdy ji nakonec zachránilo. Velmi zvláštní film, který vás donutí přemýšlet nad svými sny. ()

Reklama

Rockerman 

všechny recenze uživatele

Na takový film musí mít člověk správnou náladu, aby si ho mohl užít. Do své složité povahy dává Lara nahlédnout jen zřídka. Těžko lze odhadnout, co se jí v hlavě díky její "poker face" odehrává. Jasné je, že ve výchově svého syna selhala a ten, ač je nadaným klavíristou o svých schopnostech pochybuje a na svou matku je stále fixován. Solidní film. ()

horovska 

všechny recenze uživatele

Matka, která si na synovi vybíjí vlastní frustrace. Téma pro psychologický film je otřepané. Celý děj se vejde do jediného narozeninového dne a nepřístupná a chladná Lara nám i sama sobě v něm odkrývá pravdu. Pociťuje samotu a odcizení, za které si však může sama. Skvěle podané výbornou herečkou, přesto je to celé jakési klouzavě neosobní. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

„…A TEĎ SE CELÁ KLEPEŠ, PROTOŽE SE K TOBĚ VŠICHNI OTOČILI ZÁDY. NEJDŘÍV TVŮJ MUŽ A TEĎ I TVŮJ SYN...“ /// Příběh osamělý starší ženský... A z toho osamění vylejzá hlavní téma - Lařin vztah s okolím, s matkou a hlavně se synem. Takže to sleduju a zjišťuju, že Lara je prostě píča. Německej art, jednoduchá filmařina a příběh pro ženský. Takovej ten film, kterej vypráví o věcech lidských, ale pro mě filmově zbytečných. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Myslím, že matka je kráva. 2.) Jsem nešťastná. 3.) Thx za titule „majo0007“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ ne ()

Galerie (19)

Zajímavosti (2)

  • Natáčení probíhalo od 17. října 2017 do 24. února 2018 v Německu. (ČSFD)
  • Celosvětová premiéra proběhla 30. července 2019 na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech. (ČSFD)

Související novinky

Vítězové 54. ročníku festivalu MFF Karlovy Vary

Vítězové 54. ročníku festivalu MFF Karlovy Vary

07.07.2019

54. ročník největšího filmového festivalu v Česku je u konce. Festival byl zahájen snímkem Po svatbě, který doprovázela tvůrčí delegace v čele s herečkou Julianne Moore, režisérem Bartem Freundlichem… (více)

Jaké filmy budou bojovat ve Varech?

Jaké filmy budou bojovat ve Varech?

28.05.2019

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začíná přesně za měsíc a nyní byla čerstvě odhalena dvanáctka filmů, které se budou ucházet o hlavní festivalovou cenu, Křišťálový globus.… (více)

Reklama

Reklama