Chlapec z Hitlerjugend (festivalový název)

• německý

Hitlerjunge Quex: Ein Film vom Opfergeist der deutschen Jugend

• německý

Hitlerjunge Quex

Our Flags Lead Us Forward

Hitler Youth Quex

Německá říše, 1933, 95 min

• Sarkastic

Z počátku mě film velmi mile překvapil, alespoň určitou část projekce nenahlížel na komunisty tolik posměšně, jak bych čekal, naopak, ukazoval je dokonce v lidském a pochopitelném světle. Postupně však sklouzával v čím dál víc hloupější propagandu, od převychování neuvědomělých bolševiků na správné nacisty až po obžalobu podlých rudých a oslavování Hitlerjugend. Ve výsledku mi to dává lepší 2*.(4.8.2013)

• Ikewoo

Tento film není jenom nechutně propagandistický... jemu nejde pořádně ani ta propaganda - proletářskému otci-alkoholikovi bych klidně uvěřil, ale tomu, že každý komunista je násilník, podrazák a padlá existence a naproti tomu nacisté jsou těmi nejčistšími bytostmi proti kterým stojí celý svět... a jejich jedinou činností je zpívat "Die Fahne..." Film pořádně neplní ani svůj účel přesvědčovací, ale ukazuje, že i nacisté byli zpočátku naivní, bohužel je v tomto okamžiku nikdo nezastavil... (LFŠ 2013)(27.7.2013)

• kusper

39. LFŠ Tento film je z dnešního pohledu spíše zábavný než nebezpečný. Mnozí by se raději přidali k opilým komunistům, než k nacistům, kteří mají brzy budíček. =D(8.8.2013)

Jak hodnotit snímek nacistické propagandy, kterému tleskal nejen Goebbels? Prý proto, že nebyl tak očividný... Malý chlapec se chce za každou cenu přidat k těm veselým blonďatým chlapcům, co hajlují, mají rádi takový ten pořádný Ordnung a ty jejich písničky jsou tak krásně zvučné a veselé. Jenže jeho zlí proletářští rodiče i okolí jsou proti... Na druhou stranu, po filmařské stránce je snímek vcelku zručně natočený, kvalita kamery by se vyrovnala Leni Riefenstahlové a závěrečná střihová hříčka do historie filmu slabý zářez také udělala. Ovšem...zcela oprávněně...snad jediný film, po němž se na LFŠ opravdu netleskalo...(4.8.2013)

• - Natočeno v roce 1933 těsně po tom, co se Adolf Hitler chopil moci. (Bobek27)

• - Snímek lze v dnešní době promítat jen s předchozím úvodem a pouze k výukovým účelům. (Vodnářka)

• - Píseň "Unsere fahne flattert uns voran", která ve filmu častokrát zazní, se stala neoficiální hymnou Hitlerjugend a složil ji tehdejší Reichsjugendführer Baldur von Schirach. (Bobek27)