Lara (festivalový název)

• Německo

Lara

Lara

Německo, 2019, 96 min

Matka, která si na synovi vybíjí vlastní frustrace. Téma pro psychologický film je otřepané. Celý děj se vejde do jediného narozeninového dne a nepřístupná a chladná Lara nám i sama sobě v něm odkrývá pravdu. Pociťuje samotu a odcizení, za které si však může sama. Skvěle podané výbornou herečkou, přesto je to celé jakési klouzavě neosobní.(2.7.2019)

Opět skvělý herecký koncert a musím říct, že Corinna Harfouch, jenž ztvárnila Laru, předvedla nejlepší ženský herecký výkon z toho, co jsem viděla. Teprve při konečné scéně v restauraci se dozvíme, proč byla na svého syna ohledně hraní tak tvrdá, proč byla tak kritická a měla jsem pocit, že zjištění pravdy ji nakonec zachránilo. Velmi zvláštní film, který vás donutí přemýšlet nad svými sny.(9.7.2019)

Opět silný příběh nešťastné ženy, která nevěřila sama sobě a svou nejistotu přenesla na svého syna. Lařin názor je pro Viktora alfou a omegou. I přes svůj talent je plný pochyb a jeho matka jej dokáže svými slovy v jeho velký den znejistit. Kde má tato Lařina vlastnost své kořeny? Dokáže Viktor najít dostatek sebedůvěry, aby překonal nejen matčin ale také svůj strach? Precizní příběh, silné drama, dobrá kompozice, ale některé scény jsou špatně nastříhané, najednou se zaseknou a diváka to vytrhne z děje, což je velká škoda.(3.7.2019)

Příběh se odehrává během jediného dvě a večera, přesto se jedná o velmi působivé dílo. Hlavní téma? Rodiče, rodiče a zase rodiče. Určitá potíž s lidmi v tomto směru spočívá v tom, že děti muže mít každý, ovšem talent k rodičovství už nikoli. Lara byla příšerně ctižádostivá a přísná sama na sebe, ale s ohledem na ještě náročnějšího učitele hudby přestala na hodiny chodit. Každý potřebujeme slyšet, ze jsme dobří a nikdy není pozdě. Vyvstává otázka, kdo byl první oběť? Vášeň nikdy neumírá. "Napsal jsem si seznam deseti věcí, které chci v důchodu udělat, druhém místě byla taxikářská licence." Vynikající výkon představitelky zmítané ve vlastních emocích.(23.8.2019)

O tom, když vás někdo v mládí sestřelí v sebevědomí nějaká autorita a vám to rozesere všechny dosavadní sny. Navíc to z vás udělá ne úplně milou osobnost. 54. KVIFF - nejlepší výkon herečky a speciální cena poroty(6.7.2019)